Išsiilgusiems svajingo ir melancholiško skambesio bei šaltesnių jo atspalvių naujųjų metų pradžia žada tikrą dovanėlę. Vilnių koncertinio turo metu sausio 16 dieną aplankys net du šiuolaikinės synth muzikos scenos atstovai – kritikų komplimentų ir palyginimų su Kate Bush lydima Tamaryn bei tamsesnių muzikinių potėpių nevengiantis Some Ember. Abu atlikėjai pasirodys klubo Kablys scenoje.

Naujojoje Zelandijoje gimusi, tačiau vaikystėje su šeima gyventi į JAV persikėlusi, Tamaryn muzikos pasaulyje – toli gražu ne naujokė. Jos kūrybinėje biografijoje – keturi studijiniai albumai, šūsnis singlų, įvairių formų bendradarbiavimas su tokiais atlikėjais kaip Sky Ferreira, Ford & Lopatin, Dum Dum Girls ir net legendinių grupių Coil bei Psychic TV nariu Drew McDowall. Tamaryn taip pat yra tekę padirbėti kuriant filmų garso takelius, o kinematografinius talentus atlikėja realizuoja pati režisuodama ir prodiusuodama vaizdo klipus savo muzikai.

Su drumzlinu shoegaze skambesiu ankstyvojoje kūryboje flirtavusi Tamaryn pastaruoju metu apsistojo ties skaidresnėmis, tačiau ilgesingos nuotaikos nepraradusiomis dream pop ir synth pop kompozicijomis, kurios savo vietą galėtų rasti ir 80-ųjų radijo eteryje. Tiesa, vien tiesioginėmis 80-ųjų įtakomis atlikėja neapsiriboja, o vienu iš svarbiausių įkvėpimo šaltinių kuriant naujausio albumo Dreaming The Dark kompozicijas įvardina reperį Kanye West.

Atskiro paminėjimo vertas įtaigusis Tamaryn vokalas, kurio neslėpti po shoegaze triukšmo klodais atlikėją paskatino paskutiniuosius du jos albumus prodiusavęs Jorge Elbrecht. Muzikos pasaulyje jis yra gerai žinomas dėl savo bendradarbiavimo su alternatyviosios pop muzikos ekscentriku Ariel Pink. Įdomu, kad unikalus balsas Tamaryn pasitarnauja ne tik kuriant muziką, bet ir kitoje jos veikloje – įgarsinant erotines audio knygas.

Kartu su Tamaryn į Vilnių atvykstantis Oklendo muzikinės scenos senbuvis Dylan Travis ir jo projektas Some Ember – dar viena rimta priežastis sausio 16-osios vakarą dedikuoti melancholiškiems ir dramatiškiems garsams. Solo projektu, duetu bei keturių asmenų grupe pabuvoti spėjęs ir galiausiai prie vieno asmens sąstato vėl sugrįžęs Some Ember šaltesnio skambesio mėgėjams serviruoja užtikrintą post punk, cold wave ir synth pop kokteilį su industriniais, o kartais ir šokių aikštelei tinkamais, prieskoniais.

Giliau kapstančių žanro gerbėjų gretose Some Ember yra užsitarnavęs vardą kaip vienas stabiliausių ir su kiekvienu įrašu iš naujo sudominti gebančiųjų jaunųjų synth scenos kūrėjų, puikiai tinkančių į kompaniją tokiems projektams kaip Boy Harsher ar Drab Majesty.

Pasinerti į melancholišką atmosferą ir sintetinį, tarsi pro rūką neoninėmis spalvomis prasiskverbiantį, sodrių emocijų kupiną skambesį Tamaryn ir Some Ember kvies sausio 16 dieną sostinės klube Kablys. Pasirūpinti išankstiniais pigesniais bilietais į koncertą galima jau dabar: http://bit.ly/TamarynKablys

Be to, turite galimybę laimėti du kvietimus į minėtą renginį. Jums tereikia pasidalinti mėgstamu Tamaryn kūriniu (nuoroda) ir pažymėti (užtaginti) asmenį, su kuriuo eisite kartu į koncertą. Tai darykite komentuodami atitinkamą įrašą Suru.lt facebook paskyroje.

Konkursas vyks iki antradienio, sausio 14 dienos 14 valandos. Nugalėtojas paaiškės burtų keliu. Jam atiteks du kvietimai į renginį.

Afiša Bangos Konkursai

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *