Sync24 tuštumoje

2012-06-28        

Pastaruoju metu Ultimae records dirba kaip pašėlę. Ką tik parduotuvių lentynas pasiekė naujausias Sync24 albumas Comfortable Void. Tai dar vienas prancūzų įrašų studijos identiškos koncepcijos albumas.

Tiems, kas karts nuo karto užmeta akį į mano apžvalgas apie Ultimae naujausius įrašus, turbūt sutiks, jog ne kartą esų minėjęs, kad Carbon Based Lifeforms iš šios šeimynos yra mano mylimiausias sūnus paklydėlis. Jiems garbė atiteko su albumu 23, o šį kartą pristatau pusę CBL – tai Sync24, arba Daniel Segerstad.

Kone visą gyvenimą praleidęs kartu su savo muzikiniu partneriu Johannes Hedberg, 2007 metais Danielis išleido debiutinį albumą Source. Tai buvo vienas mistiškiausių albumų Lyono įrašų studijos eigoje. Šiemet, praėjus penkeriems metams, Sync24 grįžta į eterį nebe toks paslaptingas, pozityvesnis ir šiltesnis. Teko garbė kiek šnektelėti:


Kai mąstau apie tavo ir Carbon Based Lifeforms muziką, ji visuomet asocijuojasi su skrydžiu per ūkanotas kalvas. Ar gamta įtakoja jūsų muziką?

Taip, gamta yra didelis įkvėpimo šaltinis man. Ten kur gyvenu, yra daugybė paslaptingų skandinaviškų miškų ir vienišų laukų, greta mūsų nuostabių salynų.

Jei turiu kur skristi, visuomet turiu jūsų albumus po ranka. Jūsų muzika yra tiesiog skirta žmonių skraidymui. Gal reiktų įsidarbinti lėktuvių muzikantais?

Gal dar ne (juokiasi).. bet sutinku, kad mano muzika yra labai tinkanti tam, nes ji turi raminantį efektą. Įsidarbinti lėktuvuose neketiname, bet mes mėginsime įtikinti skrydžių bendroves įtraukti ambient radio kanalą į skrydžio paketą 🙂

Prieš kelis metus tėvas pagavo mane klausantį CBL albumą World Of Sleepers ir paklausė ar čia groja Tangerine Dream. Ar yra kokia sąsąja su šia grupe? Kokia muzika įkvepia jus kurti?

Ne, sąsąjos su Tangerine Dream nėra. Tačiau būdvardis, kad mes skambame kaip jie – mums yra labai dažnas. Mums – tai labai didelis komplimentas, įvertinant tai, jog jie legendos. Šiaip labai daug muzikos įtakoja mūsų kūrybą ir viskas reliatyviai susieta su gyvenimu, laiku. Šiuo metu klausausi labai daug minimal techno muzikos. Tokių atlikėjų kaip Pan-Pot, Peter Van Hoesen, Marko Fürstenberg ir Plastikman.

Neįsižeisk, tačiau Sync24 skambesys yra labai panašus į CBL. Kokia priežastis buvo pradėti solo karjerą?

Neįsižeidžiu ir tai pripažįstu. Kadangi aš esu pusė CBL, tai daugelis kūrinių, priklausančių CBL, yra pilnai tik mano autoriniai darbai. Daliai jų nepatekus į mūsų su Johannes albumus, aš turėjau pakankamai turinio išleisti savo asmeninį albumą. Tai tiesiog tokia naturalia progresija ir gimė Source albumas 2007 metais.

Comfortable Void yra kiek kitoks albumas nei Source. Ar tavo gyvenime atsirado kokia konkreti tuštuma?

Dabartiniu gyvenimo tarpsniu esu labai užtikrintas savimi ir įkvėptas. Šiuo albumu norėjau tai atskleisti. Albumo kūrybos etape buvau daugybė variacijų kuriuo keliu pasukti, tačiau aš esu labai dėkingas Ultimae records įrašų studijai, kad patalpino mane į teisingas vėžes.

Kokie yra tavo santykiai su Ultimae vadu Vincent (Aes Dana)? Ar jis kaip nors susijęs su tavo kūrybos skambesiu?

Tiek su Vincentu, tiek su Sandrine santykiai yra labai artimi. Vincentas nėra niekaip susijęs su mano skambesiu, jis tik duoda grįžtamąjį ryšį. Kartais aš sutinku, kartais ne. Bet iš esmės galutinis sprendimas yra mano.

Ar klausytojai sulauks kada labiau uptempo stiliaus albumo? Kažko panašaus į Sync24 kūrinių Oomph ar White Pixels?

Tipinio psytrance tikrai niekada nebus, nes mums jis ir nelabai patinka. Bet apie uptempo albumą tikrai galvojame.

Komandos, kurias palaikysi Euro 2012.

Nė vienos, nes nesu labai didelis sporto fanatikas. Bet bendruoju pobūdžiu rinksiuos Švediją, Prancūziją ir Angliją, todėl kad gyvenu Švedijoje ir turiu asmeninių santykių su kitomis dvejomis šalimis.

Ačiū. Prašom.

Comfortable Void savyje talpina tyro ambient geros valandos vojažą, kurioje nuobodumo mažai. Tai kelionės muzika, kurioje transporto priemonė nesvarbi – ar tai lėktuvas, mašina, dviratis ar mintys.

Skanaus.

Bangos Interviu Sūru Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published.