Praeitais metais jau porinau apie smagią festivalinę alternatyvą – Dour festival, vykstantį Belgijoje, Machine a feu laukuose. Šiais metais liepos 12-15 dienomis festivalis vėl grįžta į tą pačią vietą su nauju line-up’u. O pastarajame galima rasti daug ko: nuo eksperimentinės elektronikos iki ekstremalaus metalo, nuo art roko iki dešrinio dubstep. Organizatoriai pateikia išties puikų muzikos balansą, vengdami nuvalkiotų vardų ar neįdomaus mainstreamo, bet tuo pat metu patenkindami ganėtinai įvairailypio skonio auditoriją.

Iš veteranų šįmet be abejo labiausiai intriguoja nenuilstantys roko eksperimentatoriai The Flaming Lips, alternative noise rock pionieriai Dinosaur Jr., skaitmeninio amžiaus anarchistai Atari Teenage Riot, olandų post pankai The Ex su Getatchew. Svorio megėjams gitaras plėšys industrial rock veteranai Ministry, sludgeriai Baroness, deferia Napalm Death ir taip toliau.

Sąlyginai jaunesnei kartai atstovaus apdovanojimų prisirinkęs ir aktyviai koncertuojantis folk dainius Bon Iver (įdomu, kaip jo erzinantis falcetas skambės gyvai), redakcijos numylėtiniai Destroyer (sako, būna daug žmonių ant scenos), garage/lo-fi/folk bardas Kurt Vile, šaunius pasirodymus rengiantys Battles, lofto sienas bei hipsterių širdis Vilniuje virpinęs Caribou, albumą žadantys Franz Ferdinand etc.

Elektronščikų taip pat netrūks. Įdomiausias, aišku, yra jau senokai begirdėtas Squarepusher, eksperimentinį drum’n’bass įvelkantis į nesveiko jazz improvizacijų rėmus. Plokšteles suks jaunuolis James Blake. Dar bus minimalistas Pantha Du Prince, semplerių virtuozas araabMuzik, Vilniuje ne kartą matytas Lone, moteriškai subtilaus bass atstovė Ikonika, UK dubstep talentas Pinch.

Dar patvirtinta: Joris Voorn, Sebastian, Dj FOOD, Nada Surf, Dimlite, Lunice, The Rapture, Chairlift, The EX and Getatchew.

Ir tai tik dalis vardų. O sąrašas dar taip pat ne galutinis. Taigi, tikiuosi bus smagu ir pavyks susitikti daugiau Lietuvos piliečių Belgijos laukuose.

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *