Gira su laipsniais – receptas

bokalaiDuonos giros receptas, kuris padės pasigaminti girą su laipsniais. Suru.lt kolektyvas gauna per dieną tūkstančius laiškų, kuriuose žmonės prašo patarti kaip elgtis jei po 22val. užsimanai some alko ir jo neįmanoma gauti legaliais keliais. Taksistų vodkė jiems atrodo per brangi, o ir nočnyko-baro aplinkui nėra. Atsakymas aišku dalinis, nes laukti reiks ne mažiau nei parą, kas įpareigoja turėti jos nuolat, kokius 3 kibirus ir laikyti kaip NZ.

Priklausomai nuo sėkmingų eksperimentų gamybos eigoje priklausys giros skonis ir stiprumas; ar bus saldi, neperrūgusi ir nesugadinta alkoholiu.


Taigi jums reikės:

Švaraus kibiro (12 litrų talpos, plastmasinio)

Vandens – 10 litrų

Juodos duonos – 2 kg .Svoris nedžiovintos. Reikia juodos ruginės. Arba bent jau 70% ruginės. Stenkitės vengti duonos kuri gaminama iš miltelių (jeigu tokios dar yra ant LT – greičiausiai normaliai kepta duona bus nelabai populiarių brand‘ų). Tai turi įtakos rūgimo procesui.

Cukraus – 1 kg nesaldžiai girai, 1,5 kg saldžiai

Šviežių mielių – 100g (geresniam efektui galima ir sausas specializuotas naudoti)

Razinų – pora saujų


Duoną išdžioviname orkaitėje iki kietumo, sudedame į kibirą ir užpilam verdančiu vandeniu (10l – galima ir porcijomis). Kibirą ataušiname visiškai arba bent iki 30°C, nes kitaip mielės žus! Mieles sutriname su cukrumi ir dedame į kibirą. Arba mieles su cukrumi galima ištirpinti ir kokiame puslitryje to paties ataušinto virinto vandens ir supilti atgal. Sumetam razinas. Uždengtą kibirą laikome vieną parą kambario temperatūros patalpoje. Po to perkošdami išpilstome į indus ir laikome vėsiai arba tiesiog pastatome perkoštą kibirą vėsioje vietoje.

Rūgimas vyksta kol mielės visą cukrų paverčia alkoholiu. Perkošus duoną gira gali ir toliau rūgti jei joje užtenka cukraus ir yra dar rūgimo fermentų. Pradinis cukraus ir mielių santykis smarkiai įtakoja giros stiprumą ir saldumą. Teisingas proporcijų parinkimas kiekvieno atskiro eksperimento rezultatas.

Jeigu geriant girą jaučiasi mielių skonis, reiškia cukraus buvo per mažai ir ne visos mielės buvo panaudotos. Tokiu atveju nusistovėjusią girą galima perpilti – mielės turėtų likti ant dugno.

Tokia duonos gira gali pasiekti stiprumą iki 10% alkoholio. Kuo mažiau mielių ir cukraus dėsite tuo jinai bus silpnesnė.

Kibiro giros ingredientų kaina grubiai apie 10Lt

gira
gira


Tikrai stipri ir originali gira ruošiama kiek kitaip. Jai būtina iš pradžių paruošti misą, kuri naudojama visiškai natūraliam rūgimo procesui. Reikalingas rūgių salyklas ir kiti hard to get dalykėliai bei hard to deal technologijos.


Pramoninės giros iš vis nėra gaminamos rauginimo būdu ir jos būna prisotintos angliarūgšte.

Tema: Ašaros, Folkas

21 Komentarai

  1. Biski nesupratau ,kai po paros perkosi ta duoda , paskuj palieki atvesti, ir poto jau gert gali ?

  2. O tą kibirą kai reikia uždengti tai specialiu dangsčiu kažkokiu reikia ? Nes kitur tai rašo jog užtenka tik merle apvyniot ir tipo viskas

  3. Viskas gerai aprasyta, tik mano nuomone reikia pries dedant mieles nukosti nuo ismirkusios duonos, papildyti iki sakykim 10litru ir tik tada deti cukru+ mieles. Siuo atveju bus tikslesne dozuote mieliu ir cukraus. Jei nukosite po rugimo – dalis brangaus gerimo bus ismesta isigerimo i duona pavidalu. Mieles iskencia iki +36C temperatura. Idealu – +20-22 rauginti, kol nebebus saldu. Siaip galima nusipirkti fermenteriu – kibiras 30l su hermetisku dangciu ir kraneliu. Medeja.lt, savasalus.lt

  4. Pasidalinsiu savo patirtimi , kaip darau pačią skaniausią girą pasaulyje: 1.Prisikaitinu vandens. Jei ketinu gaminti 18 litrų, tada prisikaitinu kokius 12 litrų, nes likusį kiekį užims įvairūs kiti skysčiai skirti giros skoniui pagerinti. Tada kantriai laukdamas kol jis vės, darau štai ką: 2.Kaitinu juodos duonos riekeles iki pajuodavimo, tada užpilu verdančiu vandeniu. Visa tai supilu į kibirą. 3.Dėl stipresnio skonio naudoju naminės giros ekstraktus, kurių nesunkiai galima nusipirkti didesnių parduotuvių prieskonių skyriuose. Beje, jei tingisi kepinti duoną, tada galima apsieiti vien su šiais ekstraktais, tik reikia jų naudoti daugiau negu nurodyta ant pakelių (tarkim kad išvirti 18 litrų giros, naudoju 3 dėžutes ekstrakto. Teoriškai tiek užtektų 27 litrams, bet kuo stipresnis skonis – tuo gardesnė gira). Beje, dabar atsirado ir miltelių pavidalo ekstraktas – nepatariu jo naudoti, nes sunkiai tirps arba iš viso neištirps. Geriausias – skysto pavidalo. 4.Iš įsigytų džiovintų apynių skirtų alaus gamybai, verdu apynių arbatėlę. Tai yra vienas geriausių mano kaip alaus mėgėjo atradimų. 3.Galima dar ir kmynų arbatėlės, arba juodos arbatos arba kavos – tai priduos kartumo, kurio taip norisi alaus mėgėjui geriant girą. Proporcijos tai jau sėkmės reikalas. 4.Labai tinka džiovintos slyvos – jas galima pavirti, ir visą tą kompotą supilti – tai priduos šiek tiek vaisinio skonio ir pačios slyvos prisidės prie spartesnės fermentacijos. 5.Kai supilu visus norimus nuovirus (visus kuriuos išvardinau ankščiau nenaudoju tai pačiai partijai, nes kuo visko daugiau tuo didesnė rizika kad gero skonio nebesigaus arba jausis ne visi ingredientai. Tarkim jei kmynų arbatą arba juodą arbatą naudoti vietoj apynių, o kava tuo tarpu duoda savo poskonį kuris taip pat ne visiems gali patikti), tada: 6.Sudedu cukrų (kuo daugiau cukraus ir mielių – tuo gira labiau vež) ir netingėti viską gerai sumaišyti. 7.Labai svarbus momentas – temperatūra. Ant giros ekstrakto pakelių informacija apie temperatūrą būna melaginga – geriau netingėti palaukti kol būsima gira yra tik vos vos šilta arba drungna. Kitaip gali žūti mielės. 8.Paskutinis veiksmas – mielės. Asmeniškai naudoju tik sausas mieles, o jų ir nusipirkti yra paprasčiau. Cukraus ir mielių santykis svarbus momentas – o čia jau tik patirties klausimas – po pirmų kartų jį pajausti jau nebėra problema.

  5. gira gavosi labai skani,bet po puses litriuko ipuciau 0,25 promiles,gerai kad tik po pusvalandzio nuo ikalimo sustabde.Taigi, patariu vartoti atsargiai.

    • As ant 10 l dedu 200g mieliu ir 2.5kg cukraus laikau iki 4 paru gaunasi skanus ir nebolgai stiprokas geralas

Tavo žodis: