9 suru

Vizualiniai srautai  publikacijų ciklas, kuriame post-žurnalas Sha:▽:Ah apžvelgia labiausiai dėmesio vertus hypnagogic pop, chillwave, underground hip-hop, witch house, beats ir post-punk video klipus.

James Blake – du žodžiai garantuojantys, kad paspaudus Play akis palengva užlies intensyvus vizualiniai okeanai. Naujasis atlikėjo darbas mūsų regą praturtina papildoma mistikos, simbolių ir tamsos doze. Tai vienas iš tų darbų, kurie paliks ryškų pėdsaką 2013 metais.

Įniršio ir energijos kaip niekad pilni post-punkeriai Soft Moon ant stalo tėškia Gasparo Noe vertą naująjį vaizdo klipą. Ypač džiugu jame netikėtai išvysti Sha:tri:ah verbuojamą noise-punk atlikėja Sewn Leather.

Vogue witch – neverčiamas terminas, geriausiai tinkantis apibūdinti italų raganų house‘o projekto OObe naująjį klipą Isle of Sirens. Simboliai, spalvos ir garsai, kurių įkvėptas gimė projektas Sha:TRI:ah.

Kai kuriems 80-ųjų atgimimas apsiribojo vien tik post-punk ir synthwave garsais. Tik ne New Yorko projektui Ice Choir, kurie, pasitelkdami ryškiai ironiškus potėpius, emuliuoja romantiškus devintojo dešimtmečio pop garsus.

Aukščiausios klasės čekų dream-pop grupė Deaths kovo pabaigoje pristatė klipą kūriniui Karaoke Blues. Nors šaltokas ir įtemptas vaizdas kontrastuoja su šviesesniu garsu, tačiau ilgainiui šios priešingybės pradeda papildyti vienas kitą.

Lietuvoje jau pabuvojęs švedų dream-pop projektas Postiljonen puikiai užčiuopė vis įsibėgėjančio pavasario pulsą ir praeitą savaitę pristatė vėsiomis Baltijos jūros bangomis kvepianti naująjį klipą.

Gausų dream-pop kūrinių būrį papildo ir londoniečių Still Corners odė Berlynui. Gaila, kad pats miestas nefigūruoja video klipe, tačiau po ilgos žiemos kartais akys pasiilgsta tokių saldybių.

Bot’Ox ir Anna Jean kviečia pasivaikščioti po distopinio ateities miesto raudonųjų žibintų kvartalą. Turbūt labiau suintriguoti nereikia.

Prancūzų chillwave prodiuserio XXStunned Tomcat ir jaunojo režisieriaus Jacob Laird kolaboracijoje gimęs klipas turi visus reikiamus raganiškus elementus, kad papultų į mūsų tinklus.

Paradoksalu, bet kai kurių post-punk projektų skleidžiamas cinizmas gali būti visai žavus ar net charizmatiškas. Ir minimalizmu ir atmestinumu dvelkiantys vaizdai sugeba kažkuo patraukti ir išlaikyti dėmesį.

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *