Daugelis senojo lietuviškojo bigbito gerbėjų tiesiog negali nežinoti grupės Aisčiai, kurioje grojo šviesaus atminimo Vytautas Kernagis. Tačiau daugelis nežino, kad buvo ir kiti Aisčiai – iš karto po šių, tik ne Vilniuje, o Alytuje. Ir juose lyderiavo ne mažiau žinoma Lietuvos muzikinio gyvenimo persona – Alvydas Jegelevičius.
Dosjė:
Aisčiai Nr. 1 (1966-1968)
Vilniaus miesto 23-isios vid. m-klos grupė. Pirmieji du grupės pavadinimo variantai – Geležinis Vilkas ir Bočiai. Mokyklos šokiuose grodavo The Beatles, The Rolling Stones, The Animals, rokenrolo dainas. Savų dainų nekūrė. 1967 m. Algis Mikutėnas apie Aisčius sukūrė filmą. Tai – bene pirmasis lietuviškas filmas apie roko muzikantus. Jis pristatytas mokykloje per Naujuosius metus. Grupė iširo pasibaigus studijoms mokykloje.
Grupės sudėtis:
Vytautas Kernagis – vokalas, ritminė gitara
Rytis Gustaitis – solinė gitara
Alius Kavoliūnas – vokalas
Rimas Pirmaitis – bosinė gitara
Antanas Vasiliauskas – mušamieji
Aisčiai Nr. 2 (Alytaus pašto grupė – 1968-1974)
Alytaus ryšių mazgo vokalinis instrumentinis ansamblis (VIA) pagal tuometinį statusą (sąjunginį ir profsąjunginį) manau, buvo sumanytas ir įkurtas Viktoro Jonkaus, subūrusio į vieną vietą ir garso technikos ir gitarinės muzikos mėgėjus-fanus, bet, pirmiausia – Valdą Jurgelevičių-Valduką. Grupės statuso globėjais tapo Viktoro tėvas – pašto viršininkas Juozas Jonkus (techninė bazė) ir S. Seriogina (administravimas). Tais laikais Aisčiai buvo gana gerai aprūpinti gitaromis ir kita būtina technika, o jei ko trūko – Vikcius (Viktoras Jonkus) su Valduku pasidarydavo patys, net šviesos muziką sukūrė. Taigi – 1969 m. Alytaus mašinų gamyklos klubo šokiuose įvyko pirmas garsus Aisčių pasirodymas, kurio metu nuskambėjo ansamblio bičiulio Mulės (Smuel Tatz) pasiūlyta ir visų kartu aranžuota lietuvių liaudies daina Atvažiavo meška. Kitas Aisčių topas buvo iš Valduko senos plokštelės nurašyta ir naujai aranžuota Arielkytė. Taigi – stipri pradžia jau buvo padaryta. 1970 m. iš „vaisko“ sugrįžo Alvydas Jegelevičius-Jėgelė ir Aisčiai pradėjo kantriai zubrinti Alvydo nurašytas populiariausas pasaulio grupių dainas. Tada nuskambėjo ir pirmos Alvydo dainos sukurtos alytiškio A. Saulyno eilėmis; Tu lauk manęs, Tik sapne, Žaliosios akys. Radosi kita kokybė, kuri Ryšių Ministerijos rengiamose respublikinėse grupių konkursuose net keletą metų iš eilės Aisčiams atnešė pirmas vietas ir laureatų vardus, nors tarp konkurentų buvo ir Gėlių vaikai, K. Antanėlio ir kitos populiarios grupės. Vėliau Telšiuose Aisčiai buvo apdovanoti ir Žemaitijos taure, o grupės lyderis gavo geriausio gitaristo prizą. Aisčiai koncertavo, nors, kai kur patriukšmaudami, susilaukdavo ir tarybinių priekaištų, bet spaudoje būdavo kartais ir pagiriami ne tik Dzūkijoje, bet ir Žemaitijoje, didžiuosiuose miestuose. 1971 ir 72 dalyvavo Vilniaus bokštuose. Po jų, 1973m. grupės lyderis Alvydas buvo pakviestas į Estradines melodijas, o Aisčių vairą perėmė ir sėkmingai vairavo profesionalus muzikas Romas Stankevičius. Galima pelnytai teigt, kad tais laikais Alytaus pašto vokalinis-instrumentinis ansamblis Aisčiai savo meniniu lygiu buvo ne tiktai Ryšių Ministerijos sistemos, bet ir respublikinės reikšmės ansamblis. Gaila garso įrašų galimybės tais laikais buvo sudėtingos. Čia dainavo stiprūs vokalistai: R. Lilis, D. Meisnerytė, S. Serioginaitė ir kiti, o muzikantai savo kruopštumu irgi nenusileido solistams. Tai buvo gana darnus ir darbštus kolektyvas palikęs savo ženklą gėlių vaikų kartos laikmetyje.
Neįtikėtina istorija
Su grupe Aisčiai susijusi beveik mistinė istorija. Buvusi grupės vokalistė Svetlana Serioginaitė-Levašova, ištekėjusi už Anatolijaus Kašpirovskio pasekėjo ir populiarintojo, sektos įkūrėjo Nikolajaus Levašovo, kaip buvo paskelbta, 2010 m. lapkričio 13 d. buvo nužudyta Prancūzijoje. Internetas ir laikraščiai buvo pilni užuojautų, moters gedėta. Tačiau po kiek laiko pasirodė, kad tai buvo tik afera ir S. Serioginaitė-Levašova – gyva.
Alvydas Jegelevičius apstulbo sužinojęs, kad tai – afera: „Apie aferą nežinojau, tačiau nesuprantu, kaip buvo ryžtasi tokiam žingsniui, kai motinai 80 metų. Aš paskambinau jai, ji tik dar atsigavusi. Tik sekta gali elgtis taip žiauriai“.
Jėgelė
Ne mažiau negu Aisčiai žinomas ir pats A. Jegelevičius – jo kūryba džiugina jau daugelį metų.
Alvydas Augustinas Jegelevičius, dar alytiškių vadinamas Jėgele – 1949 m. spalio 3 d. Alytuje gimęs muzikos mokytojo sūnus. Mokėsi Alytaus (smuikas), Vilniaus J. Tallat-Kelpšos (chorinis dirigavimas ir vokalas) muzikos mokyklose, Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (estradinė, džiazo muzika).
A.Jegelevičiaus muzikinė kūryba – gausi ir įvairi kaip jo poezijos daugiabriaunės prasmės: vokalinė, instrumentinė, džiazo muzika. Muzika Lietuvos teatrų pastatymams, muzikinės pasakos-miuziklai, muzika televizijos, dokumentiniams, animaciniams filmams.
A.Jegelevičius profesionalią muziko veiklą pradėjo 1973 m. Lietuvos valstybinės Filharmonijos estradiniame ansamblyje Estradinės melodijos, pakviestas J.Tiškaus. Čia nuskambėjo ir pirmos jo dainos.1975-77 Alvydas J. vadovavo Vilniaus aidams, po to pradėjo bendradarbiauti su LRT Lengvosios Muzikos Orkestru, vėliau persikėlė į Vilnių ir pradėjo džiazuoti Neringoje, dirbo Vilniaus miesto Estradinių orkestrų ir ansamblių susivienijime dirigentu-konsultantu. Čia dirbdamas Dainavos naktiniam barui sukūrė vieną pirmųjų miuziklų Lietuvoje liaudiška tematika Dzūkiška karčema, kurios partitūra, deja, dingusi. Vėliau Alvydas J. dirbo Vaidilos teatre muzikinės dalies vedėju, teatro kompozitoriumi, bendradarbiavo ir su kitais Lietuvos teatrais, estrados atlikėjais, aktoriais, rašytojais, dailininkais, kuriems poezija ir muzika buvo tapus būtinybe.
Teisingi ir pranašiški šviesaus atminimo kompozitoriaus Eduardo Balsio žodžiai: „Kartais gera daina geriau nei prasta simfonija“. Garbus Maestro yra pagyręs Alvydo kūrybą dar tada, kai šis nebuvo baigęs konservatorijos, o kitas garbus Maestro K.Kaveckas yra papriekaištavęs – „tokia koloristika, bet kam tiek daug baterijos (būgnų)“… Būtent melodingos, lyriškos, dainos A.Jegelevičiui atnešė didžiausią populiarumą, todėl kūrybos daugumą (per 200 kūrinių) sudaro dainos – solo duetai, vokaliniai ansambliai, chorai. Tikrasis kompozitoriaus amplua atsiskleidė dirbant su Lietuvos Radijo ir Televizijos Lengvosios Muzikos Orkestru, kuriam Alvydas J. sukūrė daugiausia kūrinių – dainų, pjesių. Daugelis ir šiandien prisimena populiariausių dainų sąraše buvusias dainas Pirmosios gėlės, Smuiko stygos (V.P.Bložės eilės), Baltas lino gyvenimas, Kur lyguma lig debesų (E.Mezginaitės eilės), Vaikystės šviesa, Ožiaragis (J.Kunčino eilės), Kregždutė, Sesuo ieva (A.Antanavičiaus eilės), Prie Vilnelės (J.Mačiukevičiaus eilės) ir daugelio kitų poetų eilėmis sukurtas dainas įvairia tematika.
A.Jegelevičiaus dainos skambėjo daugely pasaulio šalių – ne tik koncertuose, bet ir konkursuose, festivaliuose. Nemažai jų buvo premijuotos, ar kitaip pažymėtos radijo, televizijos laidose. Buvo ir pasiūlymų palikti tėvynę… Užtat užsienio lietuviai traukia Baltą lino gyvenimą kaip liaudies dainą, o maestro šypsosi – „daina gyvena“…
A.Jegelevičius ne tik J.Kunčino, bet ir daugelio kitų literatų, poetų bičiulis, išsaugojęs aistrą poezijai: „Buvau jaunas, kai palikau filharmoniją ir degiau noru įgyti gerą muzikinį išsilavinimą. Tuo metu susipažinau su garsiais sostinės poetais ir kažkuriam laikui pasinėriau į bohemišką gyvenimą. Visa laimė, nebuvau sunkios svorio kategorijos alkoholio gėrovas ir tai mane apsaugojo nuo daugybės nemalonių situacijų. Kavinė Neringa buvo ta vieta, kur rinkdavosi garsūs menininkai, ten virė bohemiškas gyvenimas. Ir nors a. a. Jurgis Kunčinas įkalbinėjo mane išleisti poezijos rinkinį, bet mano eilėraščių sąsiuviniai atsivėrė tik šiame amžiuje, taigi – vykdydamas Jurgio K. priesaką ir nutariau išleisti savo poeziją ir poetinius, eseistinius tekstus“ – pasakoja kompozitorius.
Dainų autorius 2005-2010 metais yra išleidęs 5 knygas: poezijos rinktinę Keletas vakar šiandien motyvų ir vienintelis prašymas (2005, Naujosios Romuvos fondas, Vilnius), keturių poemų knygas Pokario berniukas(2005, ASP, Alytus) ir Nerštas (2007, Vaga, Vilnius), dviejų poemų knygą Kalbantys šešėliai (2008, Versus aureus, Vilnius), poetinių tekstų-studijų, garsaraščių ir esė knygą Šviesos dėmė (2010, Naujosios Romuvos fondas, Vilnius).
Diskografija:
Pirmosios gėlės, 1980 (SP, Vilniaus plokštelių studija)
Prie Vilnelės, 1988 (LP, Vilniaus plokštelių studija)
Kai kurios mano dainos…, 1993 (MC, Bonifa, Vilnius)
Lapės Gyvenimas Ir Mirtis. Muzikinė pasaka-miuziklas pagal V. Pietarį, 1995 (MC, Azbi, Vilnius)
Pasaka Apie Vėžliuką. Muzikinė pasaka pagal J. Gryvą, 1997 (MC, Azbi, Vilnius)
Populiarios Alvydo Jegelevičiaus Dainos, 1997 (MC, Pūkas, Kaunas)
A.Jegelevičiaus Dainas Atlieka „Armonika“ ir kiti atlikėjai, 1997 (MC, Pūkas, Kaunas)
A.Jegelevičiaus auksinės dainos, 1999 (CD, Bonifa, Vilnius)
Gedimino Vyrai: Patriotinės – karinės lietuvių liaudies dainos, aranžuotos A. Jegelevičiaus, 2003 (CD, Bomba Records)
Nakvynė Saulės Namuos. Populiarios A. Jegelevičiaus dainos, 2005 (CD, Intervid, Vilnius)
Sveki.
Mano klausimas skirtas p. A.Jegelevičiui.
Jūs, kaip buvęs Svetlanos vyras, tikras kad ji gyva? Ar galitė tai įrodyti? Pvz. nusifotografuokitė kartu. O gal net tryse? Jūs, Svetlana ir jūsu sunus Robertas.
Bet, jei, vis delto, Svetlana tikrai buvo nužudyta, tai gal, “švėlniai tariant”, nereikia šmeižti tuos, kurie Jūms nepatinka? Ar tai būdas priminti apie savė?
Dėkui
… as nesu Svetlanos vyras. Robertas yra jos ir jos vyro sunus.
Levashovas – dabartinis vyras. Apie Svetlanos nuzudyma 2010 11 13
buvo pranesta internete, o si pavasari prancuzu policija pranese,
kad Svetlana gyva. Labiausiai gaila jos motinos, kuri turejo iskentet
si baisu kosmara. Asmeniskai – smeizimais neuzsiimineju, neturiu
nei noro, nei laiko tam, o zodi “nepatinka’ naudoju tik prasto
maisto apibudinimui.
Sia nemalonia zinia (kaip ir visi pazinoje Svetlana) isgyvenau kaip zmogus
ir buves ansamblio, kuriame dainavo Svetlana, vadovas. Ir labai noreciau
pamatyt siu dienu jos nuotrauka ir isitikint, kad ji tikrai gyva ir sveika.
Esu labai dekinga uz Jusu atsakyma!
Nenorejau Jusu izeisti. Situacija yra tikrai dviprasmiska… Vienur randi informacija apie Svetlanos nuzudyma, kitur – kad ji gyva… Gaila, kad pati Svetlana niekaip tai nekomentuoja… Nors, kazin kaip mes reagotume i zinia apie savo mirti..
Turiu vilciu, kad bus imanoma rasti faktu, kurie patvirtina viena ar kita versija…
sveiki, ar galite nurodyti kur galima rasti prancuzu policijos pranesima, kad Svetlana yra gyva? Esame labai sunkioje situacijoje su artimu zmogumi, kuris tapo Levasovo ir “pakiletuju valdovu” pasekejes, siuo metu priverstinai gydomas psichiatrineje klinikoje… zmogus niekada neturejo jokiu psichiniu sutrikimu, bet laipsinskai pasikeite neatpazistamai nuo tada kaip pradejo gilintis i Levasovo mokymus. Noretume tik fakto ar tikrai Svetlana yra gyva, kad galetume padeti brangiam zmogui suprasti tiesa.
Visų pirma perskaitykite pačios Svetlanos Serioginaitės – Levašovos knygą ,,Otkrovenije” ,tada gal taps aiškiau kas yra kas šiam pasaulyje ir ar ji dar gyva.
Baltas, ji negyva, štai akivaizdus įrodymas, leidyklos knygos pristatymsa: Светлана Левашова
Откровение
Год: 2011
Автор: Светлана Левашова
Жанр: Автобиографическая хроника
Издательство: Митраков
ISBN: 978-5-4264-0010-8
Количество страниц: 784
Описание: Это первая и единственная книга, которую успела написать Светлана Левашова. Она описала всего лишь несколько лет своей удивительной и совершенно замечательной жизни, но за эти малые годы она стала участницей таких событий, о которых многие другие люди могут только мечтать на протяжении тысяч своих воплощений. Светлана довольно подробно описала свою жизнь в тот период — нелёгкую жизнь одарённого ребёнка, которого окружающие не понимают, боятся, а подчас даже ненавидят. Она первая очень интересно и доходчиво описала другие материальные уровни нашей планеты: эфирный, астральный и ментальный. Рассказала много интересного об обитателях этих уровней, о некоторых особенностях и законах жизни там… Однако, и к счастью, и одновременно к сожалению, основной объём её книги занимает потрясающая информация о других людях, с которыми ей посчастливилось повстречаться и пообщаться…
Книга, конечно, слабая. Фэнтези.Литературный талант слабый.
А вот бывших участников ансамбля было бы интересно послушать о Светлане. Может кто был на её похоронах во Франции ? И была ли она замужем во второй раз ?
Уважаемые господа !
Не могли бы вы опубликовать интервью с матерью Светланы Серёгиной ?
youtube: Siela gyvenimo ir mirties rate [LT]
Radomiras – suklastota praeitis [LT]
Paskaitykite Svetlanos knyga “Otkrovenie”…
Deja, Svetlanos tikrai nebėra, o šiais metai mirė ir jos motina. AtA joms.
labai gail kad Svetlanos gimtineje taip mazai sviesiu prisiminimu apie ja,ir net gi tie kas ja gerai pazinojo vargu ar skaite jos knyga,zmones ,neskubekit kabint antkaini kiek Nikolajui Levashovui tiek Svetlanai,pasiduomekit kas tai buvo per zmones ir jai jusu analizatoriu dar nevisai suvalge pelesiai tai suprasit gad but geriau kad tokiu zmoniu tarp musu reiketu daugiau.
“Buvusi grupės vokalistė Svetlana Serioginaitė-Levašova, ištekėjusi už Anatolijaus Kašpirovskio pasekėjo ir populiarintojo, sektos įkūrėjo Nikolajaus Levašovo, kaip buvo paskelbta, 2010 m. lapkričio 13 d. buvo nužudyta Prancūzijoje.”
Būtų įdomu sužinoti ar autorius Mindaugas Peleckis perskaitė N.Levašovo autobiografinę knygą “Zerkalo majei dušy”.
Nes A.Kašperovskio ir N.Levašovo veikla skiriasi kaip žemė ir dangus, ir pastarąjį laikyti A.Kašperovskio pasekėju tolygu absurdui. Panašu, kad straipsnio autorius tapo to paties neišmanymo auka, kurį pastoviai akcentavo N.Levašovas.
Pirma, noriu ištaisyti klaidą (Negaliu tylėti)neteisingai parašytą A.Kašpirovskio pavardę.
Mano klausimas straipsnio autoriui, galima sakyti, buvo retorinis, ir, matant nuorodą į N.Levašovo internetinį puslapį, peršasi mintis, kad autorius turėtų būti pakankamai susipažinęs su N. Levašovo asmenybe.
Pasirodo, kad mums dar sunku suvokti tikrąjį N.Levašovo ir S.Serioginaitės veiklos mastą.
Pasikartosiu, N.Levašovą ir A.Kašperovskį statyti į vieną gretą yra nedovanotina klaida.
Sėkmės visiems ieškantiems, nes kelias akmenuotas.
Светлана Левашова к сожалению действительно больше не с нами. Я удивляюсь, что люди пишут так смело о том, в чем сами не разобрались абсолютно. Почитайте книги, которые они вместе с её мужем Николаем Викторовичем Левашовым оставили нам всем. Уверен, будете удивлены! А на счет разговоров о сектах и прочее, так это так говорят те, кто и книг не читал, и не разобрался в ситуации о которой говорит. Нельзя так делать!
Sveiki. Norėčiau susipažinti ir bendrauti su žmonėmis kurie susipažinę su Svetlanos ir Nikolajaus Levašovų knygomis.Prašau to, nes jaučiuosi vieniša turėdama savotiška požiūri į gyvenimą,gyvenimo tikslus, vertybes.
PUIKIAI PRISIMENU ALVYDO DAINAS FILHARMONIJOS KOLEKTYVUOSE IR NET JO AUORINIAME VAKARE SAULES MIESTE. KAZKODEL UZMIRSTAS IR NEBEPATEIKIANTIS NAUJU KURINIU . NEMATAU IR LTV ESTRADOS PROGRAMOJE PAS STARKU..GAILA ,KAD TOKIE TALENTINGI LIEKA GYVENIMO NUOSALI…Pagarbiai ROMUALDAS
Aisqmo inesimui kas yra kas. Cia istrauka is Svetlanos knygos:
Снимала Светлана в Москве и, так называемых, «чудиков» для польского телевидения. Ею были созданы материалы о Павле Глоба, Тарасове, Кашпировском и многих, многих других. Особенно много ей пришлось работать с Анатолием Кашпировским. Сначала, Светлана была уверена, что этот человек несёт людям добро. Он и ей обещал помочь избавиться от постоянных головных болей, которые никуда не исчезли. И вскоре наступило разочарование в этом человеке, который людей не любил и для которого люди были только инструментом, посредством которого он сможет достичь желаемого. Она мне с разочарованием рассказывала о том, что Анатолий Кашпировский приказывал выбрасывать в мусор все письма с отрицательными результатами, а таких писем было очень много, и эти письма выбрасывались мешками. Последней каплей для неё послужил случай, который случился во время его выступления. Одному пожилому человеку во время сеанса стало очень плохо с сердцем, Анатолий Кашпировский ничего не сделал, чтобы помочь ему. А после выступления он ещё и прокомментировал, что, мол, хорошо, что старый дурак не загнулся во время его выступления… Думаю, комментарии излишни…
После этого случая, Светлана отказалась что-либо делать для этого человека. Но он ещё долго не оставлял её, звонил ей, угрожал и ей, и её сыну о котором он знал… Короче, вёл себя, как истинный «джентльмен», правда из категории тех джентльменов, которые настаивают, чтобы дама вышла на ЭТОЙ остановке, когда ей нужно выходить на следующей… Он несколько раз звонил и уже когда мы были вместе, угрожал ей ещё и тем, что она очень пожалеет о том, что отказывается работать с ним, и говорил, что он сделает её головную боль невыносимой, если она не подчинится ему… говорил и делал, и мне приходилось убирать ещё и его «благодарность» Светлане за всё то хорошее, что она для него сделала…
kuzis1@ukr.net
kitiems pamastykit kur klaidos situ ponu kad zuvo vidutinio amziaus
kur ismintis jo jeigu eina i prie zydo ten tus, nors apie jos pila info?
nereikalingi zemei silpni, beto jis usa gavo info ne is bobutes turgeli
Dianai
nueik i puslapi http://www.levashov.lt ir parasyk laiska