20

VIZUΛLINIΛI SRΛUTΛI – įrašų ciklas, kuriame post-žurnalas Sha:▽:Ah apžvelgia labiausiai dėmesio vertus hypnagogic pop, chillwave, underground hip-hop, indie r’n’b, beats ir post-punk video klipus.

Nors antrasis Austra albumas Olympia, deja, neprilygo debiutui Feel It Break, tačiau kartėlį šiek tiek kompensuoja gausus kiekis rinkinio kūriniams sukurtų neblogų vaizdo klipų. Naujausias iš jų Forgive Me kviečia žiūrovus pasivaikščioti po naktinį didmiesčio parką ir susipažinti su jo fauna, personažais ir nukrypimais.

 

Tikrai nesitikėjau, kad lenkų black metal pažibos Behemoth kada nors atsidurs Srautų sąraše. Nors blackas kaip muzika yra kiek per daug brutalus mūsų skoniui, tačiau vizualinė žanro pusė paskutiniu metu gan dažnai patraukia akį. Ir čia jaučiama šiokia tokia branda kai iš primityvių satanic/gore/corpse paint elemetų yra pereinama prie labiau rafinuotos tamsos. Taip, šiame klipe taip pat yra kraujo, tačiau reikia pripažinti, kad net ir tai pateikiama savotiškai estetiškai.

 

Jau buvome bepradėję įprasti Blouse kūrinius matyti akompanuotus siurreliais režisieriaus Gusti Fink minčių srautais. Tačiau šįkart labiau žemiškam kūriniui A Feeling Like This iliustruoti grupė pasikvietė Monrealio režisierių Angus Borsos. Naujajame darbe taip pat netrūksta mistikos, tačiau ji yra perteikiama per vaizdų simbolizmą.

 

Briano DeGrawo iš avant-noise grupės Gang Gang Dance solo projektas bEEdEEgEE gruodžio pradžioje pristatė miglotų tropinių spalvų klipą Flowers. Darbas yra paimtas iš naujojo albumo SUM/ONE ir jame girdine ir CSS divos Lovefoxxx balselį.

 

Pavasarį SHA:▽:AH kvietimu Vilniuje pasirodęs Palmistry pristato titulinį klipą iš dabar jau galutinai patvirtinto debiutinio albumo. Naujojo darbo pagrindinis veikėjas taip pat Palmistry prodiusuojamas vietnamiečių reperis Vinh Ngan aka Triad God. Pačio kūrėjo žodis: „Kuomet dirbome ties naujuoju Triad God projektu, filmavau Vinh atliekant ritualą, skirtą pagerbti savo šeimą. Idėja Lil Gem klipui atsirado iš nufilmuotos medžiagos, aš norėjau išskirti tą emociją. Kaip dainininkas ir prodiuseris aš įrašinėju vokalus daugeliui savo kūrinių, tačiau šiuo atveju vaizdai atliko vokalų partiją”.

 

Prancūzų trip-hop atlikėjas Sebastien Schuller kviečia 80-ųjų bangomis nukeliauti į opiumo dūmuose paskendusį naktinį Šanchajų.

 

Belaukiant kitų metų pradžioje pasirodysiančio naujojo škotų post-rokerių albumo, Mogwai pristato pirmąjį vaizdo klipą dramatišku pavadinimu The Lord Is Out of Control. Naujas darbas tai vizualinė judesio poema, sukurta režisieriaus Antony Crooko.

 

Portlendo psych-rokeriai Wooden Shjips dovanoja klipą savo pusiau akustiniam kūriniui Everybody Knows. Vaizdai mus lengvai nusiveda į pavasario miškus, kur žavios ilgaplaukės raganaitės atlikinėja magiškus ritualus.

 

Noise grupių video klipai yra pakankamai retas reiškinys, tačiau Navicon Torture Technologies frontmeno projektas Theologian padarė išimtį ir sukūrė vizualinę interpretaciją kūriniui Welcome To The Golden Age Of Beggars. Kaip ir galima tikėtis, klipas intensyviai pulsuoja tamsa, mistika, magija ir kūniškumu.

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *