brian_eno_-_reflections

Brian Eno yra neabejotinai įtakinga figūra ne tik ambient srityje. Jo vardas muzikos istorijoje bus įrašytas pastorintomis raidėmis. Priežasčių tam daug: nuo Muzikos oro uostams [1978] iki bendrų darbų su Robert Fripp ar David Bowie Berlyno trilogijos.

Tad, techniškai šnekant, jis jau yra padaręs tiek, kad dabar gali daryti bet ką ir jam bus atleistina. Apmaudžiau būna, kuomet panašaus kalibro veteranai ima ir susigadina reputaciją. Dėl to kai kurios grupės (pvz. Kraftwerk) turi vadybininkus, kurių pagrindinis tikslas – neleisti grupei išleisti naują albumą.

Pernykštis Titanikui dedikuotas Brian Eno albumas The Ship [2016] manęs, švelniai tariant, nedžiugino. Apskritai, paskutinis geras mano girdėtas dalykas iš jo stovyklos buvo Drums Between The Bells [2011]. Tad Brajano dosjė grafoje „būklė“ įrašiau beviltišką „pensija“.

Ką tuomet padaro britas? Pirmą 2017-ųjų dieną išleidžia naują albumą, kuris… yra tikrai neblogas. Tad savo pensiją mano akyse jis atidėjo. Kuriam laikui.

Reflectionneblizga novatoriškumu. Greičiau atvirkščiai, ji yra akademinis ir senoviškas. Idėjomis neprilygstantis tarkim Loscil ar 2814. Kaip artimiausią atitikmenį ramumo skalėje pirmiausiai prisimenu Tor Lundvall.

Plokštelė, ko gero, nepateks į geriausių darbų metų suvestines, bet jau kažkelintą valandą netrukdo man dirbti ir neatsibosta. O tai jau pasiekimas ambient albumui.

 

Bet to, kad nudžiugs tiek vinilų gerbėjai,

…tiek kompaktų mylėtojai,

albumas yra išleistas ir Apple TV bei iOS formatu.

Kas tai per velnias – sunkiai įsivaizduoju, bet pats Brian sako, kad tai jam suteikia daugiau galimybių.

REFLECTION is the most recent of my Ambient experiments and represents the most sophisticated of them so far. My original intention with Ambient music was to make endless music, music that would be there as long as you wanted it to be. I wanted also that this music would unfold differently all the time – ‘like sitting by a river’: it’s always the same river, but it’s always changing. But recordings – whether vinyl, cassette or CD – are limited in length, and replay identically each time you listen to them. So in the past I was limited to making the systems which make the music, but then recording 30 minutes or an hour and releasing that. REFLECTION in its album form – on vinyl or CD – is like this. But the app by which REFLECTION is produced is not restricted: it creates an endless and endlessly changing version of the piece of music.

brian_eno_2017

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *