Antrąją festivalio Devilstone dieną, liepos 12, penktadienį, trokštantys atsigaivinti šaltuose post-punk ritmuose, migruos trajektorija Rytų scena – Barbablu. She Past Away, Whispering Sons ir A Projection – taip atrodys stipriausias metų post-punk vakarėlis Lietuvoje.

Šiemet sukanka devyni metai nuo vieno ryškiausių debiutų modernios gotikos undergrounde – žymaus She Past Away EP Kasvetli Kutlama. Per daug metų šis egzotiškos kilmės darkwave ir turkiškos poezijos lydinys perėjo, ko gero, precedento neturinčią transformaciją. Iš siauram ratui žinomo undergoundinio projekto Turkijoje She Past Away išaugo į vieną ryškiausių šiuolaikinio gothic rock-darkwave vardų.

She Past Away – tai 80-ųjų post-punk dvasia, prikelta naujam gyvenimui tamsiose šokių aikštelėse. Prieš du metus jau turėjome galimybę įsitikinti projekto gebėjimu vaikduokliškoje ekstazėje paskandinti klubinę sceną. Nuo koncerto Vilniuje She Past Away karjeroje spėjo įvykti pokyčių, o svarbiausi jų – naujo albumo išleidimas bei pirmas turas JAV įvyks būtent šiemet. Dar neaišku, ar albumas pasirodys iki Devilstone, tačiau grupė patvirtino, kad festivalyje skambės ir naujausi kūriniai.

 

Prieš She Past Away Barbablu scenoje pasirodys Whispering Sons – tamsus, intensyvus bei atmosferiškas post-punk ir gotikinio roko hibridas, pernai į save dėmesį atkreipęs debiutiniu albumu. Tačiau stipriausia šio projekto pusė atsiskleidžia ne įrašuose. Teatrališki Whispering Sons pasirodymai žavi užkrečiančiu muzikantų įsitraukimu bei nei sekundei neatleidžiama įtampa. Nieko keisto, kad šiuo metu tai yra vieni trokštamiausių naujos post-punk kartos atlikėjų Europoje.

Ledinė poza nebūdinga ir Devilstone post-punk maratoną Rytų scenoje atidarysiantiems švedams A Projection. Melodingi, nostalgiški, melancholiški, tačiau energingi ir ritmiški A Projection paruoš ausis ir kojas likusiai nakčiai ant Šventosios kranto.

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published.