Postcosmos_VII

Originaliomis lokacijomis ir banguojančia muzika pasižymintis reginių ciklas Postcosmos leidžia į startą dar vieną raketą – pirmąją sezono koncertų, menų ir mokslo naktį po atviru dangumi. Birželio 3 d., šeštadienį, Dangaus šviesulių stebykloje, šalia Molėtų observatorijos ir Etnokosmologijos muziejaus, pulsuos postroko, postpanko, postelektronikos ir kiti post garsai. Muzikinę dalį papildys mokslo užeigos su teleskopais ir galaktikų šviesuliais, veiks meno užkaboriai su poezija ir performansais, vyks paskaitos ir ekskursijos.

Renginyje pasirodys kruopščiai atrinkta 11 narių kokybiška muzikinė įgula, kuri pateiks įvairių garsų – nuo tektoninėmis bangomis vilnijančių gitarų iki mąsliai pulsuojančios elektronikos. „Visi kolektyvai drąsiai eksperimentuoja su skirtingais muzikiniais stiliais, geba pamaloninti išrankaus klausytojo ausis ir nunešti juos į nežemiškas orbitas. Būtent tai yra pagrindiniai kriterijai, kuriais remiamės kviesdami grupes į Postcosmos naktį“, – sakė organizatoriai.

Postcosmos_01

Ant postcosminės scenos lips muzikos snobams pažįstami Sheep Got Waxed, derinantys free džiazo, pankroko ir no wave žanrus; post-rock, screamo ir indie patrakėliai No Real Pionieers; po stoner/surf/blues/rock teritorijas braidantis Sraigės efektas. Tamsesnių garsų paduos depresyvūs post blekeriai Extravaganza, post-punk atstovai Local Blood. Jiems kompaniją palaikys pankai iš Talino St Cheatersburg, balansuojantys tarp post-punk ir rockabilly žanrų.

Postcosmoso lankytojai taip pat išgirs daugybę muzikos stilių derinančią grupę WhaleSounds, postrokerius Music InWallved bei indie scenoje gerai žinomo būgnininko Manto Augustaičio solinį projektą Chung Kran. Paryčiais postcosminį erdvėlaivį atakuos du elektroniniai asteroidai. Iš po horizonto besiskverbiančius ūkus persmelks ekstraordinarus veikėjas McKaras, kuriantis kreivą, pulsuojančią, idėjiškai paremtą elektroniką bei atitinkamas vaizdo projekcijas. Dar vienas projektas – Donis, pristatysiantis dar ganėtinai naują ambient muzikos srautą Без Гражданства.

Postcosmos_02

Postcosmos užims ne tik smalsias ausis, bet ir protus. Į galaktikų platybes padės skverbtis žinovai, skaitysiantys paskaitas. Pavyzdžiui, astrofizikos mokslų daktaras Kastytis Zubovas kalbės tema «Juodosios skylės – kosminiai monstrai ar galaktikų piemenys?“, norintys galės apsilankyti ekskursijose po observatoriją ir stebėti dangų per teleskopą. Kaip jau įprasta, Postcosmos paspinduliuos ir poezijos. Tiesiai iš ežero gilumų, ant vandens, nuo žibančio plausto reikšis poetai Marius Burokas, Simonas Bernotas ir Monika Sudintaitė. Nedidelę ir jaukią festivalio teritoriją, kurioje pernai sutilpo keli šimtai žmonių, puoš autorinės meninės instaliacijos.

Naktis Dangaus šviesulių stebykloje, šalia Molėtų observatorijos ir Etnokosmologijos muziejaus bus jau septintasis Postcosmos renginių ciklas. Iki tol muzikinės ir poetinės vibracijos skleidėsi Vilniaus televizijos bokšte, Vilniaus universiteto Planetariume, Lietuvos rašytojų sąjungos pastate, ant buvusio sostinės taksi parko stogo, Skalvijos kino centre.

Šią savaitę bilietas į Postcosmoso renginį birželio 3 d. dar kainuoja 15 eurų. Nuo gegužės 15 d. bilietai brangs. Įsikūrimas palapinių miestelyje bei automobilių statymas papildomai nekainuos.

Postcosmos_03

Suru.lt skaitytojai turi galimybę apsilankyti renginyje nemokamai. Viskas ko reikia, tai komentare (Suru.lt fb paskyroje) parašyti, kurie iš grupių/atlikėjų į renginį atvažiuos ne iš Vilniaus. Line-up rasi renginyje arba oficialioje svetainėje.

Konkurso nugalėtojas paaiškės burtų keliu. Jam atiteks du kvietimai.
Konkursas vyksta iki gegužės 18 dienos 18 valandos.

Afiša Bangos Konkursai

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *