Vizualiniai srautai: Elit of the Obscure

2014-02-17        

23 suru

VIZUΛLINIΛI SRΛUTΛI – blogo ciklas, kuriame post-žurnalas Sha:▽:Ah apžvelgia labiausiai dėmesio vertus hypnagogic pop, chillwave, underground hip-hop, indie r’n’b, beats ir post-punk video klipus.

Karalienė sugrįžo į savo sostą. Meistriškai, intensyviai ir skoningai tamsą įvaldžiusi Chelsea Wolfe suvienijo jėgas su aukščiausio kalibro muzikinių klipų režisieriumi Marku Pellingtonu, už kurio stovi tokie darbdaviai kaip Keane, Pear Jam ir Nine Inch Nails. Nors pats iš savęs pakankamai stiprus ir intensyvus naujasis klipas Feral Love yra tik užuomina į dar didesnį autorių projektą – pilnametražį filmą Lone.

 

Bedėliojant paskutinius šių Vizualinių srautų štrichus į rankas nukrito dar garuojantis kelių minučių senumo naujasis Zebra Katz klipas Last Name Katz. Teko operatyviai pergrupuoti klipų sąrašą, nes Zebra Fakin Katz su savo makabrišku juodosios magijos spektakliu be jokių kalbų nusipelno vietos pačiame sąrašo viršuje kartu su Chelsea Wolfe.

 

Turbūt daugeliui bus naujiena, kad prieš keturis metus įspūdingo stoto atlikėja Näd Mika buvo užsukusi koncertuoti ir pas mus į tuomet Vilniuje surengtą kultinį Drop Dead festivalį. Nepergausinusiam būriui vietinės publikos ir didelėm pajėgom festivalio svečių iš užsienio turėjo ilgai įsiminti Mikos užkurtas pasirodymas. Dabar atlikėja grįžta ir naujame klipe pasakoja apie savo spalvingą draugę Cassandrą.

 

80-tųjų estetika tikrai nėra retas reiškinys šių dienų post-punk grupių klipuose. Tačiau šįkart viskas buvo taip tiksliai atkartota ir atidirbta, kad teko net papildomai googlinti norit įsitikinti, kad Barselonos lenkų projekto Belgrado klipas Jeszcze Raz nėra trisdešimt metų VHS kasetėse dulkėjęs darbas.

 

Amerikiečių experimental hip-hop alikėjas Serengeti kūrinyje I Could Redo pasakoja apie išsiskyrimą ir atgailą. Jam antrina britų animatorius James Wark, kuris dainai aidėti sukūrė ištisą monolitišką ir tamsų nakties miestą.

 

Kanadiečiai Trust jau vis garsiau kalba apie savo naująjį albumą. Šį kart mūsų linkme atkeliauja klipas pirmajam singlui Rescue, Mister. Sintetiniams projekto garsams buvo sukurtas sintetinis 90-tųjų kompiuteriniais glitchais dvelkiantis klipas.

 

Web estetikos guru Jerome LOL duoda naujų vaizdų. Kaip visada juose dominuoja kompiuterinis post-whatever fetišizmas. Geriausiai vartoti per visą ekraną.

 

Lynčiški motyvai, 16 mm kino juosta ir kreivokas potraukis technikai. Portlendo dream-pop trio Blouse kartu su režisiere Anna Alekb sumaišė rafinuotą kokteilį tamsaus vintažo gerbėjams.

 

Noirinio synth-pop duo iš New Yorko Weeknight kovo pradžioje išleidžia savo debiutinį albumą Post-everything. Apetitui sužadinti, pristatytas mistine simbolika ir neoniniais dažiais prisotintas klipas kūriniui Dark Light.

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published.