Fair & Square kelionių vaisius

2015-05-08        

The_Clay_and_the_Potter

Gegužės 20-ta didi diena. Ne tik Kauno diena ir Pasaulinė metrologų diena, bet ir Alexo Yuschenko aka Fair & Square debiutinio albumo Journey premjera. Pats jau pamečiau, kelintus metus vis klausiau Alexo, kada bus albumas, o jis vis atsakinėjo, kad dirba, jau tuoj. Na, žinot. Procrastinating. Vėliau keliavo į turkijas, londonus, netgi Japonijos saloj slėpėsi (ir ne nuo kreditorių). 

Šiandien jau galima preorderinti Journey iTunes platformoje ir stebėti, kaip jis kyla ar leidžiasi čartuose. Tai turbūt ir būtų geriausias lakmuso popierėlis įvertinti šį ne vienerius metus brandintą darbą.

Kuriame tikrai yra gerų vietų. Mano favoritai –  Journey, Control, Dawn. Tiek juose, tiek ir kituose albumo kūriniuose jaučiamos bryzblokų užuomazgos, kompiuterinių žaidimų įtaka, Mr. Oizo energija, o vietom suskamba ir Justino Jaručio gitaros. Full package. O medliakų čia nerasite, nebent už tokį laikysime Prison, kuriame vieninteliame galima išgirsti ir gimtosios kalbos nuotrupų. 

Bene didžiausias albumo pliusas jo nenuspėjamume ir gaivališkume. Kai albumo įtakos svyruoja nuo Prodigy, Fly Lo, Jack White iki Domino’s Pizza ar KFC, tai irgi daug ką sako. Be to, liežuvis nelabai apsiverčia, o plunksna nelinksta Journey vadinti lietuvišku darbu, nes nežinant atspėti jo autorių – būtų per daug sudėtinga. Tarptautinis produktas su perspektyvos etikete. Beje, klausant albumo ir dėliojant šias eilutes išdžiūvo burna ir ranka pati siekia Coca-colos. Sutapimas? Nemanau. 

Nežinia, kaip Alexui seksis grįžus į Japoniją, bet linkim, kad japonės nesumaigytų ir taip gležnų jo kojyčių. Dar prireiks bėgiojant nuo gerbėjų!

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published.