2012 metų lapkričio 10 dieną, 17 val. 30 min., Anykščių kultūros centre (A.Baranausko aikštė 2) įvyks renginys The Machine Started to Flow into a Vein (Vol. 3), kuriame koncertuos kultinis surrealistinės elektroninės muzikos projektas Nurse With Wound. Nuo 1979 metų aktyviai kuriantis, grupės ašis, Steven Stapleton savo diskografijoje turi dešimtis įrašų, bendradarbiauja su kitais menininkais ir rengia pasirodymus didžiausiuose alternatyvios muzikos festivaliuose Europoje ir JAV. Taip pat renginyje pasirodys Andrew Liles iš Didžiosios Britanijos bei du projektai iš Lietuvos – Skeldos ir Dimeth Trip.
Tarptautinį koncertą The Machine Started to Flow into a Vein (Vol. 3) rengia eksperimentinio garso, vaizdo ir dizaino organizacija Moontrix, padedant Anykščių kultūros centrui ir Anykščių miesto savivaldybei. Pirmieji renginių ciklo The Machine Started to Flow into a Vein koncertai vyko 2006 bei 2011 metais Vilniuje.

Nurse With Wound (plačiau žinoma kaip Раненая Медсестра) susibūrė Londone 1978 metais. Pirminį grupės sąstatą sudarė trys draugai – Steven Stapleton, John Fothergill ir Heman Pathak. Nuo 1981 metų grupėje liko tik S. Stapleton, tačiau iki šiol Nurse With Wound įrašus dažnai papildo įvairūs kviestiniai muzikantai. Taip pat per ilgą grupės karjerą Steven Stapleton bendradarbiavo su tokiais atlikėjais kaip Current93, Coil, Hafler Trio, Stereolab, Organum ir kt. Pirmą kartą pasirodymą Lietuvoje rengiančios grupės branduolį sudarys idėjinis lyderis S.Stapleton, bei Collin Potter ir Andrew Liles.

Nurse With Wound itin įtakojo krautrock judėjimas, tačiau grupės kūryboje gausu ir laisvos improvizacijos, avant-garde, industrial, noise, dark ambient ir drone elementų.

Renginyje Anykščiuose vienas iš Nurse With Wound narių Andrew Liles atliks ir savo solinę programą. Nuo 1980 metų kuriantis multi-instrumentalistas A. Liles savo kūrybiniame bagaže taip pat turi keletą dešimčių albumų, o paskutiniu metu dažniausiai koncertuoja, bei kuria Nurse With Wound bei Current 93 grupių sudėtyse.

Lietuviškajam eksperimentinės muzikos flangui renginyje The Machine Started to Flow into a Vein (Vol. 3) atstovaus Vytenio Eitminavičiaus projektas Skeldos bei Dimeth Trip komanda.

Durys į renginį atidaromos 17:30, koncerto pradžia 18:30. Bilieto kaina iki lapkričio 7 dienos – 40 litų (Ragainėje). Vėliau – 60 litų. Bilietus platina Bilietai.lt. Anykščių miesto gyventojai, miesto svečiai bilietus į renginį gali įsigyti už 40 litų, adresu A. Baranausko aikštė 14, Anykščiai (Moontrix kino studija).

Renginio puslapis Facebook: http://www.facebook.com/events/263596797088647/
Koncerto vieta: http://www.moontrix.com/index.php?lang=lt&mID=27
Nakvynė mieste: http://www.antour.lt/nakv/

 

Nurse With Wound: http://brainwashed.com/nww
Nurse With Wound – Yagga Blues (mp3 kompozicija iš albumo Who Can I Turn To Stereo)
Nurse With Wound – Mummer’s Little Weeper (mp3 kompozicija iš albumo An Awkward Pause)

 

Andrew Liles: http://www.andrewliles.com
Andrew Liles – The Captain’s Apprentice (mp3 kompozicija iš albumo My Long Accumulating Discontent)

 

Kvapas ore lyg sako, kad atėjo. Nurimsti, pasirėmęs. Bet tai ne gėlės. Palinkusios kalvos, girios svyrančios, laukai pageltę. Dramatiška. Bet tai ne vaizdai. Tarp debesų, tarp medžių, kaminu gęstančiu besibraunantis, pro anglis, mintis ir žolę, priliesdamas samaną tankią, gimusius laiškus, rasą ir žievę, ilgesį.. kaip patefono adata virpa vėjas. Skeldos pakeliui su vėju.

Skeldos: http://www.skeldos.lt
Skeldos – Skrenda (koncerto Vilniaus Planetariume mp3 ištrauka)

 

Dimeth Trip: http://www.dimeth-trip.org
Dimeth Trip – Prolog: http://www.youtube.com/watch?v=q0ch5-J0OOU

 

P.S.
Mažmožis. Koncerto metu prie NWW iš už užuolaidos žada prisijungti Andrew McKenzie (iš jobtvajmat’ infamous Hafler Trio).

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *