Tik nepagalvokit, kad mes už pyda…, tfu, šitus, gėjus. Ne, definitely ne. Nors tam tikra prasme juos palaikome. Nes juk kuo daugiau gėjų – tuo daugiau laisvų mergų lieka paprastiems bičams. Ar ne? Vat su lesbietėmis blogiau…

Be to, mums svarbu su kuo miegame. Dar svarbiau – kaip žmonės gyvena ir ką po savęs palieka. Kai kam nesvarbu su kuo miegot. Suru.lt yra įdomus jų požiūris. Juk mes tolerantiški.


Nesvarbu su kuo miegi – projektas, kurio tikslas bandyti kūrybiškai, žaismingai, provokuojančiai ir estetiškai interpretuoti kol kas tabu visuomenėje esančias temas. Projekto autoriai – Rokas Darulis, Arnas Bagdonas, Gabija Grušaitė ir Ernest Zacharevič teigia, jog ilgai brendusios idėjos įgyvendinimą labai paskatino gegužės aštuntos dienos įvykiai Vilniuje. Ašarinės dujos, įniršusi minia, skanduojanti įžeidžiančius šūkius, Seimo nariai, besimušantys su policija, parodo, kokia apverktina šiuo metu yra žmogaus teisų padėtis Lietuvoje. Netolerencija yra vėžys, ėdantis visuomenę iš vidaus; per dvidešimt nepriklausomybės metų vis dar neįsisąmoninome, jog reikia klausytis ir išgirsti mažumų balsus, o ne bandyti juos užgniaužti ir nutildyti.


Nesvarbu su kuo miegi tikslas – skatinti toleranciją, parodyti, jog esame subrendę ir pasiruošę atsisakyti pasenusių tabu. Provokuojantis pavadinimas turėti skatinti diskusijas – nesvarbu su kuo miegi, kas tuomet svarbu? Svarbu kaip gyveni – svarbu, kaip įprasmini savo egzistenciją, kaip elgiesi su žmonėmis aplink save, kaip panaudoji savo talentą ir gabumus.


Internetinėje svetainėje galima pamatyti Roko Darulio sukurtą fotografijų seriją šia tema, kurioje rodomi du tos pačios lyties žmonės vienoje lovoje. Švelnus baltas koloritas, ramios veido išraiškos stengiasi atitraukti nuo įsivaizduojamo purvo, kuris asocijuojamas su homoseksualiais santykiais. Nesvarbu su kuo miegi kviečia visus, kurie pritaria minčiai, jog Lietuvai reikia mokytis tolerancijos, mokytis gražiai ir su šypsena, nusifotografuoti su tos pačios lyties draugu/drauge lovoje, ir užsidėti nuotrauką facebook’o profilyje arba atsiusti į info@nesvarbusukuomiegi.lt Tinkamos nuotraukos bus talpinamos internetinėje svetainėje, vėliau planuojama geriausių fotografijų paroda. Dalyvauti kviečiami visi, nepriklausomai nuo jų seksualinės orientacijos, projekto tikslas – parodyti, jog prieš neapykantą galima kovoti tyliai, kūrybiškai ir oriai.

Sekanti – Jūsų nuotrauka.

Afiša

54 Replies to “Ar tikrai nesvarbu su kuo miegi?”

Leave a Comment

Your email address will not be published.