Colours_of_Bubbles_-_Inspired_by_a_True_Story

Colours of Bubbles, kaip ir žadėjo, kovo mėnesį išleido debiutinį pilno metro albumą.

Jame kvintetas atvirai deklaruoja, kad taiko į stadionus (Things You Need ar Flags). Ambicijos tapti sekančiais The Killers, Muse ar Kings of Leon yra labai sveikintinos, tik šiauliečiams iki išvardintų kalibro dar gerokai trūksta tiek galios, tiek himniškumo. Jei minėti užsieniečiai žaidžia premjer lygoje, tai mūsiškiai – trečioje pagal pajėgumą. Kaip kokie British Sea Power, kurie prieš septynis metus irgi mojavo (lenkiškomis) vėliavomis.

 
Tokie klausimai sprendžiami labai praktiškai – ką rinktumėtės užsimesti vasarą važiuodami prie jūros: The Killers, Muse, Kings of Leon ar Colours of Bubbles?

Colours_of_Bubbles_2014

Pabandžiau sau įvardinti kelias priežastis, dėl ko taip yra.

Pirmiausia, jei jau nusprendei varyt – tai varyk. Jei ambicijos didelės – nereikia bijoti parodyti pasauliui savo naglą rožą. Jau buvau pradėjęs įtikėti, kad lietuviai nesigėdija. Nes juk kuklumas – bailiams. Deja, ne šį kartą.

Antriausia, man kliūva per daug manieringas atlikimas. Pernelyg užtęstos balsės (plyyyz inspaja myyy) man labiau asocijuojasi ne su stadioninės grupės įvaizdžiu, o su kokia nors apsisnargliavusia grupelė (kaip Coldplay ar One Republic). Panašiai jaučiuosi girdėdamas lyg pro sukąstus dantis ištariamus skiemenis (tgeva or seprlyyy).

Julius geriau skamba net tuomet, kai parodijuoja Alexą Turnerį (iš Arctic Monkeys), kaip pvz. senesniame lengvai užkimusiame numeryje Phoenix ar vesterniškame Wane.

Tokių vesterniškų gabalų, kuomet prieš akis išdygsta prerijų vaizdai su koltą rankose laikančiu Klintu Ystvudu arba Meksikoje revoliuciją rengiančiu Mačete, antroje albumo pusėje yra net trys. Geriausias tarp jų – Cut It Out (jis man antras albume po Flags). Ypatingai gražiai čia skamba Mildos vokalas. Tokia daina 1995 metais puikiai įsipaišytų į grupės Rednex repertuarą. Labai apsidžiaugiau, kad grupė balandžio 29 dieną pasikvietė Mildą į LRT Opus Ore koncertą.

Dar kartais susidaro įspūdis, kad CoB patys nežino, ar nori dainuoti stadionams, ar geriau rinktųsi būti jaukia pop-rock grupelė, kaip kokie BrainStorm (dabartiniai Prata Vetra) iš broliškosios Latvijos, kur šiauliečius taip mėgsta. Toks stilius Colours of Bubbles, ko gero, būtų net labiau prie veido.

O šiaip albumas visai geras. Lokaliu mastu.

Colours_of_Bubbles_-_Inspired_by_a_True_Story_

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published.