Kovo 9 dieną buvusioje Žvėryno spaustuvėje įsikūrusios Commune ART kūrybinės dirbtuvės (Paribio g. 12) kviečia pakeliauti etnomuzikos labirintais. Afrobalkan vakaro programoje net trys koncertai – gyvai gros vilniečiai Banda Dzeta, naują projektą pristatys Plazi Halaoui iš Togo, o paskutinieji savo muzika dalinsis jau nebe pirmą kartą Lietuvoje viešintys svečiai iš Estijos Uebanda.

Vakaro koncertinę programą atidarys Plazi Halaoui – jau šešis metus Lietuvoje gyvenantis ir kuriantis afrikietis iš Togo. Per šį laiką Plazis spėjo ne tik išmokti lietuvių kalbos, bet ir sudalyvauti gausybėje muzikinių ir šokio projektų su vietiniais kūrėjais. Pastaruoju metu muzikantas kūrė afrobeat stiliaus muziką kartu su gitaristu Aidu Buivydu (kartu turėjo projektą B’Ham Membou), tačiau jam išvykus kūrybinių atostogų nusprendė suburti naują muzikantų grupę Bakabuku. Kol kas jie groja reggae muziką, kuri, Plazi teigimu, geriausiai tinka bendros grupės vibracijos sukūrimui ir muzikantų susigrojimui. Vėliau muzikantai ketina pereiti prie autorinių Plazi kūrinių afrikietiškais motyvais. Bakabuku išvertus iš muzikanto gimtosios kalbos reiškia „mišrainė“, o kad pastaroji būtų dar skanesnė į pagalbą pasikvietė Laimoną Jančą (bosinė gitara), Karolį Šimaitį (perkusija) bei Indrę Šimaitytę (klavišai).

Po jų iš širdies driokstelės atsinaujinusi Banda Dzeta – prie iki šiol vyrišku buvusio kolektyvo prisijungė net keturios merginos: nauja būgnininkė bei vokalisčių trio, tad grupė turėtų suskambėti naujai ir įdomiai. Savo kūryboje Banda Dzeta jungia skirtingų tautų bei regionų muziką. Galinga varinių pučiamųjų sekcija sufleruoja apie didelę Balkanų įtaką, o sinkopuoti ritmai, išraiškinga bosinė gitara, spragsinti ukulėlė bei gaudžiantys pučiamieji įrodo, kad folkloras – tai ne tik praeities liekana, skirta muziejams. Šiuo devizu remdamiesi, Banda Dzeta skleidžia savitą balkaniškai klezmeriškai čigonišką muziką, o vietomis nevengia netgi lietuvių liaudies prieskonių.

Paskutinieji gros iš Estijos atvykusi grupė Uebanda. Grupė Lietuvoje lankysis nebe pirmą kartą – pernykščio renginio Tebūnie naktis metu grojo tąnakt atgijusioje Sereikiškių parko ledainėje, vėliau – festivaliuose Fire ir Yaga Gathering. Afrikietiškus ritmus apipindami balkaniškomis pučiamųjų melodijomis bei G pasivadinusios žemabalsės vokalistės repavimu ir dainavimu muzikantai jungia funk, afrobeat, balkan, hip-hop ir reggae stilius, o savotišką jų mišinį ir ketina pristatyti į renginį Afrobalkan susirinkusiai publikai. Prie svečių iš Estijos paskutinėmis žiniomis ketina prisijungti ir du vilniečių grupės Ministry of Echology nariai: Rokas Jasiūnas gros bosine gitara, o Martynas Gailius prisijungs prie galingosios estų pučiamųjų sekcijos.


Prieš ir po koncerto vietiniai melomanai dalinsis savo žiniomis apie įvairių tautų ir regionų muziką. Vakarą atidarys pats Dovydas Bluvšteinas, o visi norintys dar iš anksto įsijausti į afrikietiškus ritmus kviečiami į trečiadieniais ir penktadieniais Commune Art kūrybinėse dirbtuvėse vykstančias to paties Plazi Halaoui vedamas afrikietiškų šokių pamokas. Renginio Afrobalkan pradžia kovo 9 d. 21 valandą.

Info:

Renginys ant facebook.
Uebanda
Banda Dzeta
Commune ART

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *