Solar_Bears_-_Advancements

John Kowalski ir Rian Trench susipažino garso inžinerijos koledže. Tai buvo Solar Bears pradžia. Nuo to laiko Planet Mu išleido du dueto albumus ir vieną EP.

Vėliau meškiukų namais tapo leiblas Sunday Best, kuriame taip pat leidžiasi ir jų herojus – David Lynch. Būtent po šio leiblo vėliava kovo 18 dieną pasirodė trečias SB albumas Advancement.

Solar_Bears_-_Advancements_promo

Iš vizualizacijų akivaizdžiai persisunkia Boards of Canada įtaka. Nes juk tos meslvai-žalsvai-gelsvos spalvos – beveik firminis BoC atpažinimo ženklas. Taip ir skamba. Jei pirmi du albumai (She Was Coloured In [2010] ir Supermigration [2013]) buvo nevisai apsisprendę ir blaškėsi tarp elektroninės psichodelikos, bibliotekinės muzikos ir krautroko, tai trečiasis tvirtai apsiavė BoC nunešiotas IDM/ambient kurpaites. Matyt, nuo čia ir „pažengęs“ albumo pavadinimas.

Tiek John, tiek Rian yra iš Airijos. O skamba kaip kokie prancūzai. Neapleidžia nuojauta, kad tai jau girdėta kažkuriose iš ankstyvų AIR, Jean-Michel Jarre plokštelių. O gal net kokioje nors kosminėje Daft Punk odisėjoje… Bet sujungus tą romantišką skambesį su minėtais BoC elementais ir dar pabarsčius tipiniu britišku IDM prieskoniu gaunasi savitas Solar Bears braižas, trečiame albume išlaikytas ir išgrynintas dar labiau.

Instrumentinės SB kompozicijos išsivynioja lyg gegužės audrų debesys. Vis naujesnės ir galingesnės bangos apsemia klausytojo plaučius kaskart vis galingiau. Kaip spalvotos lavinos sunkiai atpasakojamame sapne.

Solar_Bears

Kitas dalykas, kuris tapo išsaugotas iš pirmų albumų – optimistiškumo ir pozityvumo užtaisas. Besiklausant gali įsivaizduoti, kad mažoje kapsulėje dreifuoji nežinomų tolių link, bet tau visiškai nebaisu. Nes nėra pavojų ar grėsmių. Vien tik smalsumas tyrinėjimams ir atradimų džiaugsmai.

Pranešime spaudai rašoma tą jausmą labai taikliai apibūdina sakinys: Advancement’ is a feeling of being close to something precious but being unable to grasp it.

Bet geriausiai už visus žodžius kalba garsai. Užtenka išgirsti Scale ar Gravity Calling, kad suprastum, apie kokias užliejančias bangas eina kalba.

Ir tam, kad galutinai jus įtikinčiau, pridėsiu palyginimą su M83. Nes, nesumeluosiu, Solar Bears turi kažką to kosminio, kas jums taip patiko prieš 5 metus besiklausant Anthony Gonzalez veikalų.

Puikus garso takelis įsibėgėjančiai vasarai.

 

P.S.

Bangos Šviežia

One reply to “Solar Bears pažanga”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *