Pradėjus analizuoti vasaros festivalių žemėlapį kartas nuo karto užkliūna dalis tikrai įdomių festų, kurių aplink – tikrai labai daug. O nučiuožt svečion šalin vienoje vietoje pasižiūrėt tikrai daug įdomių bei aktualių atlikėjų, į Lietuvą užklystančių labai retai (tiesa, keletas ateinančių renginių optimistiškai byloja apie atsigavimą šioje srityje) – vyliojantis pasiūlymas. Dour festival – vienas didžiausių muzikinių renginių Belgijoje, vykstantis Valonijos regione, visai prie pat Prancūzijos sienos. 23iajame festivalyje Machine A Feu vietovėje gros daugiau nei 200 grupių ir didžėjų. Publika taip pat nusimato internacionali.

Dour 2010 | Day 1

Tai – vienas geriausių vidutinio dydžio festivalių Europoje, gavęs daugybę apdovanojimų. Nuo 1989 metų šis veiksmas traukia įvairaus plauko alternatyvos mylėtojus, tiek dėl savo laisvos atmosferos, tiek dėl labai įvairaus line-up‘o. Kultūriniai ir socialiniai skirtumai čia tarsi išnyksta. Visus suvienija muzika. Festival de Dour 2010

O pastaroji Dour festival – kaip niekad įvairi. Todėl tikrai nenuostabu šiame fetivalyje išgirsti netoliese skambančius dubstep, hip hop, hardcore/metal ar brit pop/indie atlikėjus. Šįmet įvairovę sudarys tikrai daug įdomių, naujų ir aktualių vardų. Festivalio pagrindinėse scenoje karaliaus tokie brit pop grandai kaip Pulp ar Suede, aršesnio hip hop klasikai House of Pain, Public Enemy ar Cypress Hill, post rokeriai Mogwai ar niu reiveriai Boys Noize bei Klaxons. Steidžuose taip šėlios haipinio indie atstovai Foals, The Drums, tokie progresyvūs dubstep/bytmeikeriai kaip Kode9 and the Spaceape, Martyn, Eskmo, Joy Orbison, Nosaj Thing, Flying Lotus, Rusko. Modernius metalistus džiugins tokios šios scenos pažibos kaip Neurosis, Boris, Kylesa, Skindred. Elektronščikų bei klubinėtojų ausis glostys Ellen Allien bei Laurent Garnier pasirodymai. Ir tai tik labai maža dalis atlikėjų, pasirodysiančių šiame festivalyje.

Taigi, vienas realesnių kandidatų aplankyti Europos festivalių žemėlapyje. Pakankamai sofistikuotas line-up, septynios scenos. O ir kaina tik šimtas eurų. Nusigauti iki Briuselio – ne problema. Ryanair dar tebeturi skrydžių už 80 Litų į abi puses. O nuo Briuselio iki vietos tik keliasdešimt kilometrų. O ir Prancūzija prie pat.

Nuotraukų iš festivalio autoriai eilės tvarka: lisemai, Robin Goossens, kmeron.

Afiša

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *