suru 4

Vizualiniai srautai Suru.lt puslapyje taps publikacijų ciklu, kuriame žurnalas Sha:▽:Ah šališkai apžvelginės labiausiai dėmesio vertus hypnagogic pop, chillwave, underground hip-hop, witch house, beats ir post-punk video klipus.

Pirmą kartą susidūrusiems su Sha:▽:Ah, trumpas įvadas – tai tris metus gyvuojanti post-organizacija/post-žurnalas/post-blogas/post-reiškinys, įkurtas populiarinti naujų srovių tamsesnes, kreivesnes ir pagaliau įdomesnes muzikos kryptis. Tam mes pasitelkiame įvairias medijų formos, iš kurių pagrindinė yra gyvai organizuojami renginiai. Sha:▽:ah dėka Lietuvoje lankėsi tokie vardai kaip: Sun Glitters, CRIME3S, Jonny Teardrop, Killorgiveup, Gertrud Stein, Jemek Jemowit bei Love Cult.

Jūsų dėmesiui, geriausi sausio mėnesio video darbai:

Gaspar Noé – kultinis prancūzų freakas, stovintis už tokių mind-fuck filmų kaip Enter the Void ir Irreversible. Sužinojus, kad jis tapo naujojo Nick Cave klipo autoriumi, daugelis turbūt tikėjosi išvysti neoninių šviesų, kraujo ir spermos fiestą. Tačiau nors Gasparo vaizdai ir turi tamsiąją pusę, bet susilieję su Cave‘o muziką jie patampa šiltesni ir jaukesni.

 

Ne kartą teko įsitikinti, kad pietinės Amerikos valstijos yra puiki dirva stipriems shoegaze projektams. Single Lash yra naujausias iš pastarųjų. Projekto kūrinys Recurring Dream prikaustė savo vaiduokliškai lengvu vokalu ir subtiliais nukrypimai į drone/noise erdves.

 

Sausio mėnesį vyko Berlyno ir Paryžiaus mados savaitės, o to pasėkoje į mūsų tinklus papuolė keletas ledo tyrumo fashio promo klipų. Pirmasis – skandinavišku šaltumu dvelkiantis berlyniečių Notic Nostic darbas, skirtas vegan hi-fashion drabužių brandui Umasan. Antrasis pristatė dizainėrės Zana Bayen kolekciją ir ausis pamalonino mylimų brukliniečių Von Haze garsais.

 

Ritualiniai būgnai – check; noir gitaros – check; vaiduokliški vokalai – check; rūkas, tamsa, okultiniai simboliai – double check. Duetas Eraas puikiai žino kaip įtikti mūsų skoniui. Jacques-Louis David paveikslo Marato mirtis įkvėptas video negali nepatraukti dėmesio.

 

Post-punk atgimimo krikštatėvis The Soft Moon po prailgusios pertraukos į akis teškia elektros iškrovomis besispjaudantį naująjį kūrinį.

Bangos Šviežia

One reply to “Vizualiniai srautai: I Want My VHS!”

Leave a Comment

Your email address will not be published.