Jau esam su jumis aptarę, kad paskutinis tikrai geras DM albumas buvo Ultra [1997]. Nes didiems įrašams būtini didieji iššūkiai ir su tuo susijusi kančia (meilė, alkoholis, narkotikai…). Tad nenuostabu, kad vėliau sekę penki albumai (išleidžiami preciziškai kas ketverius metus) buvo išsibezdėję. Užtat nuostabu, kad patys DM tai įvertina.

Nors turo metu buvo pristatomas naujausias Spirit [2017], tačiau daugiausiai dainų (5) skambėjo būtent iš Ultra albumo. Reik suprasti, kad šitaip grupė norėjo pažymėti šio įrašo dvidešimtmetį.

Internautai net imasi iniciatyvų parodyt, kaip proper turėtų skambėti dabartiniai DM (su Wilderiu ar be jo):

Nuostabu ir tai, kad Peter Gordeno (pasirodo!) moka groti boso gitara. Ar daugelis iš jūsų žinojo apie šį jo sugebėjimą? Nes aš ne. O Useless (su tuo badass bosu) seniai prašėsi būtent tokio gyvo atlikimo.

Atskiro paminėjimo vertos naujos Anton Corbijn vizualizacijos. Kai kurios tiek užburdavo, jog tik po kurio laiko pastebėdavau, kad seku projektuojamų vaizdų siužetą (pvz. apie tą queer bičą per Walking In My Shoes) arba grožiuos šokėjų judesiais (per In Your Room) užuot stebėčiau grupę scenoje. Nenuostabu, tam vizualizacijos ir skirtos. Ypatingai atominės projekcijos apie gyvulių ūkį buvo Enjoy The Silence metu. Orwellas liktų patenkintas.

Kiek gaila buvo matyt, kad makiažas užuot maskavęs grupės narių raukšles tik paryškina jų neišvengiamai artėjančią senatvę.

Taip, Gahanas kelis kartus neintonavo. Bet užtai jo sidabriniai batukai blizga. Pabandykit atsidurti juose.

Smagu sužinoti, kad grupės muzika vis dar veikia kaip afrodiziakas. Bandant prasibrauti iki fanų zonos moterys paglostydavo ne tik kojas. Iš paskos brovęsis Rytis taip pat tuo stebėjosi.

Tačiau vis labiau užpisa, kad apsilankymas DM koncerte vis didesniam skaičiui marozų ir kiaunių tampa prestižo reikalu. Nu nes gi kietai skamba, kuomet atsiliepi telefonu mes dabar depešų koncerte, nichuja negirdžiu. Bet nieko nepadarysi – music for the masses. Tikiuosi, kad Corbijnas vizualizaciją apie vištas ir triušius dedikavo būtent jiems.

Beje, labai geras setlistas. Pasigedau tik Wrong ir Bowie’o Heroes, kuriuos nuolat grodavo pirmoje Spirit turo dalyje.

Grojaraštis:
01. Going Backwards
02. It’s No Good
03. Barrel of a Gun
04. A Pain That I’m Used To
05. Useless
06. Precious
07. World in My Eyes
08. Cover Me
09. Insight
10. Home
11. In Your Room
12. Where’s the Revolution
13. Everything Counts
14. Stripped
15. Enjoy the Silence
16. Never Let Me Down Again

17. I Want You Now
18. Walking in My Shoes
19. A Question of Time
20. Personal Jesus

Pažiūrėkit, kokių emocijų prigaudė Rytis Šeškaitis:

Performansas: 8/10
Garsas: 6/10
Šviesa: 8/10
Trukmė: 10/10
Kaina: nuo 70 EUR
Alus: 3 EUR / 0,5 l
Gražių merginų: vis dar daugiau nei kiaunių

P.S. Buvusių Nizter Ebb narių suburtas projektas Black Line buvo šaunus pasirinkimas support act’ui. Douglas McCarthy vis dar turi ugnelės. Pasiklausykit jų pernykščio albumo Treason, Sedition, And Subversive Activities. Geras.

Bangos Šviežia

4 Replies to “Depeche Mode – Vilnius 2018”

Leave a Comment

Your email address will not be published.