facebook likecoholic

Praėjo laikai kuomet rimtu veidu galėdavai bandyti pateisinti Facebook’e praleistas valandas. Niekas nepaneigs, kad erzinantys selfiai ir bukos portalų antraštės vagia dėmesį ir vargu ar duoda bent kiek prasmingos informacijos. Bet šįkart nemoralizuosim priklausomybės socialiniams tinklams, o geriau pasiūlysime kelias mažiau laiką švaistančias, bet tiek pat įtraukiančias alternatyvas. 

Flipboard

Flipboard

Ne karta pripažintas viena gražiausių mobile aplikacijų Flipboard socialinis žurnalas gali pakeisti ne tik naršymą Facebook’e, bet ir spaudos leidinius (aplikacijoje naujienos yra “vartomos” tarsi realiame žurnale). Bet svarbiausia sąvybė yra kokybiškas turinys: pasirinkus dominančias temas (dizainas, fotografija, muzika ir kt.) Flipboard sugeneruoja asmeninį žurnalą su įdomiausiomis nuorodomis į straipsnius, video ir nuotraukas iš solidžiausių interneto svetainių. Be abejo, naujienų šaltinius galima pačiam rinktis ir redaguoti, jais gali būti interneto svetainės, Twitter paskiros ar Youtube kanalai. Viena įdomesnių su turiniu susijusių funkcijų: galimybė sekti kitų vartotojų kuruojamus nuorodų žurnalus (rekomenduoju kolegės Dainos Dubauskaitės). Tie, kas nenori likti be draugų selfiu, gali prisijungti Facebook bei Instagram profilius, tuomet pastarųjų žinutės taip pat atsidurs tarp naujienų srauto. Nors Flipboard puikiai veikia ir per standartinį kompiuterį, tačiau visas aplikacijos grožis atsiskleidžia ją įdiegus į mobiliuosius, o ypač į plenšetes. Dizainas, valdymas bei įdomus turinys yra tai, kas šią aplikaciją padaro tokią patrauklią akims ir protui. 

Nuoroda – https://flipboard.com/ 

Feedly

Feedly

Norintiems patogiai ir vienoje vietoje sekti naujienas iš mėgiamų blogų, portalų ar Youtube kanalų, geriausias pasirinkimas yra RSS agregatorius Feedly. Ši aplikacija leidžia užsiprenumeruoti interneto svetainių turinį ir sekti kiekvieną jų įrašą ir naujieną. Feedly bus ypač naudingas jei tavo interneto naršyklės bookmark juosta perpildyta nuorodomis į naujienų svetaines arba nenori praleisti nei vieno įrašo iš savo mėgiamų blogų. Skirtingai negu Flipboard, pradėjus naudotis Feedly reikės šiek tiek laiko susikurti asmeninį naujienų srautą, tačiau jis bus nuoseklesnis ir tvarkingesnis. Galiausiai, aplikacija analizuoja vartotojų pomėgius ir pati pasiūlo užmesti akį bei pradėti sketi panašaus pobūdžio interneto svetaines. Man asmeniškai viena naudingiausių Feedly funkcijų yra galimybė prenumeruoti atskirus Youtube kanalus, tai leido susikurti video turinio srautą, panašų į nuosavą išmanųjį TV kanalą. 

Nuoroda – http://feedly.com/

Pocket

Pocket

Pocket galbūt nėra skirta ieškoti naujienoms, bet skaityti jas su šia aplikacija bus tikras malonumas. Esminė jos funkcija pakankamai paprasta: straipsnių arba internetinių puslapių išsaugojimas vėlesnei peržiūrai. Tačiau papildomos detalės aplikaciją padaro išties nepakeičiama. Visų pirma, Pocket yra prieinama tiek iš standartinės kompiuterio naršyklės, tiek per mobiliasias aplikacijas, tai reikškia, kad pelės paspaudimu išsaugotą straipsnį patogesniu laiku bus galima perskaityti per planšetinio kompiuterio ekraną. Taip pat aplikacija automatiškai išvalo interneto puslapių turinį ir ekrane palieka tik akies nevarginantį tekstą bei iliustracinius paveikslėlius. Bene patogiausia yra off-line funkcija, kuri leis skaityti straipsnius ir nesant prisijungus prie interneto (ilgos kelionės autobusu be WI-FI niekada nebebus tokios pačios…).

Nuoroda – https://getpocket.com

404

Leave a Comment

Your email address will not be published.