Vizualiniai Srautai 32

VIZUΛLINIΛI SRΛUTΛI – skiltis, kurioje Sha:▽:Ah atstovai apžvelgia labiausiai dėmesio vertus tamsiųjų scenų video kūrinius.

Yoann Lemoine yra geriausiai žinomas iš savo muzikinės veiklos po slapyvardžiu Woodkid, tačiau šis menininkas pradžioje išgarsėjo kaip aukščiausios kastos klipų režisierius, pardavęs savo paslaugas solidžiam sąrašui pop žvaigždžių. Tačiau kaip kiekvienas rimtas kūrėjas Yoann skiria laiko ir idėjiniams projektams su savo kolegomis. Naujausias iš tokių darbų buvo galingais CGI efektais prisotintas klipas Jewels, kuris buvo sukurtas Montrealio atlikėjui Black Atlass.

 

Femme fatale, kuri pasirodė paskutiniame Jack White klipe Would You Fight For My Love?, realybėje yra žinoma New Yorko fotografė Scout Paré-Phillips. Šį rudenį ji dar atsiskleidė kaip muzikos atlikėja bei pristatė klipą Your Light, kuris yra pirmasis darbas iš keturių dalių kolaboracijos su mados brandu Ovate.

 

Internetinių keistenybių mėgėjams turėtų būti ne svetimas animacinis personažas Salad Fingers. Jo autorius David Firth nesenai susidėjo su prodiuseriu Flying Lotus ir jam suanimavo klipą Ready Err Not. Motyvai ir detalės atitinka tipinį David Firth braižą tik šįkart viskas buvo sustiprinta realistinėmis tekstūromis ir papildomu kibirėliu žarnų bei mutavusių embrionų.

 

Kitas talentingas ir šokiruoti nebijantis animatorius šiame sąraše yra Felix Colgrave. Jis sukūrė psichodelinį klipą, pristatantį Los Angelo psych rock projekto Fever The Ghost debiutinį ilgagrojį Crab in Honey.

 

Amerikiečių EBM duo Youth Code šokiravimui pasitelkia hyper-realistinius vaizdus. Projekto klipe Consuming Guilt vaizdžiai ir be užuolankų yra sulyginama žmogaus ir gyvūno kančia.

 

Filipinų prodiuseris Eyedress turi savita bruožą maišyti geriausias noir, synth ir chillwave spalvas. O jų pastelinius atspalvius su egzotiniais pustoniais panaudoja savo video klipuose. When I’m Gone puikiai iškelia lūkesčius būsimajam albumui, kuris turėtų pasirodyti kitų metų pavasarį.

 

Žymi prancūzų choreografė ir režisierė Gisèle Vienne sukūrė subtilų ir minimalistinį siaubo filmą Brando, kuris vainikavo done metal projekto Sunn O))) ir atlikėjo Scott Walker bendrą albumą Soused.

 

Vieno geriausių šių metų albumų autorė FKA Twigs turi apgaulingą trapios merginos įvaizdį. Tačiau jis labai elegantiškai dužta atlikėjos kūriniuose ir video klipuose. Naujausias jos darbas Video Girl būtų vienas iš tokių pavyzdžių. Klipe pasirinkta sudėtinga tema, bet per ją ir atsiskleidžia fatališkas FKA Twigs amplua.

 

Kanadiečių post-punkeriai Mode Moderne mėnesio pradžioje į dienos šviesą paleido savo naująjį klipą Time’s Up iš albumo Ocult Delight. Šiame darbe gausu lo-fi VHS estetikos, tačiau ji nesukelia melancholiškos nostalgijos, viskas daug purviniau ir atgrasiau.

 

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *