Jau šį ketvirtadienį Vilniuje, 21 val. klube Opium (Islandijos g. 4, įėjimas pro barą Briusly) ir penktadienį Kaune, 22 val. ART house Kanklėse (Laisvės al. 36) ketvirtą gimtadienį švenčianti grupė AVaspo savo gerbėjams pristatys visiškai naują, pakitusios stilistikos ir grupės sudėties programą URBAN ID. Gimtadienio koncertuose taipogi dalyvaus dub atlikėjai Inner Guru ir DJ Regina dar kitaip žinoma kaip Vaiva Grainytė.

Nuolat eksperimentuojančios AVaspo krypties ašimi šįkart tapo miesto tapatybės paieškos. Koks miesto, kuriame gyvename, miesto, kuriame (neuž)miegame, veidas? Kokia jo tapatybė?

AVaspo tekstų ir idėjų sumanytoja ir atlikėja, poetė, dramaturgė Gabrielė Labanauskaitė tęsia kūrybinį bendradarbiavimą su kompozitoriumi, būgnininku Vladu Dieniniu. Jiedu tolsta nuo koliažinės, stilistinių ivairovių perpildytos estetikos. Dabar AVaspo savo muzika ir tekstais lokalizuojasi atsigręždami į savo gyvenamą vietą, tad grupės žvilgsnis krypsta į miestą, kuriame gyvenama. Menininkai atsiduria ties urbanistinio folko tradicija, krypdami link ritualizuotos, intelektualios elektroninės muzikos ir eksperimentinių žanrų atmainų. Atsispirdami nuo specifinio urbanistinio energetinio impulso, atsinaujinusiu sąstatu ir nauja muzikine programa AVaspo siekia perteikti lietuviško miesto ritmiką.


AVaspo mieste pilnatis, šifrus kosmoso erdvėlaiviams siunčia elektroninis mėnulis. Taip vykdoma poetiška elektrolizė.

Čia susiduria planetos, pasaulio kultūros ir kasdienybės ritmai. Lyja meteoritais. Čia vykdomi keisti ritualai, sekamos pasakos. Suaugusiems.


„Tebūnie nakties“ programoje pristatyto „AVaspo“ ir prancūzų menininkų projekto „De Solitude“ epizodas

Vakarą apšildysiantys Inner Guru gyvo dub‘o dozėmis absorbuos renginio erdvę, kol vibracijos ir atmosfera apgaubs ne tik atsipalaidavusį kūną, bet ir protą. Tuomet nusileis „AVaspo“ erdvėlaivis.

Atominiais garsų žeberklais po AVaspo pasirodymo Kaune svaidysis DJ Regina dar kitaip žinoma kaip teatrologė, rašytoja ir atlikėja Vaiva Grainytė. Paprašyta įvardinti savo grojamą muzikos stilių DJ Regina atsako:
oh you pretty things, fa fa fa, yes sir I can boogie, hava nagila, atskrido pelėdos, felicita, karmacoma, wanna be your dog/bitch, all tomorrow parties, nightclubbing, wicky wacky, bosa-nova fuck around the table, firestarter, etc.


Paprašyta sutilpti į du žodžius, atsako:
Boogie-bowie!

Linkėjimai nuo DJ Reginos:


Ir dar kartą:

AVASPO: URBAN ID
Vilniuje:
Gruodžio 15 d. (rytoj, blia) klubas Opium
(Islandijos g. 4, įėjimas pro barą „Briusly“).

Kaune:
Gruodžio 16 d. (poryt) ART house Kanklėse
(Laisvės al. 36)

Bilietai (koncertų vietose): 15/10* Lt
*su studento pažymėjimu

Afiša Bangos

2 Replies to “AVaspo goes URBAN ID”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *