kaciu_paroda

Alergiški katėms Vilniaus Naujamiesčio gyventojai savaitgalį čiaudėjo ypač gausiai, nes lengvosios atletikos manieže šeštadienį ir sekmadienį karaliavo katės. Čia tarptautinės felinologų federacijos atstovė Lietuvoje „Bubastė“ surengė jubiliejinę tarptautinę kačių parodą, kurioje lankytojai galėjo pamatyti šimtus mažų ir didelių, pūkuotų ir bekailių, ramių ir išsigandusių keturkojų.Veislių suskaičiuoti nebandėme, tačiau pastebėjome, kad anksčiau gausiai parodose matytas Persų ir Siamo kačių veisles išstūmė Britų trumpaplaukės, Meino meškėnai, Egzotai ir Korniš reksai.


Paroda be nugalėtojų nebūna. Todėl daug vilčių žlugdavo už ekspozicijos esančioje zonoje, kur 7 teisėjų žodis lemdavo, kuri katė labiausiai atitinka standartus, tuo labai nudžiugindama jos savininką ar savininkę. Pasitaikė ir tokių atvejų, kad išsigandęs gyvūnas niekaip nesutikdavo būti apžiūrėtas bei netekdavo šanso gauti įvertinimą. Kiekvienas geras įvertinimas parodose reiškia didėjančią būsimų kačiukų kainą. Mažylius įsigyti buvo labai nesunku: tereikėjo išsirinkti iš septynių skirtingų veislių, kurios galėjo pasigirti naujomis vadomis, bei kišenėje turėti maždaug 1500 litų sumą, skambėjusią dažniausiai. Supratama, kuo kilmingesni tėvai, tuo didesni ir pinigai.


Didžioji dalis mūsų šalies ar svečių iš Rusijos, Latvijos, Lenkijos ar Skandinavijos šalių veislynų savininkų buvo labai draugiški, noriai pasakodavo apie savo augintinius, o pamatę fotoaparatą, ištraukdavo net miegojusius keturkojus. Šie ne visada norėjo trumpam pabūti modeliais, tačiau pasitaikė ir tokių, kurie nenuleisdavo akių nuo objektyvo. Pažiūrėkite patys bei pagalvokite, ar posakis “koks šeimininkas, toks ir augintinis” yra teisingas.


[nggallery id=53]

Folkas Sūru

3 Replies to “Savaitgalį Vilnius kniaukė | Tarptautinė kačių paroda (foto)”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *