Driezhas pristatys Goniją Vilniuje ir Kaune

2013-01-07        

Driezhas_flyer

Intelektualiosios elektroninės muzikos projektas Driezhas sausį melomanus kviečia į Vilniuje bei Kaune vyksiančius koncertus, kurių metu pristatys naująjį savo albumą Gonija, pelniusį puikius klausytojų atsiliepimus.

 

Driezhas, vienijantis muzikos kūrėją ir prodiuserį Kristijoną Lučinską bei dainininkę ir poetę Ievą Astromskaitę, sausio 11-ąją atliks naująją programą Vilniaus klube Kablys, o sausio 12-ąją – Kauno Punto Jazz palėpėje. Koncertuose taip pat pasirodys Girių dvasios, Nüm Nüm, DJ Synthsoulsizer. Kaune muziką vizualizuos VJ Lukas Miceika.

„Grodamas gyvai visiškai susikoncentruoju į kūrinį ir kaskart išgyvenu jį naujai. Šiuo požiūriu kiekvienas koncertas yra tarsi mišios, muzikos išpažinimas, kurio metu svarbiausia yra keitimasis energija, su niekuo nesulyginamos išskirtinės bendrystės ir intymumo akimirkos, – apie sceninę patirtį kalba K. Lučinskas. – Koncertuojame reguliariai, tačiau ne tiek dažnai, kad gastrolės nuvargintų. Todėl kiekvieno pasirodymo laukiame kaip reikšmingo įvykio.“

Nuo 1998-ųjų gyvuojantis audiovizualinis projektas Driezhas prieš metus tapo duetu, K. Lučinskui į kūrybinę draugiją pasikvietus I. Astromskaitę. Tandemo bendradarbiavimo rezultatai sugulė į naująjį albumą, kurio pavadinimas Gonija, gimęs iš žodžių žaismo, pasirodė esąs simboliškas – graikų kalboje dėmuo „gonia“ reiškia sąsają su naujos gyvybės atėjimu į pasaulį.

Stebintieji lietuviškos muzikos įvykius netruko konstatuoti, kad šis leidinys – geriausias šalies elektroninės muzikos albumas per pastaruosius porą metų ir tikra dovana melomanams, vertinantiems eksperimentus ir lietuviškos muzikinės tradicijos šiuolaikišką išraišką. Prieš pasirodant albumui, naujoji projekto Driezhas programa praėjusią vasarą testuota šalies festivaliuose Mėnuo Juodaragis, PLArTFORMA ir TARP.

Daugiasluoksniame plokštelės muzikos ornamente dera industrial, darkwave, IDM stilistika, minimalistiniai instrumentiniai intarpai, organiškai įkomponuoti etnomuzikos motyvai: apibendrinant paties K. Lučinsko žodžiais, ethno-electro. Savitu, sodriu ir svariu komponentu tapo I. Astromskaitės sukurtos eilės ir vokalas, anot albumą įvertinusių melomanų, teatrališkas, emociškai turtingas ir itin vykusiai papildęs projekto Driezhas muziką, atverdamas naujų vystymo krypčių.

K. Lučinskas – kompozitorius, prodiuseris, muzikantas, mėgstantis derinti akustinį ir sintetinį skambesį. Studijuodamas Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Liaudies muzikos katedroje, jis neapsiribojo tradiciniais šio žanro instrumentais ir pradėjo eksperimentuoti elektroninės muzikos srityje. Kristijono sumanyto projekto Driezhas diskografijoje šiuo metu yra septyni albumai. Prieš naujausiąjį įsiterpė ketverių metų pertrauka: ankstesnis diskas Tolumoje pasirodė 2008-aisiais.

I. Astromskaitė baigė džiazo vokalo studijas Vilniaus J. Tallat-Kelpšos konservatorijoje, šiuo metu Vilniaus universitete studijuoja kultūros istoriją ir antropologiją. Prieš metus eilėraščių rinkiniu Dulkėm ir žiedlapiais ji debiutavo kaip poetė.

Driezhas

Informacija apie koncertus:

Vilnius   Sausio 11 d., 21val. „Kablys”, Kauno g. 5

LIVE:
GIRIŲ DVASIOS
NÜM NÜM
DRIEZHAS

DJ:
SYNTHSOULSIZER

Bilieto kaina: 15 Lt.
renginys facebook’e

—————

Kaunas   Sausio 12 d., 21val. „Punto Jazz palėpė“, Kęstučio g. 6

LIVE:
NÜM NÜM
DRIEZHAS + VJ Lukas Miceika
GIRIŲ DVASIOS

Bilieto kaina: 10 Lt.
renginys facebook’e

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published.