2011 metų lapkričio 19 dieną Vilniaus klube Propaganda (V. Mykolaičio – Putino g. 5) įvyks renginys The Machine Started to Flow Into a Vein (Vol. 2), skirtas legendinės britų grupės Coil įkūrėjo ir vokalisto Jhonn Balance bei idėjinio nario Peter Christopherson mirties metinėms paminėti. Išskirtinį vakarą rengia eksperimentinio garso, vaizdo ir dizaino organizacija Moontrix. Specialias programas renginiui paruoš trys ambient / industrial projektai iš Lietuvos Spanxti, Volksmorg ir Oorchach, bei ypatingas svečias iš Švedijos – projektas Atomine Elektrine.
Renginyje elektroninę ambient ir industrial stilių muziką miksuos DJ’ai: Lashisha, Pimpf, LiquidSpace, Hypnodorm, Doktor. DJ’ų programose bus galima išgirsti ir nemažai grupės Coil kūrybos.


Pirmasis renginys The Machine Started to Flow Into a Vein įvyko beveik prieš penkerius metus. Tuomet vakaras buvo skirtas Jhonn Balance [1962.02.16 – 2004.11.13] antrosioms mirties metinėms paminėti. Pagarbą garsų vizionieriui tąsyk atidavė trys žinomi projektai iš Lietuvos – McKaras, Oorchach ir Donis. Praėjusių metų lapkričio 24 dieną netikėtai mirus Peter Christopherson [1955.02.27 – 2010.11.24], šiemet atgaivinama The Machine Started to Flow Into a Vein renginių serija. Tikimasi, kad renginys, kuriame šiemet laukiama ir svečio iš užsienio, taps kasmetiniu alternatyvios muzikos įvykiu.

Peter Andersson yra turbūt geriausiai žinomas kaip Cold Meat Industry projekto Raison D’etre autorius. Po slapyvardžiu Atomine Elektrine, jis operuoja daugiau klasikinio ambient sferose. Nuo 90-ųjų pradžios eksperimentuodamas su projektu Atomine Elektrine, Peter Andersson įkvėpimo sėmėsi iš krautrock scenos, o ypač kosminės ir elektroninės šios scenos pusės, kurią atstovavo tokie atlikėjai kaip Klaus Schulze, Kraftwerk ir Neu!

Atomine ElektrineAtom (mp3 kompozicija iš albumo Elemental Severance)
Atomine Elektrine –
Hyperion End Theme (mp3 kompozicija iš albumo Atom Xtension)

 

Pradėjęs kūrybos kelią kaip etnoroko grupė, projektas Spanxti pamažu krypo link kitokio etninės savasties suvokimo. Postfolklorines lietuvių liaudies dainų interpretacijas keitė originalūs elektroniniai melodijų pasažai, praturtinti tradicinių instrumentų skambesio, o pagrindiniu kūrybos varikliu tapo archaiški mitiniai tekstai. Renginio metu projektas Spanxti pristatys albumą Dheghom, kurį išleidžia nepriklausoma leidykla Autarkeia.
Spanxti – Kellewese Perioth (mp3 kompozicija iš albumo Dheghom)

Oorchach – tai nėra tuščias, įmantriai skambantis žodis, beprasmė sąvoka, sukurta norint muzikinį projektą išskirti iš daugelio kitų. Oorchach sąvoka šiaurės Sibiro tautos įvardija labai specifinį ir archaišką buities artefaktą. Tai geležinis žiedas, kurį įverdavo gimusiam naminiam gyvuliui, kad jis nežįstų motinos pieno. Tai galingas archaiškas simbolis, įkūnijantis negailestingos tikrovės rūstų atvirumą ankstyvoje vaikystėje. Oorchach – tai stiprus priešistorinių pasaulių reiškinys, kurį mums atnešė archaiškos, pirmapradės tautos, visų religijų proreligijos – šamanizmo puoselėtojos ir išpažintojos.

Oorchach – Ruduo keliais (mp3 kompozicija)
Oorchach – Paukščiai neša sielas namo
(mp3 kompozicija iš bendro albumo su Pogrom)

Volksmorg – bendras lietuvių industrial sunkiasvorių Body Cargo ir Pogrom projektas, kurio varomoji jėga užkoduota sudurtiniame projekto pavadinime. Tai griuvimo ir mirties ideologija, išreiškiama vienalyčiu triukšmo generavimo procesu. Destrukcija tai ritualas, svarbesnis už kūrimą, kadangi tik taip įvykdomas esminis apsivalymas. Šiam renginiui ruošiami apvalymo tamsa instrumentai.

Teisinga perspektyva yra visada kintanti ir besivystanti.

Durys į renginį atidaromos 18 valandą. Koncertų pradžia 21 valandą. Bilieto kaina – 30 Lt.

Afiša Bangos

3 Replies to “The Machine Started to Flow Into a Vein (vol. 2)”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *