19

VIZUΛLINIΛI SRΛUTΛI – įrašų ciklas, kuriame post-žurnalas Sha:▽:Ah apžvelgia labiausiai dėmesio vertus hypnagogic pop, chillwave, underground hip-hop, indie r’n’b, beats ir post-punk video klipus.


Šių dienų Siouxsie and the BansheesDum Dum Girls besibaigiant rudeniui pristatė pirmąjį kūrinį iš kitais metais pasirodysiančio albumo Too True. Šį kart grupė firminiu retro goth stiliumi mums parodo savo tobulo rojaus/pragaro vaizdinį su daug juodos odos, latekso ir grandinių. Įdomi detalė – klipas buvo kurtas bendradarbiaujant su H&M, taigi galima sakyti, kad goth vis dar yra new black…

 

Praeituose Srautuose apžvelgėme tamsų ir sintetinį filipiniečio Eyedress kūrinį Nature Trips. Praėjus kelioms dienoms į mūsų akiratį papuolė kitas, visiškai priešingomis spalvomis nutapytas, prodiuserio darbas. Everything We Touch Turns Into Gold pulsuoja pastelinėm spalvom ir nostalgija – tarsi šiltas vasaros vakaras po gaivaus lietaus.

 

Portlendo post-punk grynuoliai Wampire yra ištikimi ne tik 80-ųjų skambesiui bet ir vizualinei stilistikai. Bent jau paskutiniame klipe/siaubo trileryje The Herse jos tikrai apstu. Vaizdai tarsi ištraukti iš senos VHS kasetės.

 

Sky Ferreira švytuoklė paskutiniu metu vis stipriau linguoja tarp radio ir solidaus pop ribų. Iš vienos pusės nesinori per daug žavėtis atlikėja, kuri siekdama populiarumo apšildo Miley Cyrus, tačiau kai į rankas papuola klipai su tokiu subtiliu tamsumu, tarsi būtų režisuoti pačio Davido Lyncho, tuomet galima ir atleisti visus nuklydimus.

 

Jei rudenį į srautų tinklus dažniausiai papuldavo niūrūs post-punk kūriniai. Tai besibaigiant lapkričiui vis dažniau išgirstame lengvus chillwave/ethereal garsus. Matyt įeiname į žiemos snaudulio stadiją. Japonė Cuushe šiuose Srautuose yra viena iš kelių poliarinio miego šauklių.

 

Sumaišius psy-trance, metalą, industrial ir last but not least – orkestrą su choru, gauname mažai tikėtiną, bet apokaliptiškai galingą garso užtaisą. Ir jei dar pridėjus video klipą, sudėtą iš renesanso paveikslų, tada jau galima tikrai nesikuklinti ir panaudoti žodį „epiškas“.

 

Praėjus beveik metams nuo The Mystery of Heaven albumo išleidimo ir lygiai savaitei nuo paskutiniojo saulės užtemimo, kompozitorius Jozef Van Wissem ir režisierius Jim Jarmusch grįžta su nauju klipu. Etimasia yra sukurtas taip pat profesionalios režisierės Jacqueline Castel ir vaizdais atspindi kūrinio dualumą bei tamsius garsų peizažus.

 

Po debiutinio albumo pasirodymo Keep Shelly in Athens mums vis dovanoją naujų vaizdų iš geriausių At Home kūrinių. Paskutinis video darbas Oostende, kaip ir pridera graikam, yra tarsi savotiška odisėja, tačiau moderni ir pasakojanti šių laikų istoriją.

 

Elektroninės muzikos veteranas John Foxx nuėjo ilgą kelią nuo cukrinių new romantics melodijų su Ultravox iki solidaus idm kolaboruojant su Londono prodiuseriu Benge. Būtent pastarųjų projektas John Foxx And The Maths per paskutinius tris metus kūrėjams atnešė daugiausiai dėmesio. Kūrinys naujajam klipui Talk yra paimtas iš 2011 metų albumo The Shape Of Things ir nekelia mus į tamsų 50-ųjų Tokiją.

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published.