sturle_dagsland_01

„Mūsų muzika – iš potyrių: verksmo ir šypsenų, kuomet žmonės spjaudo į mus bei vadina f****n faggots“ – taip prisistato brolių iš Norvergijos duetas Sturle Dagsland, lapkričio 12 d. apsilankysiantis Vilniuje.

Elektronikos, įvairiausių instrumentų garsais ir vokalo variacijomis – nuo krištolinio tyrumo balso iki sielą apnuoginančio klyksmo – išskirtinę muzikinę patirtį dovanojantis duetas. Šiuo metu broliai planuoja savo pirmąjį turą Meksikoje, keliones į Grenlandiją, Europą ir Š. Ameriką, o ruošdamiesi pirmo pilno albumo leidybai, atvyksta į Lietuvą.

Mūsų šalies melomanai galimybę susipažinti su šiuo, mitine skandinaviška dvasia apgaubtu duetu turėjo dar 2013 m., festivalio Tarp metu, 2014 m. broliai surengė solinį koncertą Venclovų Namuose-Muziejuje, o praėjusių metų liepą Sturle Dagsland abejingų nepaliko ir muzikine Druskininkų sanatorija pavadinto sėkmingai vienkartinio festivalio Newman dalyvių.

„Kuomet pirmą kartą buvome Vilniuje, sutikome paslaptingą vyrą, kuris padovanojo mums magiškų akmenėlių, pildančių norus. Ir pasakė, jog jie yra iš kitos planetos. Taip pat, nusipirkau senas sovietines petnešas, už kurias sumokėjau 14 litų ir nešioju nuo tos dienos, kai įsigijau.“

„O kai buvom blusturgyje, pardavėjai nuolatos tiesiog atidavinėjo man daiktus, kuriuos norėdavau nusipirkti. Turbūt dėl to, jog atrodžiau liūdnas ir benamis, nors gal ir dėl paslaptingų norų akmenėlių. Turėjau juos įtikinėti paimti iš manęs pinigų. Likusią dienos dalį Vilniuje žmonės mane vis palaikydavo narkotikų prekeiviu ir turėdavau jiems kartoti, jog vienintelis narkotikas, kurį iki šiol vartojau, yra šokoladas“, – įspūdžiais iš kelionių į Lietuvą dalinasi vienas brolių.

Įdomios ne tik Sturle Dagsland vizito Lietuvoje istorijos. Savo būsimo albumo įrašus broliai darė išskirtinėse pasaulio vietose – Norvegijos kalnuose, apleistose industrinėse erdvėse Rusijoje, sovietiniuose povandeniniuose laivuose Rytų Europoje, koncentracijos stovyklose Vokietijoje ir net Grenlandijoje.

„Mes visuomet ieškom unikalaus skambesio ir įdomių vietų pasaulyje, tam skambesiui išgauti, o vietų diktuojamą atmosferą įtraukiame į savo kūrinius. Juk dainavimas, kaukimas ir rėkimas su 200 haskių Grenlandijoje dovanoja mūsų kūriniams žymiai įdomesnę atmosferą, nei tie patys veiksmai atlikti su 200 seksualinio pasitenkinimo siekiančių paauglių purviname naktiniame klube“, – savo išskirtinumą pagrindžia duetas.

Vizitą Lietuvoje šiuo metu planuojantis duetas nuolat siekia savo muziką pristatyti skirtingai klausytojų auditorijai, dėl to stengiasi pasirodyti kuo įvairesnėse vietose, tačiau paklausti apie savo svajonių koncerto vietą – rėžia iš peties: „Jei galėtumėm rinktis bet ką, tai norėtumėm pasirodyti Amazonės miškuose, Šiaurės ašigalyje, didžiausiuose stadionuose pasaulyje, surengti turą visoje Afrikoje.“

Šie, dideli kūriniais bei idėjomis, vienu metu sužavintys ir atstumiantys savo pasirodymais ir istorijomis, Sturle Dagsland broliai, turo po Europą metu Lietuvą aplankys lapkričio 12 d. džiazo bare Paviljonas, kur atskleis norvegiškos eksperimentinės elektroninės muzikos mitus ir legendas.

Ateiki čia.

sturle_dagsland_02

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *