Eglė Sirvydytė pristato šiuolaikinės muzikos kompoziciją

2013-09-25        

Projekto autores K Inciuraite ir E Sirvydyte_Evgenia Levin_nuotrauka

Šį trečiadienį, rugsėjo 25 dieną, kultūros bare Kablys (Kauno g. 5, Vilnius) pristatomas garso, vaizdo ir muzikos meną apimantis projektas Kabinti. Pirmoje tarpdisciplininio projekto dalyje žiūrovai išvys šiuolaikinės menininkės Kristinos Inčiūraitės naujausių audiovizualinių kūrinių parodą, antrojoje – išgirs šiuolaikinės muzikos kompozitorės ir vokalistės Eglės Sirvydytės, žinomos iš muzikos grupių mmpsuf ir Kurak, specialiai šiam renginiui sukurtą ir atliekamą šiuolaikinės muzikos kompoziciją Oša.

„Visa baigia susidėlioti į struktūrą: iš balsų, styginių, pučiamųjų. Muzikinės temos tai nutolsta, tai sugrįžta prie archajiškų folklorinių motyvų, kartkartėmis tarsi įsisuku į choralinę tematiką. Vis sugrįžtu prie inspiruojančių Konstancijos Brundzaitės „Septynių mįslių iš lietuvių tautosakos“. Viena vertus, jaučiu savo kūrybos nuoseklumą ir jau seniai norėtas realizuoti tematikas. Kita vertus – tai pirmasis toks kūrinys, kuriam atlikti bus sukviesta tiek daug muzikantų. O forma bei turinys esti visiškai kitokie nei tai, ką groju su mmpsuf elektronikos projektu.“- kūrybinio proceso įspūdžiais dalinasi Eglė Sirvydytė.

Kompoziciją Oša atliks gausi muzikantų komanda: Vytautė Pupšytė (vokalas, sopranas), Eglė Sirvydytė (vokalas, altas), Toma Izabelė Migdol (vokalas, altas), Milda Zapolskaitė (vokalas, altas), Kristina Svolkinaitė (vokalas, altas), Elena Marcinkevičiūtė (smuikas), Gintė Kriščiūnaitė (smuikas), Dalia Tamošiūnienė (smuikas), Kęstutis Pleita (altas), Aurimas Rimeikis (trimitas), Nerijus Laukaitis (trombonas).

Kūrinyje atsigręžiama į talentingą sovietmečio kompozitorę Konstanciją Brundzaitę (1942-1971), kuri stojo į vieną gretą su kitais sovietinės epochos modernios muzikos kūrėjais ir buvo įvertinta kaip pirmoji moteris moderniosios lietuvių muzikos istorijoje. Kitoje tarpdisciplininio projekto dalyje šiuolaikinė menininkė Kristina Inčiūraitė pristatys naujausių audiovizualinių kūrinių parodą, kurioje kritiškai apmąstys reprezentatyvų maskulininį sovietinių pastatų ir monumentų charakterį. Vesdama audiovizualinį dialogą su sovietiniu Kablio pastatu, ji atsigręžia į kelis ikonografinius alegorinio pobūdžio sovietinius monumentus, esančius Kijeve ir Volgograde.

Išankstinius bilietus dar galima įsigyti tiketa.lt sistemoje. Bilietus taip pat galima įsigyti prieš renginį, renginio vietoje.

Facebook: https://www.facebook.com/events/495550397200213/

E Sirvydyte_Evgenia Levin_nuotrauka

Renginio vieta: kultūros baras „Kablys“, Kauno g. 5, Vilnius
Renginio data: 2013 09 25, 18:30 val.

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published.