WAFT sutartinės elektro ritmu @ Naktigonė
powered by SupaDevynios

2011-06-01      5 KOMENTARAI  


Birželio 9 d. Šiuolaikinio meno centre (ŠMC) renginių ciklo SupaDevynios šviesų ir muzikos Naktigonėje pirmą kartą grandiozinį pasirodymą Lietuvoje surengs audiovizualinio projekto WAFT atlikėjai, kurie klausytojus nustebins lietuviškų sutartinių ir elektro muzikos deriniu.

„Tai bus pirmas tokio dydžio mūsų pasirodymas Lietuvoje, todėl planuojame nustebinti visko mačiusius sostinės naktinėtojus. Parodysime, kaip įspūdingai gali skambėti senosios lietuviškos sutartinės, derinamos su šiuolaikine elektronine ir instrumentine muzika. O visą šį netradicinį derinį papildys ne mažiau svarbi vizualinė skambančių dainų interpretacija“, – sako projekto WAFT, kurį sudaro elektroninės muzikos grupė fusedMarc ir sutartinių atlikėjos Trys keturiose, atstovas Denisas Zujevas.

Užmigti taip pat neleis po renginio žvaigždžių – WAFT, toje pačioje Nakties salėje pasirodysianti, visiems gerai pažįstama Silence Music trijulė – Mario Basanov, Vidis ir Jazzu, kurie klausytojams dovanos ypatingą pasirodymą ir naujus bei jau publikos pamėgtus kūrinius.

Prieš WAFT ir Silence Music pasirodymus „Naktigonės“ linksmybėms renginio lankytojus paruoš etnologo Liberto Klimkos pasakojimas Astronominis vasaros kalendorius senovės baltų papročiuose, kurio metu bus galima išgirsti apie senovėje stebėtus dangaus kūnus ir jų įtaką žmonių gyvenime, taip pat – pačios naktigonės papročius.

Tuo tarpu kitoje, Meilės salėje, visą naktį šokantiemas arba patogiai įsitaisiusiems ant sėdmaišių klausytojams lengvesnę elektroninę muziką pasikeisdami gros Ana (One Ear Stereo), Luis meets Giorgio, Synthsoulsizer (Cosmovast) ir Martin Virgin (Love In Slow Motion).

Šviesų ir muzikos renginyje Naktigonė, kuri renginio klausytojams primins, kaip senovės Lietuvoje jaunimas leisdavo bemieges vasaros naktis, bus peno ne tik ausims, bet ir akims. Renginio metu tai pat bus pristatyta visiškai nauja žinomo šviesos menininko Lino Kutavičiaus magiškų žibintų paroda. Menininkas yra sukūręs daugybę šviesos sprendimų tiek individualiems būstams, tiek viešoms erdvėms, tokioms, kaip Mokytojų namų kiemelis, Satta Outside festivalis ir pan.

Afiša Bangos

5 Replies to “WAFT sutartinės elektro ritmu @ Naktigonė
powered by SupaDevynios”

Leave a Comment

Your email address will not be published.