Infekcijos kastingas – varom pažiūrėt gražių žmonių!

2012-03-07        

Kovo 10-ąją, šeštadienį, prekybos ir laisvalaikio centre Panorama įvyks vieša festivalio Mados infekcija  modelių atranka. Ketvirtą kartą rengiamas Infekcijos kastingas  yra didžiausias tokio pobūdžio renginys Lietuvoje, sutraukiantis nuo kelių šimtų iki 1000 dalyvių. Modelių atrankoje naujų veidų ieško tiek festivalyje kolekcijas pristatantys dizaineriai, tiek vis gausesnis mados profesionalų būrys.

Modelius savo kolekcijų demonstravimui šį kartą rinksis Lietuvos dizaineriai Eglė Žiemytė (D.EFECT), Diana Paukštytė, Diana Kuzmickaitė, Egidijus Sidaras, Eglė Čekanavičiūtė, Ieva Daugirdaitė, Jurgita Januškevičiūtė, Kristina Kruopienytė, Laura Dailidėnienė, Lina Gudanavičiūtė, Ramunė Strazdaitė, Sandra Straukaitė ir dizainerių duetas Tribe.

Infekcijos kastinge  ypatingai laukiami vaikinai, nes beveik pusė festivalyje dalyvaujančių dizainerių pristatys vyrams skirtas kolekcijas.

Pasak Mados infekcijos prodiuserės Renatos Mikailionytės, jau tapo įprasta, kad dizaineriai dairosi įdomių ir savitų tipažų, todėl modelių atrankoje noriai dalyvauja tiek profesionalūs modeliai, tiek podiumu niekada nežingsniavusios merginos ir vaikinai.

„Rengdami Infekcijos kastingą  žinome, kad atrankoje sulauksime spalvingų ir netgi ekstravagantiškų asmenybių. Tai itin vilioja dirbančius įvairiose mados srityse. Profesionalų dėmesys šiai atrankai jau tapo tradicija“, – sako Renata Mikailionytė.

Pasak jos, ketinimus stebėti Infekcijos kastingą  išreiškė pripažinti mados fotografai Gediminas Žilinskas, Oksana Točickaja ir Gedmantas Kropis. Potencialių modelių ieškos ir aktorių atrankos agentūros Facebureau  bei Editos kastingas, taip pat modelių agentūrų atstovai.

Fotografas Gediminas Žilinskas teigia, kad Infekcijos kastingas  yra puiki galimybė pasirodyti jaunuoliams, kurie galbūt drovisi dalyvauti modelių agentūrų atrankose, nes čia tvyro laisva, kūrybiška atmosfera ir itin vertinami charizmatiški žmonės.

„Šioje atrankoje dalyviai tarsi išsilaisvina iš pančių ir atskleidžia savo asmenybę. Kaip fotografas, renginyje ne tik žvalgausi įdomių modelių, bet tuo pačiu ir stebiu, kaip jaunuoliai rengiasi, kuo jie domisi. Tai puiki proga pajusti jaunimo pulsą“, – teigia fotografas Gediminas Žilinskas.

[nggallery id=495]

Renata Mikailionytė pastebi, kad vis daugiau dalyvių atsiveda grupę artimųjų ar draugų, kurie juos palaiko ir drąsina.

„Mes labai sveikiname tokią iniciatyvą, nes tai ir sukuria nepakartojamą Infekcijos kastingo  atmosferą. Žiniasklaidos atstovai, ypač tinklaraščių apie madą autoriai, savo objektyvus vis dažniau nukreipia į palaikyti atvykusius draugus, taip surengdami improvizuotas gatvės mados fotosesijas“, – teigia Renata Mikailionytė.

Mados infekcijos p rodiuserė ragina atrankos dalyvius pasikviesti draugus ir dar dėl vienos priežasties. „Būna, kad atėję tik palaikyti draugo, jaunuoliai nusprendžia ir patys sudalyvauti atrankoje. Tuomet merginos iš draugių skolinasi pasirodymui reikalingus aukštakulnius, skubiai mokosi žingsniuoti kaip modeliai. O kai kurie atrankos nepraėję dalyviai taip dega noru tapti Mados infekcijos  modeliu, kad gudrauja ir bando laimę persirengę kitais drabužiais“, – šypsojosi Renata Mikailionytė.

Modelių atrankoje gali dalyvauti merginos ir vaikinai nuo 15 metų amžiaus. Merginų ūgis privalo būti ne mažesnis kaip 172 cm, o vaikinų – 182 cm. Dalyviai turi būti apsirengę tamsiais, prigludusiais drabužiais, merginos – avėti aukštakulnius. Atranka prasideda 14 valandą.

Detalius reikalavimus ir informaciją apie modelių atranką galima rasti svetainėje www.madosinfekcija.lt.
Kaip modelių atranka vyko praėjusiais metais, galima pamatyti čia:

 
Nuo 1999-ųjų rengiama Mados infekcija  šiemet įvyks kovo 22-24 d. Šiuolaikinio meno centre (Vokiečių g. 2). Išskirtiniai šio pavasario festivalio bruožai – Šiaurės šalių mados programa Nordic Look  ir vyriškų kolekcijų gausa. Per tris festivalio dienas bus pristatyta 21 kolekcija, tarp jų – svečių iš Danijos, Norvegijos, Švedijos, Suomijos, Rusijos, taip pat speciali Fashion TV  kolekcija.

Afiša Šmotkės

Leave a Comment

Your email address will not be published.