Sparks istorija prasidėjo dar 1968 metais, kai du broliai Ronas ir Russellas Maelai nusprendė save išbandyti muzikoje. Tada jie greičiausiai net nenumanė, kur juos nuves šis sprendimas. Sparks istorijoje buvo ir beprotiško populiarumo, ir nuopolio momentų, tačiau grupė niekada nenustojo stebinti publikos. Jie – vieni iš nedaugelio pasaulio muzikantų, kuriuos be sąžinės graužaties galima pavadinti kultiniais. 80-tųjų pradžioje paaiškėjo, kad į Sparks lygiuojasi ir mano juos esant jų mokytojais vos ne visos geriausios naujosios bangos elektroninės muzikos grupės. Grupė sukūrė daugybę hitų, jų ištikimiausių gerbėjų gretose yra įvairiausių kartų ir muzikinių krypčių atlikėjai nuo Erasure iki Suede, nuo Faith No More iki Franz Ferdinand.

Sparks – vienas iš didžiausių muzikinių paradoksų per paskutinius beveik keturis dešimtmečius. Per šį laikotarpį muzikos kritikai taip ir nesugalvojo kaip įvardinti jų muziką. Grupei Sparks bandyta priklijuoti daugybę etikečių, apibūdinančių jų kūrybą: tai ir art-pop, ir estetiškasis rock’n’roll’as, tačiau visi šie terminai niekaip negali charakterizuoti šio projekto fenomeno. O vyresniojo brolio Rassello Maelo ūsiukai jau senokai tapo savotišku pop-kultūros simboliu. Beje, šiems ūsiukams net buvo skirta viena iš grupės dainų Moustache, kuri yra persunkta broliams Maelams būdingo juodojo humoro.

Sparks iki šiol išleido vien studijinius net 22 (!) albumus, neskaičiuojant įvairių rinktinių įrašų. Galima neabejoti, kad ir sekantis grupės albumas taps neeiliniu kūrybos perlu, nes Sparks kompozicijos per daugiau kaip keturis kūrybos dešimtmečius užėmė tvirtas pozicijas ne tik muzikiniuose topuose abiejose Atlanto vandenyno pusėse, bet ir milijonų klausytojų širdyse.

Praėjus 41-iems metams nuo pirmojo grupės albumo Sparks/Halfnelson pasirodymo, jie yra puikios formos, tokie pat eksperimentatoriai ir novatoriai, nė kiek nepraradę kūrybinio polėkio ir aktualumo. Sparks visada siūlo klausytojams kažką naujo, o kritikai vėl laužo savo galvas ir plunksnas, bandydami atrasti adekvačius apibūdinimus ekscentriškiems atlikėjų išsišokimams.

Vienas iš tokių projektų – išskirtinis naujas brolių Maelų pasirodymas tikriems grupės fanams, pavadinimu Two Hands One Mouth. Jo metu scenoje Sparks pasirodo kaip duetas ir kūrinius atlieka tik dviem rankomis (klavišai) bei viena burna (vokalas). Tokio koncertinio turo grupės istorijoje dar nėra buvę, todėl muzikos gurmanai galės mėgautis reta galimybe išgirsti populiariausius kūrinius, atliktus naujoviškai ir kitaip, nei jie yra įpratę. Tokio malonumo trokšta bet kuris grupės fanas visame pasaulyje – jį patirti pavyksta ne kiekvienam.

Paskutinio (prieš pasirodymą Vilniuje) Sparks koncerto (Londono Bush Hall, šiemet birželio 13-tą) grojaraštis atrodė taip:

01. Two Hands, One Mouth Overture (Ron Mael on piano)
02. Metaphor
03. Hospitality on Parade
04. Propaganda
05. At Home, At Work, At Play
06. Sherlock Holmse
07. In the Future
08. Under the Table With Her
09. Pertume
10. My Baby’s Taking Me Home
11. Good Morning
12. The Wedding of Jacqueline Kennedy to Russell Mael
13. Excerpts from The Seduction Of Ingmar Bergman
14. Something for the Girl With Everything
15. Dick Around
16. Looks, Looks, Looks
17.Never Turn Your Back on Mother Earth
18. This Town Ain’t Big Enough for Both of Us
19. The Rhythm Thief
20. Suburban Homeboy
21. Gratuitous Sax
22. When Do I Get to Sing “My Way”

23. The Number One Song in Heaven
24. Beat the Clock
25. I Married Myself

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *