Besižvalgydamas mėgiamos Ant-Zen įrašų studijos praėjusių metų leidinių sąraše, radau sub-kooperatyvą, pavadintą Bazooka Joe, leidžiantį The Rorschach Garden grupės leidinius. 2010 rudenį jie iškepė savo 24-tą (!) albumą 42 Times Around The Sun.

Šis skaičius yra grupės lyderio Philip Münch nuosavi apsisukimai aplink saulę. Taip, jam 42-ji. Jis yra elektroninės muzikos veikėjas, grojantis įvairiuose industrial / synth-pop / noise / electro / ambient / experimental aktuose senobiniais sintezatoriais. The Rorschach Garden (TRG) įkurtas 1988 metais, kaip solo projektas, ilgainiui prisijunginėjant įvairiems Philip‘o draugams ir albumus sukuriant minėtų stilių tematika. Dėl asmeninių priežasčių TRG buvo laikinai sustabdytas 1997, tačiau 2001 grįžo su ab-p-b-soliučiu trenksmu, nes padarė savo pirmąjį gyvą pasirodymą.

[audio:https://www.suru.lt/srwrd/wp-content/uploads/2011/01/6.-unusual-romance.mp3|titles=TRG – Unusual Romance (skit)]

Man visuomet patiko visiškai tikslus, prabangus išdirbtumas, arba nuostabios idėjos darymas, bet numetant ją į šalį, nes užsimaniau į tūliką. Tai čia pastarasis variantas. Šis albumas skamba taip, lyg būtumę grįžę keliasdešimt metų atgal. Synth-pop, vietomis su Electro. Kokybiški ritmai, romantinė, svajinga, liūdnai melancholinė tematika,  tačiau iki pilno idealumo toli. Bet! Atsirandantis lengvas nusigrojimas, ar bereikalingas pasikartojimas suteikia mielo jaukumo, natūralumo, šypsenos tokiam darbui. Kiekvienoje dainoje dainuojama, nepergyvenant, kad nusidainuojama. Estetiškai pateiktas lengvas brutalizmas, kai tekstai sukasi apie praeitį, meilę, jausmus ir technologijas. Labiausiai įstrigęs kūrinys yra remix‘as industrialistų Memmaker (kuriuos labai nustebau pamatęs tokioj aplinkoj) –  All My Friends Turned Into Plastic (We’re Sent Back To 1989 Remix By Memmaker) savo puikiu pavadinimu nusako tektoninę stilistiką ir puikiai užbaigia visą albumą. Viso albumo greitis yra nuo beveik skinhead electro iki synth-medliakų.

[audio:https://www.suru.lt/srwrd/wp-content/uploads/2011/01/3.-some-reasons-to-call-this-time-the-hate-ies.mp3|titles=TRG – some reasons to call this time the hate]

Plokštėje skambančios kompozicijos yra trumpos, tačiau jų – 13. Ir nei viena nėra vienodos ritmikos, nuotaikos. Gal tik emocijų šleifas sklando ties garsiakalbiais. Visumoje – labai originalus darbas, nes beveik kiekviena kompozicija randa kelią į širdį.  Ar su jumoru, ar be jo. Idealiai klausomas mašinoje. Tik kai užveš, reikia galvos į vairą netrenkt.

[audio:https://www.suru.lt/srwrd/wp-content/uploads/2011/01/13.-all-my-friends-turned-into-plastic-were-sent-back-to-1989-remix-by-memmaker.mp3|titles=TRG – all my friends turned into plastic (we’re sent back to 1989 remix by memmaker)]
Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published.