Tobias Jesso Jr. – ar jis bus naujasis Paul McCartney?

2015-04-08        

Tobias Jesso Jr. _-_Goon

Šio jaunuolio muzikinėjė kraitėje dar tik pirmas albumas, bet muzikos kritikai nuo Pitchforko iki Sūru jau tiesia jam lengvą kelią į pripažinimą, šlovę, gerbėjas ir turtus. Visgi šio iš pažiūros dar nelabai apsiplunksnavusio ir stebėtinai panašaus į aktorių Jesse Eisenberg (tas bičas, kuris suvaidino Suckerbergą filme The Social Network) veikėjo karjera buvo ne visai meduoliais grįsta. 

Pradėjo jis nuo grupės the Sessions, su kuria laimėjo tarptautinį muzikos konkursą Emergenza. Girdėjot apie tokį? Tai va. Tada gavo progą padirbėti su Bob Rock iš Metallicos, bet per dvejus metus nuo grupės susikūrimo jos narių skonis keitėsi ir tobulėjo, todėl jie nelabai norėjo būti dar vienais wannabe The Killers. Ir šitas reikalas irgi nesusiklostė. Po grupės iširimo, Tobias pasinėrė į nelabai nusisekusį tekstų rašymą, o 2012 metais pasiekė savotišką dugną, kai jį, vairuojantį dviratį Los Andžele, partrenkė kadilakas, o dar vėliau jis sužinojo, kad motinai diagnozavo vėžį. Po šios nesėkmių virtinės Jesso grįžo namo, į Vankuverį. Sunkiai įsivaizduojama vieta naujajam Piano Man’ui. Bet čia ir įvyko netikėtas posūkis, kai jis prisėdo vieną vakarą prie sesės pianino. 

Just A Dream buvo pirmasis žingsnis, demo įrašas, per YouTube ir užsilikusius LA kanalus ir ryšius nuvedęs iki pat kontrakto su True Panther Records. Paprastas kaip Kanados grizlis, šis šešių pėdų ir septynių colių jaunuolis uždainavo ir merginų (ir ne tik) širdys nusirito žemiau čiurnų. Nors anksčiau vokalinių sugebėjimų nedemonstravo ir didesnių gabumų neturėjo, o karjeros įspauduose, beje, turi ir įrašų, kuriais per daug nesididžiuoja (pvz. fake bosisto rolė wanna be pop žvaigždutės klipe). 

Koks yra jo debiutinis įrašas Goon? Ginkluotas tik tuo minėtu pianinu ir švelniu jaunatvišku vokalu. Jame vyrauja meilės, santykių ir asmeninių išgyvenimų tematika. Can’t Stop Thinking About You, How Could You Babe, Without You, Can We Still Be Friends – visos dainos be didesnių užuolankų, apie ką liejami jausmai. Kažkokių paslėptų prasmių ar daugiasluoksnių kodų nėra. Viskas tyra, atvira, iš širdies ir, atrodytų, jog be didesnių pastangų. Tačiau didžiausias stebuklas ir albumo įvertinimas yra tai, kad jis neskamba cheesy.  Jis tikras ir išjaustas.

Be to, Tobias parodo, kad nepamiršo ir savo nesėkmių Holivude (Leaving LA, Hollywood).

And I pray, God help me, I’ve done the best I could,

But I think I’m gonna die in Hollywood,

Think I’m gonna die in Hollywood.

Nuoširdumas, autobiografiniai elementai ir išgyvenimai ir yra tas stūmoklis bei arkliukas, ant kurio stovi šis ilgagrojis. O Tobias, panašiai kaip James Blake, gali priversti vyrus jeigu ne pravirkti, tai bent susimąstyti. Ir jeigu išgirdus pirmuosius Without You akordus, gali prisiekti, kad tuoj prisikels ir uždainuos pats Lennonas, šitas jaunuolis turi jėgos. Galbūt ir pats dar to iki galo nesuvokdamas.

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published.