Girnu_Giesmes_Sau_krastas

Kai užpisa visi indie-pindie rokeliai ir pseudo intelektuali elektronika – yra išeitis (bene vienintelė). Dark ambient, industrial ir power electronics. Tikra muzika. Stipri muzika. Muzika išrinktiesiems!

Būtent taip veikia Girnų Giesmės.

Kaskart, kai gauni naują jų albumą, po dar neužmiršto galingo paskutinio darbo, pamanai: „aha, ankstoka, turbūt chaltūrino…“.

 

Didžiajai nuostabai vėl būni priblokštas. Būtent toks ir yra 11 (vie-nuo-lik-tas!) GG albumas Sau Kraštas.

Girnu_Giesmes_promo

Ne, geriausiu mano laikomo GG darbo Tiems, kas budi už slenksčio naujas albumas nepranoksta. Bet… Kūrinių melodingumo galėtų užpavydėti ir pats Bad Sector.

 

Muzika?
Pranešimas spaudai čia.
Klausytis – čia.

 

Iki šiol laikausi nuomonės, kad būtent šitoje srityje galim nustebinti ir net perspjauti užsieniečius (jau dabar netrūksta įrodymų). Nes jokie elektronikos guru (IJO, Leon Somov, Few Nolder ar Basanovas su Vidžiu…) nenustebins vakarų, kokie kokybiški bebūtų. Apie roko atstovus kalbėti apskritai beviltiška. Nors, tegu stengiasi, aišku. Nuo to blogiau nebus.

 

Tiesiog gaila, kad aptariama elektroninės muzikos atšaka yra labai siaura, netgi nišinė. Dar blogiau, kad daugelis jos apskritai nelaiko muzika. O gal ir geriau. Nenuvalkiota.

 

Bet kuriuo atveju, manau, kad apie kompozitorių Lauryną Jukonį turėtų būti rašoma muzikiniuose vadovėliuose, kuriuos skaitys mūsų palikuonys, taip kaip mes skaitėme apie Mikalojų Konstantiną.

 

Subjektyvu? Myžčioji? Komentuok ir eik balsuoti už New Kids on the Block.

 

Bangos Šviežia

10 Replies to “Atverkit ausis – čia Girnų Giesmės”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *