Jahcoozi: „S stands for Spartakiada“

Vos pora savaičių liko iki trečiojo muzikos ir sporto vienybei skirto festivalio Spartakiada. Jungtinė organizatorių komanda – elektroninės muzikos portalas Djscene.lt ir K.U.B. Collective – į kaimo turizmo sodybą „Tolieja“, esančią Molėtų rajone, sportuoti ir šokti pakvies liepos 23-25 dienomis. Atskleistas jau praktiškai galutinis įvairiam skoniui tinkamų elektroninės ir jai artimos muzikos atlikėjų sąrašas.


Veiksmą vidurvasario festivalis prie Ešerinio ežero šiemet siūlys trijose skirtingo kalibro scenose. Tai – didžiausia ir galingiausiems muzikantams skirta Spirk scena, gilesnių ritmų zona Nerk bei aršiausiems šokėjams pritaikyta Atlaikyk. Jose iš viso pasirodys keliolika gyvai grosiančių atlikėjų ir bent triskart daugiau didžėjų.


Spirktechno klasikas ir Berlyno marguoliai

Techno gerbėjų ausis jau spėjo pasiekti naujiena, kad į festivalį šiemet atvyks vienas žanro smarkuolių, beveik dvidešimt metų scenoje skaičiuojantis The Advent, arba Cisco Ferreira. Jo kūrybinė veikla nusidriekusi per tokias šiurpulį savo pavadinimais keliančias įrašų leidyklas, kaip Tresor, FFRR ar Interational Deejay Gigolo. Sklando legendos, kad gyvai atliekamas brito techno išgyvenusių, deja, nepalieka.
The Advent Live www.heartbeatmag.net 001 by Frank KvittaDalis gyvų didžiosios Spartakiados scenos nuotykių atskleisti jau anksčiau. Tai – tarptautinė neįtikėtiną skaičių stilių savyje talpinanti grupė Jahcoozi iš Berlyno (sūriems vyrams varva seilės žiūrint į Sasha Perera), kurių pasirodymo geriau nė neprognozuoti, bei dusliabalsis MC Kemo su didžėjumi Triad. Jie taip pat atkeliaus iš Vokietijos.
Lietuvos fronte – jau dvi kartas apžavėti spėję Empti bei roką su elektra puikiai derinantys Happyendless. Naujo, jau trečiojo albumo užuomazgas pristatys Golden Parazyth. Ministry of Echology su Eazystyle MC bei Shtirlic.NET pasirodymai bus skirti tiems, kuriems festivalis neatsiejamas nuo poilsio galvai.


Keturgubą pasirodymą penktadieniui repetuoja vos antrus metus skaičiuojančio, bet Lietuvos ribas spėjusio peržengti kolektyvo Silence Music atstovai. Įrašų kovas Spirk scenoje rengs didžiųjų diskotekų meistrai Pagalve ir Hallucin, Mantas T. ir Nostra bei K.U.B. Collective vyrijos alter ego Squarepussy & Apex Pimp.


Nardymas su disco, atsilaikymas prieš drum’n’bass ir techno

Kaip jau diktuoja pavadinimas, Nerk scena bus skirta atpalaiduoti ne tik raumenis, bet ir protus. Stiliai čia, kaip ir visame festivalyje, neribojami – nuo disco iki beats, nuo house iki dubstep. Scenos pagrindą laikys didžėjai – tai Spartakiados simboliais jau tapę Antanas Gustaitis (sugros pirmąjį savo setą plokštelėmis!), Saulty ir Loranas Vaitkus, taip pat Manfredas ir Sibiras, Deep Inc, Nightjar, Out To Lunch, Mondayjazz, The Sneekers. Gyvi personažai – debiutinę plokštelę jau glostantis uteniškis Brokenchord bei gyvai eksperimentuojantys Taksi (arba Mark Splinter ir Nightjar).


Neramiausiems ir ištvermingiausiems – speciali, bet tikrai ne aptverta teritorija Atlaikyk. Paskutinį garą čia bus galima išleisti su labai šviežiais ir ypatingai gyvais techno kūrėjais Ubertone bei jų kolega Infektion. Didžėjaujant Kasčiui Torrau ir Donatello, Martynui M, BenBen, Omal, Android su Anber, Uncle Roll, Sonik & Moodbase, Intakz, Simao, Nervu, S13 bei Dr. X-Ray saulė bus ir lydima, ir pasitinkama.


Komandos jau treniruojasi „DJ Golo“ turnyrui

Į kasmetinį Spartakiados futbolo turnyrą DJ Golo taurei laimėti jau užsiregistravo aštuonios komandos. Tai – įvairių stilių palaikytojų (minimal, hardtechno, house), klubų (UPS, Stereo 45) ir kitų muzikinių bendruomenių atstovai. Festivalio metu taip pat vyks gatvės krepšinio turnyras DJ Kablys, tinklinio čempionatas DJ Setas, gigantiškų šachmatų žaidynės, skatinamos ir visos kitos sportinės iniciatyvos.


Bilietais į trečiąjį Djscene.lt ir K.U.B. Collective pristatomą muzikos ir sporto festivalį Spartakiada jau prekiaujama. Juos, visam liepos 23-25 dienų savaitgaliui šiuo metu 50 Lt kainuojančius, galima įsigyti kompanijoje „Tiketa“. Daugiau informacijos apie viską – festivalio tinklalapyje (www.spartakiada.lt).

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published.