2010 m. rugsėjo 13 d. Italų duetas Blakula! išleido albumą Permanent Midnight. Tai muzikinis projektas, kurio beveik niekas nežino, o debiutinis albumas plasnoja po mažai žinoma vėliava Bear Funk, kuri bazuojasi Anglijoje. Šį darbą artėjantiems Suru.lt 2010 TOP 20 rinkimams oficialiu raštu, belinguodamas į taktą, įvardinau kaip geriausią metų albumą. Apžvelkime priežastis.

Apie viską nuo pradžių. Autorių pateikiama figūra Blakula (žavinga Nr. 1 – yra konkretus muzikos personažas):

Blakula yra juodaodis vampyras, gimęs Haityje, užšaldytas Transilvanijoje ir atsišildęs Niujorke 1977 metais. Dėl pernelyg ilgo gyvenimo šis freak’as pradeda džiaugtis savo esybe įprastoje visuomenėje iš maksimalių aspektų – rašyti eiles su William Burroughs, džeminti su Miles Davis, gyventi barokiškose vietose, vaidinti David Lynch‘o filmuose, šokti Studio 54 susikibus su Andy Warhol, draugauti su Vanessa del Rio, vartoti sunkiausius narkotikus, alkoholį, eksperimentuoti meilės vartojimo formas, paskęsti miesto beprotybėje ir mirti tapus žmogumi.

Kaip gimė albumas Permanent midnight? (žavinga nr. 2 – įrašymo laikas).

Andrea Bellentani ir Marco Maccari yra The Diaphanoids. Vieną kartą studijoje įrašė dainą ir aptarinėjo ją. “Sounds like a classic horror film soundtrack. John Carpenter, right? But funky!” “Yeah. Yeah.” “…Yeah.” Visa plokštelė yra kurta 2006-2010 metais, kuomet prabėgom prie autorių prisidėdavo muzikantai, akomponuoti vienai ar kitai dainai. Nekalkuliuojant kaltininkų, siaubo funky stilių palaikyti per tuos kelis metus susibūrė daugiau nei 19 muzikantų. Papildomai Schema Sinfonieta orkestras, Baba Yaga choras, giminės bei artimieji su tašėm.

Nors šis albumas yra debiutinis po Blakula! pseudonimu, The Diaphanoids, leidžiantys įrašus tam pačiam Bear Funk, prieš du metus išleido Astral Weekends, kuris yra skirtas daugiau melancholinei, labiau klasikinei disco auditorijai. Tačiau, muzikos scena vaikinams yra pažįstama pakankamai seniai, jie yra dirbę su TV projektais, prodiusavę muziką rock‘o grupėms ir yra sukūrę dainą Luciano Pavarotti (!) (žavinga nr. 3 – muzikinės galimybės). Taigi, sveiki fraktalai, štai ir atskrenda du patrakę mačos!


O dabar prie paties žaviausio Nr. 4.

Pats albumas Permanent midnight.



Kaip jau minėjau, labai mėgstu stilių kratinį albumuose. Ir kai tai daroma tęstinumui išgauti, daugialypiui, aštriabriauniui darbui sukurti. Patinka ir neapibrėžiama muzika. Nepatinka beprasmiai siaubo filmai, tačiau dievinu mistiką. Visa tai ir sukasi grotuve.  Sarkazmo pripildyta erotika. Subtilus prabangos kičas, iškėlus nosį dainose, kuriose vudu lėlės yra sklindančios muzikos adresatai – mes, vidurnakčio dūmuose šokantys zombiai. Jei šnekėti apie stilius, kurie skamba albumo kontekste, banaliai galima įvardinti kaip disco, maišytą su roku, džiazu, psichodelikos prituritinta šalutine elektronika. Pagrindinė albumo bėda yra ta, kad jis per trumpas. Visą darbą sudaro 10 dainų, kurių pilna suma viršija kiek daugiau nei pusvalandį ekstazės jūsų laiko. Albumo nuotaika nekintanti, ji groteskiška išlieka iki paskutinės akimirkos. Dainos lengvai skiriasi ritmika, tačiau vizitinė kortelė čia yra bosas. Jis paimtas taip pat meistriškai. Įsijungus jauti vintažinį amerikietišką soul-funk-horror alsavimą, kas buvo labai populiaru 70-siais, kuomet blaxploitation filmų mada lengvai įtakodavo muzikinius stilius. Klausant atsiranda galimybė įsivaizduoti save filme, kurio pagrindinis herojus, operatorius ir visažistas esi pats.

Skeptiškai vertinu pateikti dainų sąrašą albume, kuomet klausytojai nėra jo negirdėję, tačiau kompozicijų pavadinimai yra tokie stiprūs, kad norėčiau pasidalinti (žavinga Nr. 5):

1. Witches Crew (3:04)

2. Vampire State Building (5:55)

3. Where The Angels Fear To Tread (2:45)

4. Any Soul You Could Buy (3:24)

5. Miss Morgue (2:26)

6. Feed Your Demons (4:50)

7. Blood Supreme (3:37)

8. Slash Me Tender (2:46)

9. Surrender To The Shadows (3:46)

10. Permanent Midnight (2:45)

Dainos sudėliotos taip pat genialiai. Čia lyg duobėtas kelias. Prasideda vidutiniu tempu, truputį pagreitėja, lengvai stabteli ir vėl verčia šokti su parašiutu. Albumo pavadinimu besibaigiantis visas darbas puikiai sudirba pakeldamas nuotaikas, o jei repeat all funkcija – prie širdies, Witches Crew betampanti pasekėju, pradeda svaiginti iš naujo. Tai darbas, kurio pradžios lyg nėra. Kaip ir zombinio gyvenimo.

Išlaisvinkit savo demonus. Dvigubą viskio.

Bangos Šviežia

One reply to “Blakula! Amžinai vidurnakty.”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *