Penktadienį, spalio 21 d. nuo 22 val. Vilniaus klube Gorky bar (Pilies g. 34) jau penktą kartą visus balkan, klezmer  ir kitos šokamos world  muzikos gerbėjus kvies Baltic Balkan organizuojamas vakarėlis Baltic Balkan Bang 5.

Tai bus pirmasis skrybelėtų vyrų Baltic Balkan pasirodymas Lietuvoje po gastrolių Paryžiuje, kur padedant vietiniam prodiuseriui DJ Click sėkmingai koncertavo klube Alimentation Générale ir Senos upėje esančiame Petit Bain klube-laive.

 

„Nors apsilankėme Eliziejaus laukuose ir Montaigne alėjoje, vakarėlio mados nesikeis. Kiekvienas atvykęs ūsuotas, skrybelėtas, su auksiniais dantimis ar ant arklio į vidų pateks pigiau. Dalyvaus ir mūsų legendinis šuo Pička, nors vienu metu atrodė, kad iš Prancūzijos jis nebegrįš“, – apie žaidimo taisykles pasakojo vakarėlio organizatoriai.

Pagrindinė vakaro žvaigždė šį kartą bus Tel Avive reziduojantis DJ Pontell (dar žinomas kaip Sasha Romanipe). Jo pasirodymai – tai linksmo pankroko, romų klasikos, modernaus žydų folkloro, lotynų ritmų ir tiesiog siurrealistinės estetikos mišinys.
Klezmer&Balkan Mix by DJ Pontell

Apie iš Sankt Peterburgo kilusį DJ Pontell pusiau rimtai kalbama, kad jis yra taip įsigilinęs į mistinę žydų tradiciją, kad gali muzikos burtais prikelti patekusius į komą, priversti šokti statulas ar paversti naktį šviesia diena.

Tęsdami tradiciją vakarėliuose Baltic Balkan Bang propaguoti pačią įvairiausią šokamą world  muziką, rengėjai pasikvietė Maroko muzikos tyrinėtoją Mabanga ir pamišusią dėl muzikos trijulę Nepersistenk DJs. Mabanga savo miksuose pristatys arabų ir Sacharos senbuvių berberų ugningus ritmus, o Nepersistenk DJ’s save pristato štai tokiais žodžiais: „Nuo smuikų muzikos iki etno dubstepo, nuo afro fusion iki štrudelio – tarp Nepersistenk DJ’s muzikinių laikmenų atrasi visko. Ten kur rusiškas romansas kardą kryžiuoja su techno, kur žemaitis skvarbias dub gijas vynioja“.

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *