Tarptautinis poezijos festivalis TARP paspęs vaizdų gaudykles

2013-10-01        

Poezijos festivalis TARP

Įkliūti į paspęstas vaizdų gaudykles ir atrasti naujas meno formas kviečia tarptautinis audiovizualinės poezijos festivalis TARP. Aštuntą kartą rengiamas, tarpdisciplininius menus jungiantis festivalis vilniečiams ir miesto svečiams šiemet siūlys į poeziją žvelgti pro objektyvą ir kino ekraną, masins užsienio svečiais ir dar nepabodusiomis erdvėmis. Jose spalio 9–13 d. vyks poezijos filmų dirbtuvės, avangardinio kino peržiūra, netradicinės poezijos skaitymai ir gyvo garso koncertai.

„Festivalis TARP ir toliau netelpa į vieno formato rėmus. Šiemet programa koncentruojama į vizualiąją poeziją, kuri įgaus ne tik garso, judesio bei vaizdo prieskonių, bet ir atskleis tarpdisciplininės poezijos kūrimo paslaptis. Ypatingai džiugu, jog beveik visi festivalio renginiai bus nemokami“,- teigė festivalio iniciatorė Gabrielė Labanauskaitė.

Festivalis prasidės dviejų dienų trukmės poezijos filmų dirbtuvėmis Filmas per vieną valandą, kuriose kviečiami dalyvauti visi norintys išreikšti savo vaizduotę poezijos, vaizdo ir garso formulėmis. Dirbtuves ves šios srities profesionalas, šiuolaikinio meno pasaulyje žinomas vaizdo menininkas Marc Neys-SWOON iš Belgijos. Autorius atsakys į klausimą „Ar galima filmą sukurti per vieną valandą?“, o kūrybinį procesą vainikuos vieša rezultatų peržiūra ir dirbtuvių lektoriaus Marc Neys audiovizualinių darbų pristatymas. Norintys dalyvauti dirbtuvėse iki spalio 7 dienos kviečiami siųsti motyvacinį laišką el. p. registracija@tarpfest.lt. Dalyvavimas dirbtuvėse nemokamas.

Festivalio rengėjai džiaugiasi galėdami pristatyti išskirtinio avangardinio kino kūrėjo Oskaro Fischinger‘io (1900 – 1967 m.) optinės poezijos filmus. XX amžiaus pirmoje pusėje sukurtų filmų peržiūra unikali dar ir tuo, kad filmai bus rodomi iš 16 milimetrų juostų, specialiai festivaliui atvežtų iš Prancūzijoje saugomų eksperimentinių filmų archyvo. Filmų peržiūra vyks spalio 12 d. 18.30 val. Kultūros bare Kablys (Kauno g. 5).

Ketvirtąjį festivalio vakarą iškart po Oskaro Fischinger‘io (Vokietija) optinės poezijos filmų peržiūros, festivalis TARP pasiūlys leistis apsupamiems užsienio svečių muzikos. Kultūros baro Kablys scenoje pasirodys svečiai iš Norvegijos: ypatingas multiinstrumentinis dviejų brolių projektas Sturle Dagsland, nuo skandinaviškos džiazo tradicijos atsispyręs, skirtingų pasaulio kultūrų įkvėptas duetas Propan bei lietuviai rok&dom jau tapę himnu taikai ir meilei. Netikėti garsovaizdžiai liesis spalio 12 d., 21 val. klube Kablys (Kauno g. 5).

Festivalio tradicija tapę kasmet formą keičiantys poezijos skaitymai šiemet stebins nauju požiūriu į tekstus ir jų atlikimo būdus: spalio 11-osios vakarą nuo 21 val. vilniečiai bei miesto svečiai bus kviečiami į atviro mikrofono vakarą Žodgaudis su slemo poezijos ir komedijos entuziastu Domu Raibiu hostelyje Jamaika (Visų Šventųjų g. 9), o spalio 13 d. pavakarę nuo 17 val. restorane Jalta (Vykinto g. 17A) įvyks tarptautiniai poezijos skaitymai – hiphopo kova: improvizuotoje poetinėje dramoje susirungs Žygimantas Kudirka – MC Mesijus bei svečiai Bohdan Blahovic iš Čekijos bei Sarah Kelly iš Didžiosios Britanijos.

 

TARP 2013: vaizdų gaudyklės programa

Spalio 9 d., trečiadienis
19.00–21.00 Dirbtuvių Filmas per vieną valandą su SWOON / Marc Neys (Belgija) pradžia
Privaloma registracija el. p. registracija@tarpfest.lt
(Kultūros baras „Kablys“, Kauno g. 5)

Spalio 10 d., ketvirtadienis
19.00–21.00 Dirbtuvių „Filmas per vieną valandą“ su SWOON / Marc Neys (Belgija) tęsinys
Privaloma registracija el. p. registracija@tarpfest.lt
(Kultūros baras „Kablys“, Kauno g. 5)

Spalio 11 d., penktadienis
19.00–21.00 Vieša dirbtuvių rezultatų peržiūra + SWOON / Marc Neys (Belgija) filmų retrospektyva
(Kultūros baras „Kablys“, Kauno g. 5)
Įėjimas nemokamas
21.00 Žodgaudis
(Hostelis “Jamaika”, Visų Šventųjų g. 9,)
Įėjimas nemokamas

Spalio 12 d., šeštadienis
18.30 Oskar Fischinger optinės poezijos filmų peržiūra (Kultūros baras „Kablys“, Kauno g. 5)
Įėjimas: 5 Lt
*perkant bilietą į Sturle Dagsland (NO), Propan (NO), rok&dom (LT) koncertą, įėjimas nemokamas.
21.00 Sturle Dagsland (NO), Propan (NO), rok&dom (LT)
(Kultūros baras „Kablys“, Kauno g. 5)
Įėjimas: 15 Lt (su studento pažymejimu) / 20 Lt

Spalio 13 d., sekmadienis
17.00 Sarah Kelly (DB) skaitymai + MC battle: Bohdan Blahovic (CZ) ir MC Mesijus (LT)
(Restoranas „Jalta“, Vykinto g. 17A)
Įėjimas nemokamas

Poezijos festivalis TARP2 

Daugiau informacijos bei festivalio programa: www.tarpfest.lt.

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published.