nowJapan_Cosplay_2015

Pastaraisiais metais tarp jaunų Lietuvos žmonių sparčiai populiarėjantys amatai išaukština rankų darbą, kaip vertybę, o amatų profesijas, kaip prestižines. Dar visai neseniai mezginiai ir siuviniai buvo močiučių reikalas, o štai dabar – priešingai. Netrūksta ir gabių jaunuolių, kurie randa kantrybės ir laiko mokytis sudėtingų amatų technikų. Puikus pavyzdys – Cosplay entuziastai, kurie savaičių savaites kruopščiai kuria sudėtingus kostiumus pasirodymams.

Dar 1990-aisiais pasaulyje sparčiai išgarsėjęs Japonijos pop kultūros fenomenas Cosplay neaplenkė ir Lietuvos. Tai kostiuminis pasirodymas (angl. – costume ir play), kurio metu įkūnijamas mėgstamas animacijos, komiksų, fantastinės literatūros ar kompiuterinio žaidimo personažas. Tai ne tik smagus užsiėmimas, bet ir puiki terpė save realizuoti, priimti vis naujus iššūkius bei lavinti kūrybinius gebėjimus.

Nors iš pažiūros tai gali atrodyti tiesiog kaip pašėlęs persirengėlių karnavalas, jo užkulisiai pasakoja, kad prieš lipant ant scenos reikia gerokai padirbėti. Be abejonės, tai pomėgis reikalaujantis daug žinių ir gebėjimų, nes kiekvienas save gerbiantis cosplayeris kostiumą, atributiką, makiažą ir šukuoseną darosi pats.

Iš Gargždų kilusi Ingė, slapyvardžiu Dulcinea, tvirtina, kad cosplayeriams dažnai tenka būti kostiumų dizaineriais, visažistais, kirpėjais, scenaristais, šokėjais ir kitų profesijų atstovais vienu metu. Tad cosplayerio gebėjimų ir patirties bagažas didėja su kiekvienu renginiu, o neretai tampa ir pirmuoju laipteliu karjeros link. Pati Ingė sėkmingai kuria tiulio sijonus, kuriais puošia merginas iš įvairių pasaulio šalių.

Mergina, jau ketvirtus metus pati kurianti kostiumus pasirodymams, atskleidžia, kad įgyvendinti pavyksta vos 5% visų idėjų. Ne vieno Cosplay konkurso laimėtoja prisipažino, kad prie vieno iš kostiumų kūrimo yra praleidusi ištisus 4 mėnesius. „Pačiam pasigaminti visą kostiumą yra daugiau sąžinės nei principo reikalas, jei dalyvauji konkurse, kur vertinami ir kostiumo kūrimo gebėjimai, nelabai gražu būtų dėvėti kito siūtą kostiumą.“ – sako ryžtingai nusiteikusi mergina.

Tekstilinių aksesuarų kūrėja Urtė Karalaitė sako, kad toks amatų ir rankų darbo gaminių išpopuliarėjimas – geras ženklas. „Pagaliau vėl atsisuksime į tikruosius dalykus, o mėgindami siūti, suprasime, kad ne viskas taip paprasta, kaip atrodo. Tuomet ir kito darbą įvertinti bus lengviau. O jei paties jaunuolio rankų darbas dar ir sulaukia įvertinimo scenoje, tai pati geriausia motyvacija tęsti.“ – dėsto mergina ir priduria, kad cosplayeris pats kantriai kūręs savo kostiumą, niekada jo nenumes taip, kaip parduotuvėje pirktų džinsų.

Toji diena, kai vienoje vietoje susirinks visi superherojai, nenumaldomai artėja. Būk pasiruošęs, kad neužkluptų tavęs netikėtai! BANZAI!Video autoriai: https://www.facebook.com/pigstarvisuals

Posted by nowJapan on Tuesday, 31 March 2015

 

Iš arčiau susipažinti su spalvinguoju Cosplay galite Balandžio 11 d. Menų fabrike Loftas vyksiančiame renginyje nowJapan: Intro. Čia ne tik savo akimis išvysite įspūdingus kostiuminius Cosplay pasirodymus, bet ir susipažinsite su kitais šiuolaikinės japonų kultūros fenomenais. Renginio programa lepins šokio mokyklų etiudais, kostiuminiais gyvūnų šou, retro konsolių erdve, įvairiomis kūrybinėmis dirbtuvėmis, japonišku maistu, tradiciniais žaidimais ir begale kitų veiklų.

 

Konkursas:
Turite progą laimėti 2 kvietimus į balandžio 11 dieną vyksiantį renginį nowJapan: Intro. Jums tereikia atsakyti į klausimą: kodėl super herojui privaloma mokėti skraidyti? Atskymų variantus, kaip visuomet, rašykite komentuodami atitinkamą įrašą Suru.lt fajeboko paskyroje.

Du kvietimai atiteks šmaikščiausio, originaliausio ir kitaip -iausio atsakymo autoriui.

Konkursas vyksta iki antradienio (balandžio 7 dienos), 21 valandos.

nowJapan_intro_2015 

Bilietus į renginį galima įsigyti visose Bilietų pasaulis kasose, internetu arba renginio vietoje.

Daugiau informacijos apie renginį: www.nowjapan.lt/intro
Festivalio fajebok paskyra: http://www.facebook.com/nowJapan
Instagram: Instagram.com/nowjapan
Twitter: twitter.com/nowJapan

Afiša Ašaros Konkursai Teatras

Leave a Comment

Your email address will not be published.