Dėl pandemijos atkritus didiesiems festivaliams, ši vasara priklauso mažiesiems. Vienas tokių, po metų pertraukos, liepos 24-25 dienomis, sugrįžtanti darbo ir poilsio stovykla Swamp Lavysabalėje, Dzūkijoje. Po kelis mėnesius trukusios ramybės kapitalistinis dirbk-pirk-mirk traukinys vėl pajudėjo, tačiau pasidaryk pats entuziastai kviečia pratęsti saviizoliaciją nuo masinės psichozės Dzūkijos aukštapelkėje.

Vidurvasarį pušyne prie Lavyso ežero susirinks besidomintys kitokiu gyvenimo būdu ir jo išraiškomis. Pavadinimą nuo Swampfest iki Swamp susitrumpinęs sambūris kviečia praleisti savaitgalį laisvoje ir kūrybingoje bendruomenėje be reklaminio triukšmo, grubių apsauginių ir beveidės masinės kultūros.

2013-aisiais buvęs grupių Bora ir Analfists narys, vieno populiariausių lietuviškų fanzinų Kablys ir muzikos įrašų leidyklos Kablio muzika įkūrėjas Krilaz, apsilankęs latviškame Tabūns ir čekiškame Fluff Fest, inicijavo pirmąjį Swamp’ą. Renginys vyko durpyne netoli Varėnos, kur Krilaz persikraustė gyventi iš miesto. Šis regionas, įtariama, dėl po žeme esančių tam tikrų iškasenų, pasižymi radikaliais temperatūrų skirtumais – priklausomai nuo sezono termometras čia dažnai pasiekia minimumus ir maksimumus. Todėl vidutiniškai čia nebūna.

Šiemet gyvus pasirodymus Swampfeste planuoja renginio senbuviai, Europos sunkiosios muzikos scenoje garsiai skambantis trio iš Latvijos Tesa, rokenrolinio bliuzo atstovai iš Lenkijos Fertile Hump, ekstremaliai greiti estai Sociasylum ir visas būrys lietuviško pogrindžio: buvusi shishi būgnininkė, tarp savo alter-ego klaidžiojanti Kotori Umiko, nesustabdomi pankroko veteranai Toro Bravo, ironiškas estrados kabaretas Lapkričio dvidešimtosios orkestas, vietoje bpm’ų bmx’us naudojantys krautsurfrokeriai Egomašina ir regio ambasadoriai Ministry of Echology. Dienomis ir naktimis muzika rūpinsis didžėjai ir selektoriai: Matas Aerobica, DJ Vakarėlis, Deneez, Lena Ura, Narkus, Nindzė, Kala Soundsystem, E-root, Direktorius ir Sekretorė.

 Stovykloje atgims daug aistrų sukeliantis Dulkančios Durpės futbolo turnyras, taip pat paruošta ir tinklinio aikštelė. Padus pakutens Sadhu lentos – stovėjimo ant vinių pradžiamokslis, Egomašina ir kompanija šokinės dviračiais į tvenkinį nuo rampos, o romantikai naktimis su MMLAB stebės vasaros dangų. Natūralias spa paslaugas suteiks netoliese esantis Lavyso ežeras.

Žinoma, vienas pagrindinių stovyklos akcentų: bendravimas su bendraminčiais, keitimasis idėjomis ir nuomonėmis. 
Daugiau info: čia.

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *