Nenumaldomai artėjančią spalio 10 dieną šviežiausią savo darbą Saulės smūgis pagal The Beatles muziką pristatysianti Baltijos baleto grupė kaip niekada atsakingai lieja prakaitą repeticijų salėje. Režisierės Marijos Simonos Šimulynaitės vadovaujamas kolektyvas šio spektaklio metu žiūrovo akį trauks ne tik ryškiais, įspūdingais Agnės Jagelavičiūtės kostiumais. Dėmėsį kaustys ir šiuolaikinio baleto artistų kojos. Inovatyvūs ir profesionalumu pribloškiantys šokėjai avės dar niekur Lietuvoje nematytus baleto batelius su kulnu.

Pasak režisierės Marijos Simonos Šimulynaitės, kuri ir pati kadaise šoko baletą, jai teko pasirodyti su aukštakulniais, kurie buvo labai nepatogūs, traukdavo pėdą ir vienintelė mintis buvo juos perpjauti pusiau, kad tik kojų pirštai galėtų kvėpuoti.

Kuomet prasidėjo Saulės smūgio paruošiamieji darbai, Marija Simona, kartu su Agne Jagelavičiūte prisiminė šią seną savo mintį, tad Agnei teliko surasti specialistus, kurie sudėtingą sumanymą įgyvendintų. Menininkės sugalvojo batelių dizainą, tikrino raištelių tvirtumą ir diskutavo apie siuvimo kryptis, veržimo galimybes, kulno aukštį – juk baleto bateliams taikomi visiškai kiti reikalavimai. Tuo, kad ši idėja yra įgyvendinama režisierė ir kostiumų dailininkė įsitikino pamačiusios Christiano Louboutino batelius.

„Kiekvienas šokėjas žino, kad patogiausia šokti basomis, nes su betkokia avalyne pėda yra supančiota. Tačiau grožis, vizualinis efektas reikalauja aukos. Toks tas baleto menas…“, – sako šiuolaikinio baleto spektaklio pagal The Beatles muziką kūrėja M.S. Šimulynaitė. „Šis šokio kulnas yra naujiena ne tik baleto, bet ir apskritai šokio pasaulyje. Tai pirmas, bet tikrai ne paskutinis spektaklis, kuriame baleto kulnas bus naudojamas“, – priduria režisierė.

The Beatles filmo Geltonasis submarinas ir Ivano Bunino apsakymo Saulės smūgis įkvėptame spektaklyje vieną pagrindinių vaidmenų atliks talentingoji Simona Paciukonytė. Pasak balerinos, šokti pasipuošus kitaip nei įprasta baleto pasaulyje bus tikras iššūkis ne tik jai. „Repeticijų salėje dabar – sudėtingas metas. Atrodo, kad visi pratinasi šokti iš naujo. Tačiau šis sudėtingas Marijos Simonos ir Agnės sumanymas įkvepia spalio mėnesį pasirodyti kaip įmanoma įspūdingiau. Tikiu, kad mūsų pastangas gerbėjai įvertins. Ir tai bus didžiausia įmanoma dovana premjeros proga“, – sako Simona Paciukonytė.

Jaunai, bet labai perspektyviai šokėjai pritaria ir kostiumus spektakliui sukūrusi Agnė. „Baleto kulno kūryba man tapo tikrų tikriausiu eksperimentu. Iki šiol niekada nebuvau dirbusi su šokėjais, o ypač – su baleto. Tad drąsiai prisipažįstu, kad Saulės smūgis man tapo dar ir dideliu iššūkiu“, – Simonai Paciukonytei pritaria Agnė Jagelavičiūtė.

Afiša Ašaros Teatras

Leave a Comment

Your email address will not be published.