Without_Letters_-_self-titled

Šiandien vėl mačiau Without Letters. Tik šįkart jų muzika buvo atliekama ne gyvai, o sklido iš vinilo. Pirmo jų sąskaitoje. Neeilinis, nors vis labiau dažnėjantis įvykis Lietuvos muzikiniame gyvenime. Kažkaip su pristatymu buvo susijęs ir juostinis magnetofonas, tačiau į technines detales nesigilinau.

Po self-titled ep perklausos trys grupės atstovai kukliai pasakojo, kaip iki to priėjo.

Without_Letters_live_at_Vinylshop

O keturi žurnalistai uždavinėjo klausimus.

1. Kotryna (iš dubauskaite.lt) klausė, kodėl vinile būtent šie kūriniai?
2. Domas (iš ore.lt) – ką reiškia tie trys masonų simboliai ant viršelio?
3. Andrzej (iš suru.lt) – kodėl self-release, ar grupė bandė kalbinti kokias nors muzikos leidyklas?

Adomas atsakinėjo Putino stiliumi, t.y. nerišliai ir labai iš tolo („ – kiek bus dukart du?“; „ – žinote, iš mokslinės pusės…“). Arba labai jaudinosi, arba norėjo pasakyti labai daug (tikriausiai abu variantai kartu).

Supratau, kad:
1. Šie keturi instrumentiniai gabalai yra tai, ką grupė grojo paskutinius du metus (su Miša Skalskiu). Nauja medžiaga (su Tomu Narkevičiumi) bus kitokia.
2. Tris masonų ženkliukus buvo nuspręsta palikti, kad viršelis nebūtų visiškas „čiurlionis“. Ką tie apskritimai ir mėnulis reiškia, Adomas vakar norėjo paklausti viršelio autorės Ingos Eičaitės, bet pamiršo.
3. Nebuvo laiko bendrauti su leiblais, o bet to – patiems gera patirtis.

Taip pat nesupratau, ar vinilo tiražas 500 vnt., ar 500 + 300.

 

Without_Letters_live_at_Menu_Spaustuve

Balandžio 23 teko matyti, kaip ši programa buvo pristatoma gyvai Menų Spaustuvėje. Drįstu teigti, kad tądien InSearch pavogė šou iš Without Letters. Ir ne vien dėl to, kad tai buvo pirmas mano matytas koncertas (iš kokių 7), kuriame WL neatliko Awake/Asleep.

WL jau seniai išaugo jaunatviškus Foals rūbus ir dabar yra artimesni kokiems nors math-rockeriams PVT (kurie anksčiau vadinosi Pivot). Tačiau Adomas vis dar taip pat kaip „kumeliukai“ linksi galva. Visai smagu ir juokinga į jį žiūrėti. Nors kartais ir apima nerimas, kad gali perlūžt. Dar smagiau yra žiūrėti tik į Tomą „Fingaliką“ Narkevičių, kuris yra panašus į sumažintą tiranozaurą juokingai mosikuojantį letenėlėmis. Bet man nėra suprantamas sprendimas statyti jį (su visu stalu) į scenos priekį. Čia, tipo, frontmenas?

Visokie Deftones ir Linkin Park saviškius DJus (ir kitokio plauko plokštelių scrachintojus ir mygtukų spaudytojus) dažniausiai stato šone.

Sakysi, tai nesusiję su muzika? Aš taip nemanau.

Without_Letters_-_self-titled_

O vinilas – puikus. Išradinga, šviežia, įdomu. Esu įsitikinęs, kad jei WL būtų ne lietuviai, o britai – ant vinilo būtų kuris nors iš šitų ženkliukų.

WarpNinja_Tune DominoGhostly_InternationalXL

Tikiuosi, kad greitu metu taip ir atsitiks. Nuoširdžiai vaikinams to linkiu.

Bangos Šviežia

One reply to “Besiklausant Without Letters „self-titled“ EP”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *