Iš miesto bėgti kviečiantis vasaros festivalių sezono pirmtakis Sūpynės plečia jame grosiančių atlikėjų sąrašą. Festivalyje pasirodys perspektyviausi užsienio bei Lietuvos minimal/techno/house/dub/idm/triphop muzikantai.

Prie atlikėjų desanto jungiasi Vokietijos techno mekos, Tresor klubo senbuvis Pacou, papuošiantis festivalį riebiu techno skambesiu. Claus Voigtmann, dar vienas Vokietijos eilinis, į Sūpynes keliauja tiesiai iš Ispanijoje vykstančio Sonar festivalio. Claus yra žinomas ne tik kaip didžėjus, įkūręs TOI TOI agentūrą, kurios rengiamuose vakarėliuose dalyvavo ne vienas „-iausias“, bet ir talentingas dizaineris, dailinęs Audi.

Sūpynėse gyvai pasirodys lietuviškos scenos šviesulys Few Nolder, išleidęs albumą žinomoje tarptautinėje leidykloje Planet Mu. Bus daug naujokų – savo kūrybą plačiajai auditorijai pristatys indie atstovai Flesh Flash ir idm/glitch naujas kolektyvas Sedentary Birds. Grojančių gyvai eilėje stovės ekstravagantiškasis uteniškių duetas SALA, nuspalvinęs 2008 metų Sūpynes bei visuomet stebinantis acid scenos vėliavnešys ir didysis analoginių mygtukų kolekcionierius Endis. Autentiškus gamtos garsus atkurs jau net dvi plokšteles į pasaulį išleidęs dub techno tėvas Grad_u ir jam talkinantis Sraunus.

Grojikų sąrašas pasipildo geriausiomis Lietuvos ausimis: labai profesionalų požiūrį į savo amatą praktikuojantis, bei šiuo metu ypatingai dažnai užsienyje grojantis Downtown Party Network vedlys Saulty, Mixsubo pagrindinis balsas Loranas Vaitkus, Lietuvos britas ir scenos lobis Mark Splinter, djscene.lt paskelbtas metų viltimi Split Pulse bei kaimynų ir giminių Techstylism kolektyvą atstovaujantis ypatingų setų vyniotojas Hallucin. Ramesniems pasibuvimams akį merks vis dažniau Neringa.fm eteryje pasirodantis ir Klaipėdos sceną už ausų tempiantis Ebou, minimal.lt šeimos narys ir IDM pradininkas Lietuvoje Noid bei „creative commons“ idėjas Lietuvoje populiarinantis Maida Bazaar.

Prie Sūpynių apšvietimo komandos prisijungia Eugenijus Sabaliauskas ir Mindaugas Skuminas, kurie yra sukaupę ilgalaikę patirtį dirbant su tokiais projektais kaip Juozo Statkevičiaus ir Mados Infekcijos kolekcijų pristatymai, Oskaro Koršunovo spektakliai, NOKIA Trends Lab, Happyendless, Silence, Elektrodienos ir kitais renginiais. Jų pagalba Sūpynių festivalyje bus sukurtas lygių neturintis apšvietimas.

Festivalis vyks jau šeštą kartą birželio 17-19 dienomis. Nuolat besipildantį atlikėjų sąrašą galima stebėti minimal.lt bendruomenės Facebook puslapyje. Festivalio vieta bus skelbiama likus mėnesiui iki renginio, o pigiausiais bilietais jau prekiaujama Bilietų pasaulis kasose ir internete.

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *