Geras narkotikų gidas: kokainas

Kas yra kokainas?

Kokainas yra greitai veikiantis nervinės sistemos stimuliantas, išskirtas iš kokos (Erythroxylum coca) krūmo lapų. Šis krūmas auga Andų kalnuose Bolivijos, Peru ir Kolumbijos teritorijose.

Gatvėse jo parduodama už 100 milijardų per metus. (Jei ką, Starbucks tiek neuždirba… Gal reiktų keisti profilį?)

 

Visam pasaulyje kokainas tapo populiariu atpalaiduojančiu narkotiku. Visos socialinės klasės, įvairiausias amžius, religinės ir politinės nuostatos – visur rasim kokaino vartotojų.

Inkai naudodavo kokos lapus savo religinėse ceremonijose. Kalnų darbininkai naudodavo kokainą, kad išvengtų aukštumų sukeltos ligos. Kaip žinot, kuo aukščiau į kalnus, tuo mažiau deguonies. Mažai deguonies – blogai miegi, silpnai jautiesi, skauda galvą, pykina, tinsta rankos ir veidas. O fizinis aktyvumas šiuos simptomus dar sustiprina. Taigi, kokos lapus kramtydavo, virdavo iš jų arbatas. Rezultatas – daugiau energijos, mažiau jaučiamas alkis, ilgiau darbingas.

Pagrindai

Kas tai, kaip atrodo, kaip nustatomas švarumas, kas yra krekas (crack cocaine)?

Kokainas (benzoylmethylecgonine) yra stimuliantas, kuris gali būti rūkomas, uostomas(„dorožkės“ greit pasisavinamos per nosies membraną) ar [susi]leidžiamas (žinoma, prieš tai ištirpinus vandenyje). Kaikurie ištrina kokainu dantenas. Šis narkotikas turi vietinio anestetiko savybių. Kontaktuodamas tiesiogiai su gleivingais audiniais, jis sukelia nutirpimą (burna, vagina, išangė, akys). Novokainas (sintenis į kokainą panašus reikalas), naudojamas dantistų, sukelia panašius pojūčius. Kokaino molekulė turi cheminių savybių, kuri leidžia itin gerai pereiti smegenų-kraujo barjerą

Kainos (aš pats tai nežinau, bet draugų pažįstami sakosi kažkur girdėję) labai svyruoja: nuo 50 iki 300 Lt už gramą. Svyravimai priklauso nuo to, per kiek rankų produktas praeina nuo Kolumbijos kalnų iki galinės kišenės. Laboratorijose, kur iš lapų gaunamas šis sniegelis, grynumas gali siekti 90-100%. Didmenininkai perka mokėdami apie 3.000 USD už kilogramą (nesikabinėkit prie skaičių, čia tik bendram įsivaizdavimui). Tada jie veža kokainą pvz. į JAV, kur distributoriai gali mokėti 18-22.000 USD už kilogramą. Gali mokėti ir 30.000 USD, jei jis ypač švarus. Tada perparduoda dileriams. Tie kitiems ir t.t. Kiekvienas siekia padidinti savo pelną (keista, ar ne?), todėl kokainą skiedžia. Kol pasiekia vartotoją, jis būna praskiestas keletą kartų (20-65% grynumo). Skiedžia su kepimo soda, krakmolu, vitaminu C, cukraus pudra, talku, pieno milteliais ar šiaip anestetikais (nutirpimo efektui sukelti).

Kokainas taip pat žinomas kaip sniegelis, snaigės, miltai ir t.t. Atrodo kaip balti milteliai.

Krekas yra apdirbta, stipri šio narkotiko versija, kuri atrodo kaip balsvai gelsvi ar rusvi kristalai. Jis rūkomas. Poveikis trumpesnis (apie 5 min), bet intensyvesnis. Krekas pasiekia vartotoją turėdamas 75-90% gryno kokaino.

Kaip jis gaminamas: kokaino milteliai ištirpdomi sodos tirpale ir verdami, kol išgaruoja vanduo. Pavadinimas „crack“ kilo iš garso, kuris pasigirsta uždegus kristalą. Jie parduodami maišeliuose ar vamzdeliuose po 300-500 mg ir tiek panašiai užtenka dviem – trims kartams. Krekas išpopuliarėjo devintajame dešimtmetyje dėl savo patrauklios kainos. Rūkyti daug kam atrodė mažiau pavojinga, nei leistis ir kiekio reikdavo daug mažesnio. Vieną kreko kristalą (kuris gali sverti nuo 0,1 iki 0,5 g) dileris gali parduoti už 30-50 Lt, o kartais, ypač „draugystės“ pradžioje – ir už 10 Lt.

Kaip ten bebūtų, nesvarbu kokia forma vartojamas, kokainas priskiriamas stiprią priklausomybę sukeliančių narkotikų grupei.

 

Kokaino efektai

Ką jis daro, fizinis ir psichinis efektas apsinešus, kas nutinka smegenyse, grįžimas į normalią būseną,

Iš pradžių pasijunti šių metų Eurovizijos nugalėtoju. Pakyla kraujo spaudimas ir dažniau plaka širdis. Vartojantys sako jaučiantys energijos antplūdį.

Kokainas suveikia greitai, bet efektas trumpalaikis. Uostant efektas prasideda po 10-15 sekundžių, pikas pasiekiamas apie penktą minutę, o pasibaigia džiaugsmas po 20-30 min. Kreko poveikis trunka 5-10 minučių.

Kokainas stimuliuoja centrinės nervų sistemos ir kardiovaskuliarinės sistemos ląsteles. Smegenų ląstelės kvailinamos maloniais pojūčiais (panašu į seksą ar gardų maistą), atpalaiduojamas dopaminas. Dopamino absorbcija atgal yra stabdoma, taip pratęsiant malonumo pojūtį. Galų gale šis stabdis atleidžiamas ir efektas greitai išnyksta.

Kokainas turi bjaurią savybę – ta pačia doze greitai nustojama mėgautis. Jei kokainas vartojamas 2-3 kartus per savaitę, greitai išsivysto tolerancija. Tada norisi daugiau ir dažniau. Kadangi dopaminas atlaisvinamas dirbtiniu būdu, ilgainiui darosi sunku jį atpalaiduoti natūraliais metodais. Va ir eini grąžinti balionėlių, kaip tas paršiukas. O geismas tarp aukštumų stiprėja. Prasideda vadinamosios kokaino psichozės. Žmogus pradeda pyktis su realybe (ir kaip nesipyksi, jei ji nedžiugina?), prasideda paranoja, nerimas. Gali atsirasti akustines haliucinacijos, agresijos priepuoliai.

Psichiškai kokainas suteikia ekstazę ir pasitikėjimą savimi. Būni labiau linkęs bendrauti, kalbėti.

Fiziškai jautiesi keistai: „kietas“ žandikaulis, išsiplėtę vyzdžiai. Spaudimas, pulsas, temperatūra linkę kilti. Jei nesi fiziškai geros formos, būk atsargus. Gali jaustis itin stiprus ir seksualiai susijaudinęs.

Grįžimas į normalią būseną nėra malonus. Net po vieno “kelelio“ jautiesi apsiblausęs ir pavargęs. Pusvalandis energijos atima jėgas kelioms valandoms.

Ilgalaikis poveikis

Kokainas slopina apetitą. Prasideda nemiga, dirglumas, nepasitikėjimas kaikuriais žmonėmis. Tai gali tęstis net kelias dienas, atsiranda „zombio efektas“ – depresija, nesugebėjimas susikoncentruoti, galvos skausmas…  Tęsti? Kai kažko labai norisi, o jau išleidai visus pinigėlius, ką darai? SMS kreditai, skolos, kas toliau? Nusikaltimai. Kalėjimas. Vazelinas. Taip pat nereikia pamiršti užkrečiamų ligų, jei pasirinkai kokainą vartoti intraveniniu būdu ir daliniesi adata – ŽIV/AIDS vis dar neišgydomi…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šalutiniai efektai: hemoptizė, brochospazmai, niežulys, karščiavimas, krūtinės skausmai, plaučių ligos, gerklės skausmas, astma, kimus balsas, negilus skausmingas kvėpavimas, į gripą panašūs simptomai… Stipriai pažeidžiama nosies gleivinė, sutrinka kvapų jautimas (padidėja pavojus apsinuodyti sugedusiu maistu). Kartais prasideda kraujavimai iš nosies, vidinė nosies pertvara tiesiogine ta žodžio prasme suyra nuo ardančio kokaino poveikio. Nori pažiūrėti iš arčiau? Prašom.

Perdozavimas

Kiek suvartojus galima perdozuoti? Kokia mirtina dozė?

Manoma, kad 1.2 gramai kokaino, suvartoto per burną arba 750-800 mg, kai naudojama intraveniniu būdu ar įkvepiant, gali būti mirtina dozė. Nors aprašyta daug atvejų, kai mirtį ar fizinius sutrikimus sukeldavo ir daug mažesnės dozės. Dažniausiai perdozuojama neatsargiai paskaičiavus dozes, taip pat kai kažkas „draugiškai“ ištirpina kokainą gėrimuose. Apskritai saugios kokaino dozės nėra. Galima perdozuoti net įkvėpus santykinai nedidelį jo kiekį.

Kas nutinka? Prasideda konvulsijos. Sutrinka širdies ritmas. Kartais apmiršta smegenų centrai, atsakingi už kvėpavimą. Padariniai – fatališki.

Pamaišom?

Alkoholis: kartu su kokainu sąlygoja kokaetileno išsiskyrimą organizme – daugiau streso širdžiai ir kepenims.

Amfetaminas – vargu ar kas maišys su juo, nes efektas labai panašus. Jei visgi – didesnis stresas širdžiai, padidėjusi apsinuodijimo rizika.

Kanapė – sunkiai numanomi rezultatai. Vieni sako, kad nepasiekia žolės paprastai sukeliamo efekto. Kitiems vizijos ryškesnės.

Ekstazi – populiarus mišinys klube. Nėra ryškaus pavojaus, tik didesnė fizinė įtampa.

Heroinas – mišinys dar žinomas kaip „speedball“: du narkotikai padidina vienas kito veikimą. Kokainas veikia kaip stimuliantas, verčiantis širdį plakti greičiau, bet greičiau nustoja veikti. Heroinas lėtina širdies ritmą. Rezultate jūsų širdelė kiek pasimeta. Amerikiečių komikas John Belushi (1949-1982) ir kitas tos pačios šalies aktorius bei muzikantas River Phoenix (1970-1993) mirė dėl šito derinio.

Ketaminas  – moderni kombinacija, dar žinoma, kaip CK1. Klubininkai mėgsta maišyti kokainą su mažomis ketamino dozėmis. Kokainas sušvelnina psichodelinį šio poveikį. Nemaišykite nieko su didelėmis ketamino dozėmis.

LSD pats turi savo stimuliuojanti efektą – blogas derinys.

Grybai – jokių papildomų pavojų.

Tabakas – rūkaliai paprastai nori daugiau rūkyti.

Taigi dabar, po šios informacijos jūs galit sakyti: “Tai sakot aš neturėčiau vartoti, bet dalinat patarimus? Kodėl?”.  Paprasta priežastis yra ta, kad net ir narkomanai moka skaityti ir galbūt perskaitys tai, kas čia parašyta. Mūsų tikslas yra informuoti apie efektus ir priklausomybės pasekmes, kurias gali sukelti kokainas. O taip pat – informuoti, kur ieškoti pagalbos.

Kur kreiptis atsibudus

Anoniminė pagalba telefonu, darbo dienomis nuo 10 iki 15 val. tel. nr.:  (8 37) 44 03 62; VšĮ „Gyvybės versmė“.
Anoniminė pagalba telefonu, darbo dienomis tel. nr.:  (8 600) 25188; LPF „Tavo galimybė“.
Nemokamos konsultacijos el. paštu: info@prevencija.lt arba spauskit čia.

Legalumas

Žinokite, vaikai, KOKAINAS YRA NELEGALUS.

O kodėl parašiau „vaikai“, paaiškina Lietuvos respublikos baudžiamasis kodeksas, III skyrius, 13 straipsnis. Amžius, nuo kurio asmuo atsako pagal baudžiamuosius įstatymus. 2 skirsnis: Asmuo, kuriam iki nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo padarymo buvo suėję keturiolika metų, atsako už <…> narkotinių ar psichotropinių medžiagų vagystę, prievartavimą arba kitokį neteisėtą užvaldymą.

Daugiau apie bausmes, susijusias su narkotikais, kitąkart.

 

Ar esate bandę kokaino

Rezultatai

Loading ... Loading ...

 

Tema: Folkas, Sūru

26 Komentarai

 1. Gal prieš publikuojant reiktų rašybą prisiminti?
  pažĮstami (pažinti)

  Tačiau gal kokainas nosį ir lituanistikos kanalą pragraužė.

 2. Labu. Norėčiau pasiteiraut tam tikrais klausimais kalbant apie kaifą… 😀 hmm Gal ką žinai naudingo kas man praverstų? (Žinau tai naiviai skamba 🙁 ). O gal tiesiog nesi iš tų žmonių ir nelabai noretum su manim bendraut? Tačiau jei sugalvotum, tai mano skype: cherry.is.red arba tel 864884437 🙂

 3. ACIU ir dziaugiuosi uz tai kad dar yra zmoniu tokiu kaip kestutis kurie suteikia tokios naudingos informacijos aciu tau.
  Kiek ilgai gyvena zmones kurie vartoja kokaina su alkoholiu 2-3kartus per savaite?

 4. Aida,
  išties ačiū, kad aš esu. Aš labai nuostabus ir todėl be manęs pasaulis būtų daug prastesnis…
  Tikiuosi, supranti, kad tavo klausimas labai abstraktus? Jei jau jį iškėlei, matyt, esi teisingame kelyje. Taigi siūlau pačiai pagalvoti, kiek organizmo alinimas gali sutrumpinti gyvenimą. Jei tavo kepenys greičiau suirs, sulaukti 100 metų nesinorės…
  Jei nori gyvent ilgai ir laimingai – ištekėk už princo. Nors AA Dianai ir tai nepadėjo…

 5. Pirma karta bandziau kokso pries dvi dienas, jausmas aisku patiko, prie kokaino geriau koniaka, nors noras gerti ji nebuvo labai geras, kai buvau apsiuostes jauciausi energingas, sokau kiek dar nebuvau sokes, galejau blaivei mastyti, bet rytojus ir ateitis atrode labai niuri, kokainas veikia trumpai, ir kai poveikis pradeda mazeti tu nori kokaino dar, ryte atsikeliau stiprei pagyringas, ir noris slabai kraujavo, tai tik siandien nustojo, kraujavimas buvo labai,labai silpnas, bet ilgas, kokaino nebesinori isvis, pinigu taskymas ir sveikstos gadinimas, 5g kokaino sutraukem ant 6zmoniu, 4riese bandem pirma kart, siandien du is ju traukia vel, ir matosi kad vystosi priklausomybe, na bet jiems padesim kol nevelu, siandien buvau sustresaves kad gal kraujas issiliejo i smegenis, bet kai paskaiciau internete paliko geriau, kai perskaiciau si straipsni, paliko dar labiau gerai, bet ne visiskai, yra baime vistiek, ir dabar niekas niekada neikistu man kokaino net uz pinigus, be to rukau zole i savaite 1kart, tai mazdaug 1g i savaite ant dvieju zmoniu, rukau gan ilgai, salutiniu poveikiu nera buve, ir del zoles nera atsirade nei jokiu negalavimu nei ligu, neskatinu nieko rukyti, tai nepadarys jusu laimingesniu, ir niekam nesiulyciau bandyti kokaino, tikras meslas ir pinigu leidimas, atsiprasau uz rasta, neturiu lietuvisku raidziu ir gyvenu ne lietuvoje, nesmerkit manes del zoles, as jos neduodu rukyti nei vienam zmogui ir neskatinu to daryti ir nepakenkiu nei vienam aplinkiniui 🙂

 6. Ką jūs čia pjaunat? Gal skalbimo miltelius uostėt?
  Šaunu kokso darožką į kelis mėnesius kartą kai su draugais užsienį susitinku ir nebūna jokių haliucinacijų ar kraujo iš nosies. Viskas zjbs ir gražu, geriam kokteiliukus, stumiam su mergom ir tiek žinių.

 7. Bandusiu imti kokso a jibal patusysiu ir uzsitusysiu iki galo !
  Ura ura ura koksas eina i trasa.

 8. As kartais ,ir dabar turiu pora kart menesy tik erzina kai isdegusi nosis gyja savaite 😀

 9. ziauriai visa gyvenima norejau ir vis dar noriu pabandyt, bet neturiu su kuo ir kaip 🙂

  • Tai atvaryk pas mane 😀 Nes kita savaite varysim pirkti su drg kokaino ir zoles. Svesim mes, tai galesiu pavaisinti tave ypatingais sausainiais. 😀

   Pas mane mieste tai 1g. zoles kainuoja 10e. Bet gali gauti pigiau jei perki daugiau. O kokainas 1g. kainuoja 100e. Pigiau gauni jei kokybe prasta, bet jei kokybe prasta tai nk gero.

 10. 15METU PER NOSI SAUNU KOKSA 2KART I MEN.PO GRAMA IS KARTO.IR GYVAS IR NOSIS SVEIKA.KAS MET TYRIUOSI SVEIKATA PADARES 6SAV PERTRAUKA.SVEIKATA KAIP 25M BAXURO.ZODZIU NUKVAKRLIS RASE STRAIPSNI.ESME KIEKIS.JAI VARTOSI 2KART I MEN NEPRIPRASI.IR TAI GERIAU NEI KAS DIEN MEZTI ALU.

 11. Geriau nevartokit tokiu sudu. Budamas jaunas nuo 15 pradejau duminti atejus 17 jau ir koksas ir ratai buvo pabandyti. 19 isvykau i uzsieni nes i mokykla nebesinorejo eiti, atrode visas life sumautas, ziauriai eme nesisekti. O kas uzsieni pasikeite? Nieko.. Susidejau su hebra visokias lgl duminau ir normalia.. Gaidi emiau, koksa ir vel.. Kai meciau visus narkotikus atrode kad viskas gerai bet nebuvo. Mano seima susitiko su manimi ir mate kad esu kazkoks nebetoks. Per daug esu linksmas, bet is gyvenimo nieko nenoriu. Narkotikai sunaikino mano smegenis. Matau gyvenima kitaip. Kai bunu su hebra viskas zjbs visiems patinka. Bet kai lieku vienas kyla mintys apie savizudybe. Noriu dingti is pasaulio. Jau puse metu nieko nebandziau meciau ir rukyti ir net alko.. Bet jauciuosi apsurdiskai.. Noreciau viska pakeisti. Nes db gyvenimo kaip ir neturiu. Nieko nebenoriu

 12. Nu ka galiu pasakyt..daug skirtingu komentaru..ir nuomoniu..
  Pasakysiu tik is savo asmenines patirties.ir ziniu..:)
  Jei nepisi sniuro..nepisk.. jei ipisi daryk ta saikingai ir kuo geresnes kokybes kokso..nes jau geriau visai nepist nei traukt su daug priemaisu. Zinau viena.kuo grynesnis koksas tuo maziau kenkia..ir veikia kaip turi veikt koksas..nes siuo metu lb daug primaisyta su sintetika.ir buna jei ipisi sniura ir net apvelka..toks apdujes.jautiesi..na ten reiskia lb mazai kokso..ir daug priemaisu..nes jei kali tikrai gera koksa…tau veikia greitai..bet neilgai na priklauso nuo sniuro dydzio.bet apie 30 40 min..ir kai baigiasi..lengviau praeina tas jausmas kai dar nori..o va jei chemijos daug..tada jis agresyvesnis.ir tik ikales nori vel pist sniura..tiek trumpai…o seksas tikrai geras buna tik reikia nepadaugint…seip mano nuomuone svarbiausia saikas.ir kokybe. Kas be saiko viskas blogai..ir kava..ir alhogolis..ir losimai..tik beda tame ne visi viwnodai gali ta saika valdyt.. tiek apie koksa trumpai.jei ka domina issamiai rasykit .klauskit i email..padesiu kuom galesiu..sekmes chebra

Tavo žodis: