Blakula grįžta iš paslapčių miesto

2012-01-29      1 KOMENTARAS  

2010 metais mane pakerėjęs kolektyvas Blakula! grįžta iš paslapčių miesto nešinas nauja žinia – kovo 5 dieną išleis antrą savo albumą Back From Mystery City.

Kartą jau esu kalbėjęs apie Andrea Bellentani ir Marco Maccari, kurie kartu yra cosmic disco kūrėjai po The Diaphanoids vėliava, ir funky-gothic-balearic muzikos kūrėjai po vampyriškomis iltimis – Blakulos vardu, tai ir nesikartojam.

Šie muzikantai nepateikė absoliučiai nieko naujo – tik dar vieną nesveiką albumą. Ir viskas čia sąlyginai taip pat, kaip ir Permanent Midnight – stilių kratinys (visą jovalą sudaro bliuzas, disco, rokas, italo-disco, breakbeat (!), downtempo), kurį užsakęs būtų John Carpenter – su savo mistine, kartu groteskiška šypsena. Muzika įkvepianti, skatinanti produktyvų nudurnėjimą bemiegių nakčių eigoje. Šiuos jausmus sukuria jos ekspresyvumas, nes aibe gyvų instrumentų, esančių dainų kompozicijose, Marco ir Andrea padėjo sugroji Prahos simfoninis orkestras. Tiek puikia atlikimo prasme, tiek nuostabia kompozicine dalimi albumas nesiskundžia grotuvui, kad yra drožiamas nuolatos.

[audio:https://www.suru.lt/srwrd/wp-content/uploads/2012/01/Blakula-Back-From-Mystery-City-skit.mp3|titles=Blakula – Back From Mystery City skit]

Retai kada žaviuosi dainų pavadinimais, tačiau jie, kaip ir pirmatakinio albumo, yra originalūs ir labai lakoniški:

1. Back From Mystery City (4:29)
2. Hurt Me (4:25)
3. A Darker Shade Of Noir (2:52)
4. Nights Are So Long (2:40)
5. Beautiful Addiction (4:03)
6. Every Wild Desire (3:29)
7. The Weight Of Darkness (4:19)
8. Early Dawn Bites And Electric Spirits (3:09)
9. Deadlier Than Love (3:20)
10. Far From The City Lights (4:06)

[audio:https://www.suru.lt/srwrd/wp-content/uploads/2012/01/Blakula-Beautiful-Addiction-skit.mp3|titles=Blakula – Beautiful Addiction skit]

Kad ir kaip būtų gaila, tačiau albume yra ir minusų. Nors  Back From Mystery City yra kone monozigotiškas Permament Midnight brolis tiek nuotaika, tiek struktūra, bet deja, albume yra daina Far From The City Lights, kuri yra tiesiog erzinanti. Baisus vokalas, siaubingas, į akis lendantis trimitas padeda nesmagų finišo tašką perklausius visą albumą. Kam to reikėjo, nežinau.

Visa kita puiku.

Ir dar gaila, kad toks trumpas.

Prisiklausius tokių albumų bepigu eiti ieškoti nuotykių. Zoro.

[audio:https://www.suru.lt/srwrd/wp-content/uploads/2012/01/Blakula-Hurt-Me-skit.mp3|titles=Blakula – Hurt Me skit]
Bangos Šviežia

One Reply to “Blakula grįžta iš paslapčių miesto”

Leave a Comment

Your email address will not be published.