Vakar pasirodė dešimtas ze džermans And One albumas Tanzomat.

Dar sausio mėnesį startavęs albumo pranašas – singlas Zerstörer – praskleidė užuolaidas, kad grupės štabe niekas nesikeičia. Tas pats senas EBM/synthpop. Tik klausimas ar geras? Juoba – ar nepabodęs?

Keista, kad šokiams skirtame albume nėra titulinės pionierinio singlo kompozicijos. Užtat yra abu b-side’ai: No Song for You ir Sex Drive.

 
Patys girdite, kad albumo aprašymas – nemeluoja.
What else is there to say? With And One, you are getting what you came for.

Paskutinis studijinis And One albumas pasirodė prieš 5 metus.

Pasirodo, nuo to laiko niekas nepasikeitė. Steve Naghavi & Co. nei suprastėjo, nei patobulėjo. Naudoja (kartoja) visus jau išbandytus ir patikrintus triukus: būdingą analoginių sintezatorių tembrą, mechaninius ritmus, žemą Styvo vokalą. Nieko naujo, išskyrus kitaip perstatytus žodžius „naujose“ dainose.

47 minutės, 12 gabalų. Žemiau – vienas geresnių albume.

 
Jei pasirodytų permažai (kaip su tuo padavėju: „kas čia per šūdas? ir kodėl tiek mažai atnešei?“) – yra dvigubo albumo versija. Antrame diske – 10 senų gabalų gyvai (papildomos 35 minutės).

Tik nepagalvokite, Tanzomat nėra blogas darbas. Tiesiog norėjosi kiek įvairiau. Turėjau slaptą viltį, kad, gal būt, vokietukams pavyks iššauti netikėtai ir nustebinti. Kaip jie tai buvo padarę 2003-čiais su Aggressor. Anas buvo kur kas labiau išdirbtas, pilnas, organiškas. Nors ir pasiektas tomis pačiomis priemonėmis.

Toks pat minimalistinis (bet koks efektingas ir vežantis!) yra gabalas, kuriame visiems kartu siūloma pakvaksėti. Šitokiu Broniaus ir Česlovo stiliumi reklamuojamas balandžio 30 dieną Berlyne vyksiantis spektaklis Lola Angst.

 

Gaila, kad jo nėra albume. Būtų favoritas.

Bangos Šviežia

One reply to “And One joja ant tos pačios kumelės”

Leave a Comment

Your email address will not be published.