II-oje Speigo festivalio dalyje žiemos negandų iškankintus protus kaustys dark ambient / industrial muzika, kuri ir iniciavo koncertus 2010 metų vasarį. Šiemet dalyvauja du užsienio svečiai. Tai Manifesto – atlikėjas iš Švedijos, groti pradėjęs 1999 metais, išleidęs 15 albumų/splitų, plėtojantis tamsiąsias realybės temas per industrial / ambient / noise muzikos prizmę.

Rovar 17 – projektas iš Vengrijos, nuo 2002 metų atlikęs daugiau nei 200 koncertų ir išmaišęs visą pasaulį, pagaliau pirmą kartą atvyksta į Lietuvą. Rovar 17 savo audiokoliažų kūrimo metodiką apibūdina taip:
– pirmasis žingsnis: Kūryba
Mes kuriame dirbtinius organizmus, tačiau neturėdami tikros laboratorijos ir nesinaudodami mėgintuvėliais ar tinkamais instrumentais, sukuriame tamsios prigimties būtybes.
– antras žingsnis: Tyrimas
Mes tiriame šias blogio būtybes ir fiksuojame jų elgesį video ir audio įrašuose.
Galų gale, atradimai gyvai pristatomi publikai.

Šiemet Vilniuje dalyvauja trys lietuvių projektai. Ganzer Maschine – vilniečių trio, debiutavęs pernai ir į Lietuvos sceną įnešęs šviežio industrial. GM pasižymi kokybišku garsu ir vaizdu žanrui būdingoje šaltoje, bekompromisėje manieroje.

Lys – atlikėjas iš Vilniaus, kolegų apibūdinamas kaip: „Šaltai poetizuotas, jausmingai pilktelėjęs, – kaip ir didelių gabaritų ambient/drone laukymės, po kurias braido Lys muzikinės ambicijos.“

Bruzgynai – festivalio organizatoriaus projektas, plėtojantis atsiskyrėliškas, outsider’iškas nuotaikas per statišką garsą arba milžiniškus energijos antplūdžius, išskaidytus į abstrakčias triukšmo formas.

Vasario 25d. Vilniuje Mulen ružas 21val. 20 lt. (su vasario 11d. koncerto apyranke – 15lt)
Vasario 26d. Kaune Insait 20val. 15 lt (su vasario 12d. koncerto apyranke – 10lt)

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published.