Industriniame Naujamiesčio rajone įsikūręs menų fabrikas Loftas rudenį pasitiks kviesdamas į urbanistinį muzikos ir menų festivalį Loftas Fest’19. Renginio organizatoriai jau paskelbė penktadienio atlikėjus Modeselektor, dabar pristato šeštadienio žvaigždes – alternatyvaus roko grupę iš UK – Shame.

Rugsėjo 13-14d., festivalis nukels į dvi neužmirštamas paras, kur įvairaus spektro muzikantai, tame tarpe ir nenugludintas perlas iš D. Britanijos.

Jungtinė Karalystė visuomet garsėjo labiausiai provokuojančiomis roko grupėmis, kurios nebijodavo garsiai pasijuokti iš politikos, pašiepti visuomenę ir šokiruoti muzikos sceną. Praėjusiais metais post-punk scenoje sužibėjo ir pikčiausios grupės titulą užsitarnavo grupė Shame.

Grupę sudaro penki jauni vaikinai iš pietų Londono, kuriantys dainas politinėmis temomis, demoralizuojantys iškrypėlius ir kalbantys apie savo vidines problemas.

Kalbant apie roko sceną mintyse įsižiebia svaigalų, sekso ir rokenrolo apibrėžimas, tačiau Shame atmeta šią jiems klijuojamą etiketę ir teigia, kad niekuomet nesistengs tapti roko muzikos dievais.

„Manau, kad odinę striukę dėvinčio, apsvaigusio, širdžių ėdiko roko muzikanto įvaizdis turi išnykti“, – The Guardian portalui pasakoja grupės lyderis Charlie Steen. Provokuojančios grupės muzikantai mano, kad toks gyvenimo būdas nedera su jų asmenybėmis.

2018 metais Shame išleido muzikos kritikų išgirtą Songs of Praise albumą, kuris užsitarnavo vietą tarp geriausių išleistų albumų tais metais.

Singlas One Rizla yra pati pirma grupės sukurta daina drauge. Muzikantai teigia, kad dainoje kalbama apie susitaikymą su savo vidinėmis silpnybėmis ir pavertimą jas savo privalumais. „Daina yra tikra, nepagražinta ir neįvilkta į patrauklų popieriuką. Tokio nuoširdumo pasigendame populiariuose muzikos žanrų dainų tekstuose“, – sako Shame.

Visi, neabejingi nuoširdžiai muzikai ir išsiilgę tikro britiško roko, grupę Shame galės išvysti muzikos ir menų festivalyje Loftas Fest, rugsėjo 14 dieną.

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *