google

2010 metų pabaigoje Google žada išleisti seniai apkalbamą ir laukiamą Google OS. Pasak oficialaus Google blog‘o– tai bus atviro kodo, “lengva” (greita, nereikalaus galingo kompiuterio) ir nukreipta į netbook (internetinis arba kitaip labai mažas nešiojamas kompiuteris) rinką, operacinė sistema.

Google OS bus galima įdiegti ir į stalinius ar nešiojamus kompiuterius. Kompanija jau yra sukūrusi operacinę sistemą Android, kuri skirta mobiliems įrenginiams, taigi Google OS bus logiškas žingsnis toliau. Be abejonės pagrindinis naujos sistemos bruožas- stiprus sąryšis su internetu. Neseniai pasirodė pirmosios Google programos, kurias galima naudoti atsijungus nuo interneto. Taigi, pirmieji OS pamatai jau padėti, beliko visa tai integruoti.

OS pasaulis

os

Windows neabejotinas lyderis, tačiau kiekviena naujiena rinkoje, mažina būtent Windows populiarumą. Priežastis labai paprasta- Windows vartotojai mažiausiai lojalūs. Jei perkate MacBook’ą, sumokate labai brangiai (per brangiai?), vadinasi, dėl kažkokios naujienos savo pasirinkimo nekeisite. Kentės ir Linux’o  dalis. Jei jūsų namų kompiuteryje įdiegta Linux OS, vadinasi 99%- jūs IT profesionalas. O profesionalai mėgsta eksperimentuoti- dauguma Linux vartotojų tikrai įsidiegs arba išbandys naują OS. Jei patiks- ate ate Linux.

Pamąstymai

Internete skamba ditirambai. Kaip visada laidojama Windows.  Seniai prognozuojama nemokamos Linux pergalė prieš apkrautą, klaidų pilną Microsoft produktą. Kur ta pergalė? Ji buvo žadėta jau seniai- jos nėra. Priežastis, mano manymu, labai žmogiška.

Žmonės nemėgsta persikraustymų, pakeisti gyvenamą vietą yra tikras pain in the ass. O jei reikia persikraustyti į kitą žemyną, į neaiškios būklės namą su nežinomais kaimynais. Google OS laukia ilgas kelias, kol įrodys, kad naujas namas yra labai patogus, o kaimynai- vien seksualūs Holivudo aktoriai.

Geležis. Linux nuo to kenčia. Viskas yra gerai, kol apsiribojama paprasta technine įranga (monitorius, spausdintuvas). Tačiau susitvarkyti su šiek tiek retesniais dalykais, tokiais kaip planšetės, skeneriai, tv tiuneriai, nėra paprasta, trūksta programinės įrangos. Tiesa, Google OS bus orientuota į paprastesnį panaudojimą, bet kompiuteris toks jau daiktas, kad atsiranda nenumatyti norai. Ir pageidautina, kad OS tas problemas išspręstu. Čia Google laukia didelis iššūkis, arba jie apsiribos vien tik siauru rinkos segmentu- internetu ir nieko daugiau.

Duonos ir žaidimų. Nebus žaidimų- nebus OS. Kortų, “burbuliukų” ir šachmatų nepakaks. Jei žaidimų kūrėjai atsuks nugarą, Google OS, kaip ir Linux, bus labai nuobodi.

Google vardas labai stiprus. BBC, CNN jau pranešė apie kuriamą naują operacinę sistemą- tai teikia vilties. Programinės ir techninės įrangos kūrėjai turės rimtai pažiūrėti į naują produktą. O kaip seksis, sužinosime 2010 metų gale- bent jau taip prognozuojama.

404 Sūru

3 Replies to “Google OS”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *